Piątek, 24 listopada 2017 r. Imieniny: Emmy, Flory, Romana
Życzenia Wielkanocne
 Zapraszmy do obejrzenia Życzeń Wielkanocnych na YouTube  przygotowanych przez www.mazowieckatv.pl
14-04-2017
Ogłoszenie Zarządzania Kryzysowego Gminy WAŻNE !
Informuję mieszkańców Gminy i Miasta Przysucha, że z dniem 12-04-20017, woda z wodociągu publicznego w Przysusze nadaje sie do spożycia przez ludzi bez ograniczeń.
W załaczeniu pismo Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Przysusze.
12-04-2017
Ogłoszenie Zarządzania Kryzysowego Gminy WAŻNE !!!
Informuję mieszkańców Gminy i Miasta Przysucha, że z dniem 10-04-20017 do odwołania, woda z wodociągu publicznego w Przysusze nadaje sie do picia wyłącznie po przegotowaniu, do pozostałych czynności bytowych woda z kranu może być używana bez ograniczeń.
W załaczeniu pismo Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Przysusze.

10-04-2017
Ogłoszenie Zarządzania Kryzysowego Gminy
W załączeniu podajemy do wiadomości i stosowania "ROZPORZĄDZENIE MINISTRA ROLNICTWA I ROZWOJU WSI z dnia 4 kwietnia 2017 r. w sprawie zarządzenia środków związanych z wystąpieniem wysoce zjadliwej grypy ptaków"
06-04-2017
Szanowni Rolnicy
List Prezesa Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w sprawie przestrzegania zasad bezpieczeństwa przy stosowaniu środków ochrony roślin.
17-03-2017
Sprawozdanie z badań próbki wody do spożycia w monitoringu kontrolnym

07-03-2017
Ogłoszenie o naborze wniosków w zakresie rozwoju przedsiębiorczości oraz zakładania nowych działalności gospodarczych
XV edycja Ogólnokrajowego Konkursu BEZPIECZNE GOSPODARSTWO ROLNE

XV edycja Ogólnokrajowego Konkursu

BEZPIECZNE GOSPODARSTWO ROLNE

Celem konkursu jest promocja zasad ochrony zdrowia i życia w gospodarstwach rolnych.

Organizatorami konkursu są:

·         Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi,

·         Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego,

·         Państwowa Inspekcja Pracy,

·       Inne instytucje, organizacje i instytuty naukowo-badawcze działające na rzecz poprawy bezpieczeństwa pracy w gospodarstwach rolnych oraz producenci maszyn i urządzeń rolniczych (po zadeklarowaniu udziału w organizacji Konkursu).

Z wizytą u Kolberga
Opublikowany: 2017-03-03
Z wizytą u Kolberga
W sobotę 25 lutego w Domu Kultury, w Przysusze odbyły się VII Przysuskie Spotkania Chórów „Z wizytą u Kolberga”. To jedno z ważniejszych wydarzeń kulturalnych w mieście i gminie. Tym razem, gospodarz spotkania - Nauczycielski Chór Canto, zaprosił po raz pierwszy do udziału w koncercie znaną ludową kapelę - Kapelę Ciekoty, mającą w repertuarze utwory z regionu świętokrzyskiego. Kolejnym uczestnikiem muzycznego spotkania z Kolbergiem był Chór Stowarzyszenia Muzyki Chóralnej „Cantabile” z Radomska. Publiczność miała możliwość posłuchać pięknych utworów klasycznych, rozrywkowych i ludowych. Koncert zakończył wspólny występ obu chórów i kapeli.
Współorganizatorami VII Przysuskich Spotkań Chórów „Z wizytą u Kolberga” byli: Lokalna Grupa Działania „Razem dla Radomki”, Burmistrz Gminy i Miasta Przysucha, Towarzystwo Kulturalne im. Oskara Kolberga, przysuski Dom Kultury. W imieniu samorządowych władz Gminy i Miasta Przysucha występującym chórom i kapeli za piękne wrażenia artystyczne podziękował Adam Pałgan Zastępca Burmistrza Gminy i Miasta Przysucha.
Występy chórów i kapeli „na żywo” można obejrzeć na http://www.mazowieckatv.pl/, natomiast zdjęcia z koncertu na www.pedekprzysucha.pl/Galeria/
Informacja Generalnego Konserwatora Zabytków

24-02-2017