Piątek, 20 października 2017 r. Imieniny: Ireny, Kleopatry, Witalisa
Przysucha przyjazna pszczołom
Niedziela 1 października przebiegała w Przysusze pod znakiem… PSZCZOŁY. W muszli koncertowej, w parku miejskim odbył się bowiem festyn pn. „Środowisko przyjazne pszczołom”, zorganizowany przez Związek Gmin Radomka, współfinansowany przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Była to kolejna impreza proekologiczna organizowana przez Związek, której gospodarzem była Przysucha. Rok temu odbył się w naszym mieście festyn pod hasłem „Czas na las”.
W programie tegorocznego festynu, w scenerii parku, przy muzyce, odbyło się podsumowanie konkursów, w których uczestniczyły szkoły podstawowe z gmin - terenu działalności Związku, przypomnijmy: Przysuchy, Wolanowa, Wieniawy, Jedlińska, Przytyka i Zakrzewa. Młodzież podejmując tematykę ochrony pszczół i ich roli w życiu człowieka, przygotowała plakaty, hasła, scenki tematyczne, wiersze i zaprezentowała je podczas festynu. Organizatorzy zapewnili zwycięzcom indywidualnym i szkołom atrakcyjne nagrody. Wręczali je m.in.: Sławomir Białkowski przewodniczący Związku Gmin Radomka i Burmistrz Przysuchy Tadeusz Tomasik. Wśród laureatów konkursów są uczniowie przysuskich szkół oraz w klasyfikacji zbiorowej PSP w Skrzyńsku. Festyn uatrakcyjnili przysuscy pszczelarze, częstując uczestników pysznym miodem. Natomiast piosenką i tańcem bawiła publiczność młodzież z Zespołu Placówek Oświatowych w Przysusze, w tym szkolny chór połączonych sił PSP nr 1 i PSP nr 2.
Relacja z festynu w październikowym wydaniu Informatora Przysuchy.
03-10-2017

Valid XHTML 1.1 Walidacja WCAG2-AA Walidacja WCAG2-AA