polski angielski niemiecki
Sobota, 22 listopada 2014 r. Imieniny: Cecylii, Jonatana, Marka
Protokół XIV Mazowieckiego Przeglądu Folkloru - 54. Dni Kolbergowskich z dnia 02.06.2013r.

Po przesłuchaniu wszystkich zespołów śpiewaczych, kapel ludowych, solistów instrumentalistów oraz solistów śpiewaków jury postanowiło przyznać następujące nagrody i wyróżnienia:

Jury w składzie:
1.    Adolf Krzemiński – Urząd Marszałkowski  Delegatura w Radomiu-Przewodniczący
2.    prof. Zbigniew Przerembski – Instytut Sztuki PAN w Warszawie
oraz Uniwersytet Wrocławski
3.    dr Tomasz Nowak – Uniwersytet Warszawski w Warszawie


1.    W kategorii zespołów śpiewaczych

Wystąpiło 31 zespołów śpiewaczych

-  I nagroda dla  2 zespołów w wysokości 400 zł każda dla
    - „Gałcunecki” z Gałek Rusinowskich gm. Rusinów
          - „Zakukała Kukułecka” z Gałek Rusinowskich gm. Rusinów
- II nagroda dla 4 zespołów w wysokości 300 zł każda dla
    - „Gąsawianki” z Gąsaw Rządowych gm. Jastrząb
    - Zespół Obrzędowy „Ostałki” z Ostałówka gm. Chlewiska
          - „Przystalanki” z Przystałowic Małych gm. Rusinów
    - Zespół Śpiewaczy z Mierziączki gm. Przyłęk
- III nagroda dla 5 zespołów w wysokości 200 zł każda dla
    - „Sobótka” gr. męska z Czarnolasu gm. Policzna
    - KGW Rudki gm. Przyłęk
    - „Strykowianki” ze Strykowic Górnych gm. Zwoleń
    - „Zaborowianki” z Zaborowia gm. Orońsko
    - „Łaguszowianki” z Łaguszowa gm. Przyłęk
-  wyróżnienie dla  6 zespołów w wysokości 150 zł każde dla
    - „Tymienianki” z Tymienicy gm. Chotcza
    - Zespół Śpiewaczy z Siekierki gm. Chotcza
    - Zespół Śpiewaczy z Korzyc gm. Szydłowiec
    - „Chomentowianki” z Chomentowa gm. Skaryszew
     - „Pawłowianki” z Pawłowa gm. Chlewiska
    - „Mirowianki” z Mirowa Starego gm. Mirów
- specjalne wyróżnienie w wysokości 100 zł dla zespołu
         - „Zdziechowianki” ze Zdziechowa gm. Szydłowiec

2.    W kategorii kapel ludowych

Wystąpiło 17 kapel ludowych

- I nagroda dla 2 kapel w wysokości 400 zł każda dla   
    - Kapeli Tadeusza Jedynaka z Przystałowic Małych gm. Rusinów
    - Kapeli Jana Kmity z Przystałowic Małych gm. Rusinów
- II nagroda  dla 3  kapel w wysokości 300 zł każda dla
    - Kapeli Braci Tarnowskich z Janiszewa gm. Zakrzew
       - Kapeli Piotra Gacy ze Rdzowa i Lipców z Wygnanowa
    - Kapeli Rodzinnej Pańczaków i Jana Gacy z Przystałowic Małych
 - III nagroda dla 5  kapel w wysokości 250 zł każda dla
    - Kapeli „Sami Swoi” ze Starych Żdżar gm. Stara Błotnica
    - Kapeli Jana Fokta z Jagodnego gm. Przyłęk
     - Kapeli Zdzisława Kwapińskiego ze Zwolenia
    - Kapeli Jana Wochniaka z Kłudna gm. Wieniawa
    - Kapeli Krzysztofa Rokicińskiego ze St. Siekierki gm. St. Błotnica
- wyróżnienie dla 4  kapel w wysokości 200 zł każde dla
     - Kapeli Stanisława Lewandowskiego z Brogowej gm. Rusinów
     - Kapeli Zygmunta Kwaśniewskiego z Ostrownicy gm. Kazanów
    - Kapeli Tomasza Stachury z Woli Grabowskiej gm. Potworów
    - Kapeli Józefa Wyrwińskiego z Korzyc gm. Szydłowiec

3. W kategorii soliści śpiewacy


Wystąpiło 14 solistów śpiewaków

- I nagroda dla 3 solistów w wysokości 150 zł każda dla
    - Krystyny Ciesielskiej z Brogowej gm. Rusinów
     - Marii Kowalskiej z Przystałowic Małych gm. Rusinów
    - Marii Janaczek z Łaguszowa gm. Przyłęk
- II  nagroda dla 2 solistów w wysokości 100 zł każda dla
    - Marianny Fidos z Ruszkowic gm. Borkowice
    - Marii Hałas z Przystałowic Małych gm. Rusinów
- III nagroda  - nie przyznano
- wyróżnienie dla 3 solistów w wysokości 50 zł każde dla
    - Piotra Młodawskiego ze Skrzyńska gm. Przysucha
    - Darii Widerskiej z Tymienicy Starej gm. Chotcza
    - Jadwigi Raczkowskiej z Rudek gm. Przyłęk

4.    W kategorii soliści instrumentaliści

Wystąpiło 6 solistów instrumentalistów  

- I nagroda  w wysokości 200 zł dla
    - Tadeusza Sałbuta ze Zwolenia
- II nagroda w wysokości 150 zł dla
    - Stefana Dziubińskiego z Radomia

- III nagroda  w wysokości 100 zł wysokości
    - Wacława Imiołka z Jedlanki gm. Jedlińsk   

Ponadto jury wytypowało na ogólnopolski Festiwal Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu nad Wisłą następujące zespoły, kapele i solistów:
 - solista śpiewak Krystyna Ciesielska z Brogowej gm. Rusinów,
 - solista śpiewak Maria Kowalska z Przystałowic Małych gm. Rusinów,
 - solista instrumentalista Tadeusz Saubut ze Zwolenia
 - solista instrumentalista  Stefan Dziubiński z Radomia
 - Kapela Tadeusza Jedynaka z Przystałowic Małych 
 - Kapela  Braci Tarnowskich z Janiszewa gm. Zakrzew
 - Zespół Śpiewaczy „Gałcunecki” z Gałek Rusinowskich gm. Rusinów
 - Zespół Śpiewaczy „Zakukała Kukułecka” z Gałek Rusinowskich

Organizatorzy „XIV Mazowieckiego Przeglądu Folkloru – 54. Dni Kolbergowskich”:
•    Urząd Gminy i Miasta w Przysusze
•    Towarzystwo Kulturalne im. Oskara Kolberga w Przysusze
•    Dom Kultury w Przysusze
•    LGD „Razem dla Radomki”
•    Muzeum im. Oskara Kolberga w Przysusze
Dni Kolbergowskie dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
Soki dla uczestników przeglądu ufundował „Hortex Holding S.A. Odział    w Przysusze
Patronat medialny przeglądu:
•    Radio Kielce S.A.
•    Informator Przysuchy

06-06-2013
Galeria
Szukaj w artykułach
Listopad 2014
Pn Wt Śr Cz Pt So N
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30