polski angielski niemiecki
Wtorek, 12 listopada 2019 r. Imieniny: Konrada, Renaty, Witolda
Zdjęcia nagłówka
ukryj
Wakacyjne warsztaty dla dzieci i młodzieży w Przysuskim Domu Kultury
Opublikowany: 2019-08-26
Wakacyjne warsztaty dla dzieci i młodzieży  w Przysuskim Domu Kultury
Dom Kultury w Przysusze w okresie wakacyjnym prowadzi dla dzieci i młodzieży cykl zajęć: plastycznych, wokalnych, gry na instrumentach klawiszowych, warsztaty gry na gitarze, Mały Szachista – zajęcia szachowe dla początkujących oraz zabawy z muzyką - rytmika dla najmłodszych. Zajęcia cieszą się dużym zainteresowaniem wśród dzieci i młodzieży, dotychczas uczestniczyło w nich ponad 100 osób, są także doskonałą alternatywą dla spędzania wolnego czasu. Głównym założeniem prowadzonych zajęć, jest rozwijanie indywidualnych zdolności i zainteresowań uczestników, przybliżenie danej dziedziny kultury.
26-08-2019
Laureaci konkursu na wsparcie lokalnych inicjatyw
Opublikowany: 2019-08-22
Laureaci konkursu na wsparcie lokalnych inicjatyw Stowarzyszenie „Razem dla Radomki” ogłosiło wyniki konkursu na dofinansowanie małych inicjatyw lokalnych, w ramach których wsparciem finansowym do kwoty 2 000,00 zł. zostanie objętych 5 projektów. Wśród laureatów konkursu są: Stowarzyszenie „Razem dla Skrzyńska” oraz Lokalne Stowarzyszenie Kobiet ze Skrzynna z terenu Gminy Przysucha. W ramach przyznanego wsparcia dla Stowarzyszenia „Razem dla Skrzyńska”, mieszkańcy Skrzyńska będą mogli przeprowadzić warsztaty edukacyjne, cykl spotkań historycznych, zorganizować koncerty i konkursy w ramach projektu „Razem z Niepodległą”. Kolejna wsparta inicjatywa, to przedsięwzięcie Lokalnego Stowarzyszenia Kobiet ze Skrzynna, które zorganizuje potańcówki przy muzyce ludowej, a dodatkowo na tę okoliczność zakupi nowe elementy strojów dla członkiń zespołu. Cel konkursu, to wsparcie interesujących pomysłów lokalnych grup, które aktywnie uczestniczą w życiu społecznym i kulturalnym swojego regionu, to promowanie postaw wolontariackich, wszelkich form integracji społecznej mieszkańców, podejmowanie działań mających wpływ na rozwój gmin wiejskich i miejsko-wiejskich.  Konkurs został ogłoszony w ramach realizowanego projektu pn. „Akademia Menadżerów NGO”, który współfinansowany jest ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego.

Serdecznie gratulujemy !
22-08-2019
„Działaj Lokalnie” - program wsparcia i aktywizowania lokalnych społeczności na terenach wiejskich i w małych miastach
Opublikowany: 2019-08-21
„Działaj Lokalnie” - program wsparcia i aktywizowania lokalnych społeczności na terenach wiejskich i w małych miastach Działaj Lokalnie” jest przedsięwzięciem ogólnopolskim, w którym granty przyznawane są na poziomie lokalnym poprzez zaangażowanie sieci Ośrodków Działaj Lokalnie. Sieć ODL obejmuje stowarzyszenia oraz fundacje, z miejscowości do 50 tys. mieszkańców, działające na obszarze od czterech gmin do kilku powiatów, które wyłaniane są w otwartym konkursie przez komisję selekcyjną. Obecnie sieć składa się z 71 organizacji, w tym 10 Afiliowanych ODL i obejmuje swoim zasięgiem ponad 600 gmin. W każdym województwie działają co najmniej dwa ODL. Nawiązują one współpracę z innymi organizacjami pozarządowymi, a także lokalnymi władzami i przedsiębiorcami. Adresatami konkursów lokalnych są organizacje pozarządowe i nieformalne grupy obywatelskie, w imieniu których wnioski mogą składać organizacje oraz instytucje publiczne (szkoły, domy kultury, biblioteki), działające w miejscowościach do 20 tys. mieszkańców.
21-08-2019
Dożynki Powiatowo-Gminne Przysucha 2019 r.
Opublikowany: 2019-08-20
Dożynki Powiatowo-Gminne Przysucha 2019 r. 18 sierpnia, po ponad 20 latach, wspólnie obchodziliśmy tegoroczne święto plonów w Przysusze. Uroczystości rozpoczęła dziękczynna Msza Św. w kościele pw. Św. Jana Nepomucena w Przysusze, którą w otoczeniu koncelebransów odprawił Ks. Biskup Henryk Tomasik, Ordynariusz Diecezji Radomskiej. W trakcie nabożeństwa miała miejsce ceremonia wniesienia darów, w której na czele Starostowie Dożynek nieśli bochen chleba wypieczony z tegorocznej mąki. Przepiękną oprawę muzyczną zapewnił Chór „Canto”.  Po otrzymaniu błogosławieństwa, barwny korowód dożynkowy składający się z delegacji niosących wieńce, pocztów sztandarowych oraz licznie przybyłych gości i mieszkańców Gminy i Miasta Przysucha, przy akompaniamencie Powiatowej Młodzieżowej Orkiestry Dętej Vox Cordium, przeszedł na plac targowy, gdzie odbyły się dalsze uroczystości.

20-08-2019
Pierwsza rekrutacja dzieci do Samorządowego Klubu Dziecięcego „Maluszek” w Przysusze - zakończona
Opublikowany: 2019-08-14
Pierwsza rekrutacja dzieci do Samorządowego Klubu Dziecięcego „Maluszek” w Przysusze - zakończona Projekt współfinansowany ze środków Resortowego programu rozwoju instytucji opieki nad dziećmi do lat 3. „Maluch+ 2019”.

Z ogromną przyjemnością informujemy, iż w wyniku przeprowadzonej pierwszej rekrutacji do Samorządowego Klubu Dziecięcego „Maluszek” w Przysusze, zakwalifikowano 23 uczestników, którzy już od września 2019r. będą mogli w pełni korzystać z odremontowanego i kompleksowo wyposażonego obiektu przy ul. Skowyry 41 w Przysusze.
Pierwotne założenia obejmowały wsparciem grupę 16 uczestników, jednak dzięki działaniom podjętym przez Pana Tomasza Matlakiewicza Burmistrza Gminy i Miasta Przysucha, ze względu na duże zainteresowanie przedsięwzięciem oraz z uwagi na dogodne warunki lokalowe, udało się zwiększyć liczbę dzieci do 23 osób. Pierwsza grupa licząca 16 uczestników, będzie mogła uczęszczać do Klubu Dziecięcego „Maluszek” już od 9 września 2019 r., natomiast kolejne 7 dzieci  od 1 października.
Zakwalifikowanym uczestnikom serdecznie gratulujemy i życzymy miłej zabawy w naszym wspólnym „Maluszku”14-08-2019
Święto Wojska Polskiego
Opublikowany: 2019-08-14
Święto Wojska Polskiego
30 lipca 1992 r. Sejm uchwalił ustawę o ustanowieniu Święta Wojska Polskiego. Corocznie 15 sierpnia na pamiątkę zwycięskiej Bitwy Warszawskiej w 1920 r. oddajemy cześć poległym na polu chwały, w całym kraju odprawiane są Msze Święte w ich intencji, czcimy pamięć żołnierzy w Apelu Poległych…
Wydarzenia tamtego okresu wywołują w nas nostalgię, to czas zadumy nad naszym historycznym rodowodem, niezwykłym heroizmem Żołnierzy Wojska Polskiego, obrońców niepodległości i suwerenności Rzeczypospolitej Polskiej. Obecny obraz przedstawiający tłumy ludzi, maszerujących tego dnia ulicami miast w całym kraju, oddających hołd i kultywujących tradycje oręża polskiego sprawia, że dewiza Wojska Polskiego - Bóg, Honor, Ojczyzna -  jest dla kolejnych pokoleń wciąż nadrzędną wartością.


(…) ten, kto nie szanuje i nie ceni swojej przeszłości, nie jest godzien szacunku teraźniejszości ani prawa do przyszłości…”

Marszałek Józef Piłsudski

14-08-2019
Punkt konsultacyjny programu "Czyste Powietrze" już aktywny
Opublikowany: 2019-07-25
O programie "Czyste Powietrze" już wspominaliśmy, teraz informujemy że Punkt Konsultacyjny ruszył już w Urzędzie Gminy i Miasta Przysucha. Oznacza to, że na mocy porozumienia GiM będzie zaangażowana w obsługę wnioskodawców programu poprzez włączenie się w proces przyjmowania i weryfikacji wniosków o dofinansowanie.
Jest to bardzo duże udogodnienie dla Beneficjentów, którzy nie będą musieli jechać do Warszawy czy wydziału zamiejscowego Funduszu w Radomiu, aby złożyć wniosek lub jego korektę.
Pracownicy Wydziału Rozwoju Lokalnego (pokój nr 4) będą sprawdzać wnioski i nanosić ewentualne korekty. Wnioski o dofinansowanie wraz z załącznikami, po pozytywnej weryfikacji przez Gminę, trafią do WFOŚiGW, który ostatecznie weryfikując i zatwierdzając złożony przez Beneficjenta wniosek przyzna i wypłaci środki na realizację ekologicznej inwestycji.
 
   
25-07-2019
Poszukiwane dobre praktyki oferty turystycznej na polskiej wsi – rusza konkurs „Na wsi najlepiej”
Opublikowany: 2019-07-09
Poszukiwane dobre praktyki oferty turystycznej na polskiej wsi – rusza konkurs „Na wsi najlepiej” Rozpoczyna się konkurs Polskiej Organizacji Turystycznej, który ma wyłonić dwanaście najlepszych atrakcji turystyki wiejskiej w Polsce. Ubiegłoroczna edycja cieszyła się dużym powodzeniem, a wyłonieni laureaci oraz zgłoszone kandydatury jasno wskazały, że w polskiej wsi tkwi szeroki potencjał turystyczny.
09-07-2019
Moc atrakcji w Lewiatan Mazovia Beach Ball
Opublikowany: 2019-07-09
Moc atrakcji w Lewiatan Mazovia Beach Ball W najbliższy weekend w niewielkiej miejscowości pod Radomiem nikt nie będzie się nudził. Przysucha – to tu zjadą najlepsze krajowe pary siatkówki plażowej. Sportowa rywalizacja o Superpuchar Polski to jednak nie wszystko, co czeka przybyłych nad zalew Topornia kibiców. Każdy znajdzie coś dla siebie, a teren turnieju będzie obfitował w liczne atrakcje dla dzieci, młodzieży, osób dorosłych, a także seniorów.
09-07-2019
Ruszył nabór do Samorządowego Klubu Dziecięcego „Maluszek”
Opublikowany: 2019-07-08
Ruszył nabór do Samorządowego Klubu Dziecięcego „Maluszek” Do 31 lipca potrwa rekrutacja do Samorządowego Klubu Dziecięcego „Maluszek” w Przysusze, który będzie się mieścił przy ulicy Skowyry 41 (budynek Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2). Czekamy na dzieci od 1. do 3. roku życia. Dokumenty rekrutacyjne i szczegółowe informacje dostępne w linku poniżej oraz w Urzędzie Gminy i Miasta Przysucha (pokój nr 4). Otwarcie Klubu jest zaplanowane na 2 września. Samorządowy Klub Dziecięcy „Maluszek” w Przysusze jest współfinansowany ze środków Resortowego programu rozwoju instytucji opieki nad dziećmi do lat 3. „Maluch+ 2019”.
Dokumenty wymagane do procesu rekrutacji dostępne <tutaj>
08-07-2019
 « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 »  Last ›
Statystyki
Odwiedzin dzisiaj: 13
Odwiedzin w sumie: 522014
Kontakt
Gmina i Miasto Przysucha 
Plac Kolberga 11 
26-400 Przysucha 
 
tel. +48 48 675 22 19
fax. +48 48 675 21 06
sekretariat@gminaprzysucha.pl
     
      Godziny pracy Urzędu:
poniedziałek - piątek 7.30 - 15.30

Bank PEKAO S.A. Oddział
w Przysusze nr konta:
79 1240 5703 1111 0000 4901 6718

WYKAZ TELEFONÓW


Przysucha
Listopad 2019
Pn Wt Śr Cz Pt So N
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30
Banery