Niedziela, 15 września 2019 r. Imieniny: Albina, Lolity, Ronalda
Potańcówka „Na Ludową Nutę” - Przysucha 22.09.2019r.
Dom Kultury w Przysusze serdecznie zaprasza miłośników muzyki ludowej oraz folkloru na wrześniową Potańcówkę „Na Ludową Nutę”, która odbędzie się w niedzielę 22 września w Parku Miejskim w Przysusze (przy „Muszli koncertowej” ) godz. 15:00 - 20:00. Patronat nad wydarzeniem obejmie Burmistrz Gminy i Miasta Przysucha Tomasz Matlakiewicz.

Serdecznie zapraszamy!
13-09-2019
Nowatorska inwestycja w Przysusze
Na budynku Szkoły Podstawowej Nr 2 w Przysusze przy ul. Skowyry 41 została zamontowana instalacja fotowoltaiczna o mocy 35 kWp. Zadanie zostało zrealizowane w związku z utworzeniem Samorządowego Klubu Dziecięcego „Maluszek” w Przysusze, współfinansowanego ze środków Resortowego programu rozwoju instytucji opieki nad dziećmi do lat 3 „Maluch+ 2019”. Wraz z funkcjonowaniem obiektu, nastąpi znaczne zużycie energii elektrycznej poprzez niezbędne urządzenia kuchenne, gospodarcze, podgrzewacze wody czy pralko-suszarki. Instalacja fotowoltaiczna, to doskonałe rozwiązanie w dobie rosnącego zużycia energii elektrycznej.
12-09-2019
Ruszają prace remontowe na ul. Wiejskiej w Przysusze

Burmistrz Gminy i Miasta Przysucha Tomasz Matlakiewicz podpisał Umowę z Wykonawcą zadania pn. „Przebudowa drogi gminnej w ul. Wiejskiej w Przysusze”. Wartość zadania wynikająca z Umowy to 519 313,87 zł., natomiast zakres planowanych robót budowlanych obejmuje wykonanie nowej nawierzchni jezdni z betonu asfaltowego, przebudowę i dobudowę chodnika oraz zjazdów z kostki betonowej. Rozpoczęcie prac zaplanowane jest na przyszły tydzień, a zakończenie w terminie do 30 października 2019r.

12-09-2019
Obchody I rocznicy odsłonięcia Pomnika Orła Białego - Uroczystości w Sanktuarium Maryjnym w Skrzyńsku
8 września br. odbyły się obchody pierwszej rocznicy odsłonięcia Pomnika Orła Białego, który w minionym roku wieńczył upamiętnienie 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę oraz miały miejsce uroczystości w Sanktuarium Matki Bożej Staroskrzyńskiej, Patronki Komendy Wojewódzkiej Policji w Radomiu.
11-09-2019
Kolejne Umowy dotyczące pomocy finansowej udzielonej w formie dotacji, już podpisane
9 września br. Tomasz Matlakiewicz Burmistrz Gminy i Miasta Przysucha podpisał:
1) Umowę w sprawie przekazania w formie dotacji środków dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Przysusze na zakup nowego  sprzętu specjalistycznego,
2) Umowę w sprawie przekazania w formie dotacji środków dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Skrzyńsku na remont strażnicy OSP w Skrzyńsku.

09-09-2019
Narodowe Czytanie w Przysusze
7 września na Placu Kolberga przy Urzędzie Gminy i Miasta Przysucha, podczas tegorocznej odsłony akcji Narodowe Czytanie, przygotowanej przez Bibliotekę Publiczną w Przysusze, przedstawiciele placówek oświatowych z terenu naszej gminy, czytelnicy lokalnych bibliotek, odczytali fragmenty 4 polskich nowel, spośród tytułów zaproponowanych przez Parę Prezydencką.

09-09-2019
Koncert upamiętniający 80 rocznicę wybuchu II wojny światowej
1 września w Domu Kultury w Przysusze odbył się uroczysty koncert pn. „Ta ostatnia niedziela…” pod patronatem Burmistrza Gminy i Miasta Przysucha Tomasza Matlakiewicza, upamiętniający 80 rocznicę wybuchu II wojny światowej. Po oficjalnym powitaniu i rozpoczęciu muzyczno-słownego montażu przez Panią Katarzynę Bochyńską - Wojdył Dyrektor Domu Kultury, przed przysuską widownią wystąpiła grupa teatralna, której instruktorem jest Pani Danuta Skalska, a zarazem autorka wierszy wyrecytowanych przez: L. Mastalerz, K. Piecyk, J. Piecyka.
04-09-2019
Informacja o otrzymanym dofinansowaniu w 2019r.
04-09-2019
Wielki sukces Gminy i Miasta Przysucha!!!
Z radością informujemy, że przed nami imponująca, kilkumilionowa inwestycja pn. „Poprawa stanu bezpieczeństwa ruchu drogowego, zapewnienie spójności i podniesienie standardów technicznych dróg poprzez remont sieci dróg gminnych na terenie Gminy i Miasta Przysucha”. Gmina i Miasto Przysucha na podstawie zatwierdzonej 30 sierpnia 2019r. przez Prezesa Rady Ministrów listy wniosków, którym zostało przyznane dofinansowanie w ramach Funduszu Dróg Samorządowych, otrzyma środki w kwocie 4 103 472,00 zł., co stanowi 75% całkowitej wartości inwestycji, na remont następujących odcinków drogowych:
"Osiem lektur na ósme Narodowe Czytanie" - Narodowe czytanie nowel Polskich
W dniu 7 września, Biblioteka Publiczna w Przysusze z okazji corocznego Narodowego Czytania organizuje wspólne czytanie wybranych lektury pod tytułem "Osiem lektur na ósme Narodowe Czytanie".
Rozpoczęcie nastąpi o godzinie 11:00, na Placu Kolberga w Przysusze. Zapraszamy wszystkich mieszkańców oraz chętnych na przyjście tego dnia i wspólne czytanie. Prosimy o zabranie ze sobą własnych egzemplarzy nowel, które można będzie opieczętować specjalnym stemplem wydanym z tej okazji. Wydarzenie objęte jest patronatem honorowym Pary Prezydenckiej.

Zapraszamy serdecznie !!
03-09-2019