Poniedziałek, 23 listopada 2020 r. Imieniny: Adeli, Felicyty, Klemensa
Edukacja ekologiczna. Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej ogłosił konkurs.

Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej ogłosił I w 2020 r. konkurs wniosków o dofinansowanie w ramach programu priorytetowego Edukacja ekologiczna. Cel główny: Podnoszenie poziomu świadomości ekologicznej i kształtowanie postaw ekologicznych społeczeństwa poprzez promowanie zasad zrównoważonego rozwoju.

Nabór wniosków w programie Dom Kultury+ Inicjatywy lokalne 2021

Narodowe Centrum Kultury ogłasza nabór wniosków o dofinansowanie w ramach programu Dom Kultury+ Inicjatywy lokalne 2021. Program skierowany jest do domów kultury, które gotowe są prowadzić nowatorskie działania animacyjne projektowane w oparciu o przeprowadzoną wcześniej diagnozę i poddane ewaluacji, a ukierunkowane na bezpośrednią i bliską współpracę z przedstawicielami społeczności lokalnej.

23-11-2020
Kto najlepszym włodarzem w Powiecie Przysuskim? Plebiscyt już rozstrzygnięty!
Zakończyło się głosowanie czytelników w akcji „Mała Ojczyzna - duża sprawa” na najlepszego włodarza w Powiecie Przysuskim. Czytelnicy „Echa Dnia” mieli okazję ocenić Burmistrza i Wójtów po drugim roku pracy w kadencji 2018-2023. Głosami czytelników zwyciężył Tomasz Matlakiewicz Burmistrz Gminy i Miasta Przysucha.
Więcej informacji pod linkiem:
23-11-2020
Laureaci Plebiscytu „Mała Ojczyzna-duża sprawa” wśród Radnych Gminy i Miasta Przysucha
W ramach tegorocznej akcji „Mała Ojczyzna-duża sprawa” zorganizowanej przez Redakcję Echo Dnia, zakończona została ocena samorządowców po drugim roku pracy w kadencji 2018-2023. W Plebiscycie na najskuteczniejszych Radnych Gminy i Miasta Przysucha spośród 15 Radnych, głosami czytelników wybrani zostali: Pani Renata Motyl, Pan Jan Chylak, Pani Maria Madej - Sompolska. Laureatką głosowania została Pani Renata Motyl, która pełni funkcję Sołtysa w miejscowości Beźnik, a jako Radna jest Zastępcą Przewodniczącego Komisji Rewizyjnej oraz członkiem Komisji Skarg, Wniosków i Petycji. Drugie miejsce zajął Pan Jan Chylak, który jest zatrudniony w PSP Nr 2 w Przysusze, a jako Radny zasiada w Komisji Gospodarczej Rady Gminy i Miasta Przysucha, pełni funkcję Zastępcy Przewodniczącego. Trzecie miejsce należy do Pani Marii Madej-Sompolskiej, animatorki kultury oraz bibliotekarki w Ruskim Brodzie. Jako Radna, jest członkiem Komisji Gospodarczej.
21-11-2020
Modernizacja oświetlenia ulicznego w Przysusze
Ulice w Przysusze zyskały nowe oświetlenie. Będzie jaśniej i bezpieczniej. Trwa wymiana oświetlenia ulicznego na Osiedlu Południe, tam pojawiły się już pierwsze lampy typu LED. Nowoczesne latarnie osiedlowe w ramach realizowanego zadania, zostaną zamontowane również na ul. Grodzkiej, ul. Chopina i ul. Przemysłowej w Przysusze. Dzięki modernizacji oświetlenia ulicznego poprawi się nie tylko widoczność, ale przede wszystkim bezpieczeństwo mieszkańców oraz estetyka miasta. Wymiana oświetlenia na technologię LED, to także wydajność i oszczędność. Realizacja zadania potrwa do końca listopada i obejmie wymianę 73 latarni osiedlowych na terenie miasta.
Kolejna akcja krwiodawstwa
20-11-2020
Zakończyłeś spis rolny? Zapytaj o to innych

Do końca Powszechnego Spisu Rolnego zostało już niewiele czasu, a wciąż część rolników nie wywiązała się z obowiązku spisowego. Dla polskiego rolnictwa znaczenie ma KAŻDY wypełniony formularz spisowy, dlatego warto o tym przypominać w gronie swoich sąsiadów i znajomych.

Konkurs Plastyczny
18-11-2020
Trwa nabór do Programów Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu na 2021 rok

Minister Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu ogłosił nabór do Programów Ministra w obszarze kultury i dziedzictwa narodowego na 2021 rok. Wnioski można składać do 30 listopada. O dofinansowanie mogą się ubiegać jednostki samorządu terytorialnego, instytucje kultury, instytucje filmowe, szkoły i uczelnie wyższe, organizacje pozarządowe oraz podmioty gospodarcze. Większość ułatwień dla wnioskodawców i beneficjentów związanych z realizacją zadań w okresie pandemii zostało utrzymane także w ramach ogłoszonego naboru.

18-11-2020
 1 2 3 4 5 6 »  Last ›