Piątek, 14 sierpnia 2020 r. Imieniny: Alfreda, Maksymiliana, Selmy
Rolniku, przygotuj się do spisu!
Już wkrótce w całej Polsce rozpocznie się Powszechny Spis Rolny – obowiązkowy dla każdego użytkownika gospodarstwa rolnego. Oto odpowiedzi na podstawowe pytania związane z tym ważnym badaniem.<klik>
01-08-2020
W Przysusze uruchomiono kolejne urządzenie do dezynfekcji rąk
W związku z uruchomieniem na Placu Kolberga fontanny i prowadzonymi działaniami zapobiegawczymi  w czasie epidemii wirusa COVID-19, Gmina i Miasto Przysucha zakupiła drugą stację bezdotykową do dezynfekcji rąk, z manualnym napędem nożnym. Zachęcamy do korzystania z urządzenia i prosimy o przestrzeganie wszelkich zasad bezpieczeństwa.
13-08-2020
Ogólnopolski konkurs testowy z zakresu bezpiecznej pracy w gospodarstwie rolnym – bezpieczna obsługa zwierząt gospodarskich
Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego zaprasza do wzięcia udziału w „Ogólnopolskim konkursie testowym z zakresu bezpiecznej pracy w gospodarstwie rolnym – bezpieczna obsługa zwierząt gospodarskich”. Uczestnikiem Konkursu może być osoba pełnoletnia, podlegająca w dniu rozwiązywania testu ubezpieczeniu społecznemu rolników.

13-08-2020
Gratulacje dla młodego zawodnika ze Smogorzowa
W dniu dzisiejszym w Urzędzie Gminy i Miasta Przysucha, mieliśmy okazję gościć Oskara Kutybę, który wraz ze swoim boiskowym partnerem, Jakubem Nowakiem z Pucka zajęli pierwsze miejsce w Turnieju Finałowym Mistrzostw Polski Juniorów PKN Orlen w siatkówce plażowej 2020r. W imieniu Burmistrza Gminy i Miasta Przysucha, sekretarz Gminy i Miasta Przysucha Wojciech Masłowski wraz z Przewodniczącym Rady; Mirosławem Pierzchałą oraz radnym Edgarem Tomaszewiczem złożyli na ręce młodego zawodnika gratulacje oraz symboliczny upominek. Oskar pochodzi ze Smogorzowa, jest uczniem Niepublicznego Liceum Ogólnokształcącego Szkoły Mistrzostwa Sportowego Polskiego Związku Piłki Siatkowej w Spale. Jeszcze raz serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych triumfów sportowych w obiecującej przyszłości.
12-08-2020
Biuro Programu „Niepodległa” zaprasza do wspólnego świętowania weekendu setnej rocznicy Bitwy Warszawskiej. Niepowtarzalne widowisko multimedialne, premiera filmu dokumentalnego złożonego ze zrekonstruowanych i pokolorowanych materiałów archiwalnych oraz internetowa kampania społeczna #Wiktoria1920 to najważniejsze wydarzenia weekendu setnej rocznicy Bitwy Warszawskiej, na które Biuro Programu „Niepodległa” zaprasza wszystkich Polaków. Przed telewizorem, czy w Internecie, razem świętujmy to przełomowe zwycięstwo.
12-08-2020
Ministerstwo Klimatu zaprasza do udziału w konkursie
Miasta są obszarem szczególnie wrażliwym - koncentrują się w nich najpilniejsze współcześnie wyzwania ekologiczne. Ministerstwo Klimatu wspiera ekologiczną i proklimatyczną transformację polskich miast, chcąc docenić starania samorządów z całej Polski. Organizowany konkurs jest skierowany do miast, które w ostatnich trzech latach zakończyły inwestycje o pozytywnym wpływie na ekologię oraz życie mieszkańców.

11-08-2020
Zaproszenie na dożynki
W imieniu władz powiatu przysuskiego wspólnie z Ks. Dziekanem Dekanatu Przysuskiego Andrzejem Szewczykiem mam zaszczyt zaprosić Pana Burmistrza i wszystkich mieszkańców gminy na Mszę Świętą Dziękczynną Dożynkową, która zostanie odprawiona pod przewodnictwem Ordynariusza Diecezji Radomskiej Ks. Biskupa Henryka Tomasika, 15 sierpnia 2020r. o godz. 11.30 w Sanktuarium Matki Boskiej Staroskrzyńskiej. Bardzo proszę o przekazanie wszystkim chętnym do wzięcia udziału w tegorocznych uroczystościach dożynkowych serdecznej prośby o zachowanie szczególnej ostrożności i dbałości o własne zdrowie. Zachowajmy należyty dystans, stosujmy środki ochrony osobistej. Przypominam o konieczności zasłaniania ust i nosa maseczką. Mam nadzieję, że mimo trudności będzie to dla nas wszystkich pamiętne i uroczyste Święto.

Starosta Powiatu Przysuskiego
Marian Niemirski

11-08-2020
OGŁOSZENIE
10-08-2020
OGŁOSZENIE
W związku z przeciwdziałaniem zagrożeniom związanym z COVID -19, o których mowa w art. 1i 2 ustawy z dnia 2 marca 2020 o szczególnych  rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID – 19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych (Dz.U. z 2020 r. poz. 374 ) Starostwo Powiatowe w Przysusze zawiesza  udzielanie porad prawnych osobiście  w ramach nieodpłatne poradnictwa prawnego i poradnictwa obywatelskiego.
Nieodpłatną pomoc prawną lub nieodpłatne poradnictwo obywatelskie  można  uzyskać pod numerem:
 794 653 224, 794 635 203, 505 547 044, 663 770 565, 605 588 172  lub złożyć wniosek.

07-08-2020
Kampania społeczna #Wiktoria1920. Poszukiwanie lokalnych pamiątek oraz konkurs literacki
Biuro Programu „Niepodległa” zaprasza do udziału w kampanii związanej z poszukiwaniem lokalnych pamiątek i nawiązań do okresu wojny polsko-bolszewickiej. Zachęcamy do odnalezienia w Państwa miejscowościach  upamiętnień, skojarzeń i świadectw związanych z wydarzeniami sprzed stu lat, sfotografowania ich i udostępnienia zdjęcia w mediach społecznościowych z opisem #Wiktoria1920. Pokażmy, że pamiętamy o historii sprzed stu lat. Wybrane zdjęcia zostaną wykorzystane do stworzenia kolażu, który upamiętni setną rocznicę wojny polsko-bolszewickiej oraz do wzięcia udziału w konkursie literackim "1920".
05-08-2020
 1 2 3 4 5 6 »  Last ›