środa, 28 października 2020 r. Imieniny: Narcyza, Serafina, Wioletty
Płacisz podatki? Segregujesz śmieci? Jesteś rolnikiem? Weź udział w spisie rolnym! To taki sam obowiązek.
Udział w Powszechnym Spisie Rolnym jest bardzo ważnym obowiązkiem! To wymóg wynikający z ustawy, a za jego nieprzestrzeganie przewidziane są prawne i finansowe sankcje. Do udziału w spisie rolników powinna też przekonać świadomość odpowiedzialności za polskie rolnictwo. Dane spisowe posłużą przecież do wspierania rolników

Szanowni Państwo,

22.10.2020r. zostały wykonane dla pracowników Urzędu Gminy i Miasta w Przysusze testy w kierunku COVID-19. W dniu dzisiejszym otrzymaliśmy wyniki badań. Mój wynik testu jest negatywny. Jednak u czterech pracowników Urzędu został potwierdzony pozytywny wynik testu na obecność koronawirusa. W związku z zaistniałą sytuacją, proszę o wyrozumiałość przy załatwianiu przez Państwa spraw w Urzędzie Gminy i Miasta Przysucha. Apeluję również o przestrzeganie zasad bezpieczeństwa i zachowanie wszelkich środków ostrożności.
Uważajmy na siebie!
   Burmistrz
Gminy i Miasta Przysucha
26-10-2020
Trwa głosowanie na projekty w Budżecie Obywatelskim.

INFORMACJE DLA GŁOSUJĄCYCH:

• głosowanie na projekty BOM rozpocznie się 26 października br. i potrwa do 16 listopada br.;
  • oddanie głosu będzie możliwe po rejestracji w systemie informatycznym dostępnym z poziomu strony bom.mazovia.pl;
  • każdy mieszkaniec Mazowsza będzie miał możliwość oddania głosu na dwa projekty – jeden z puli ogólnowojewódzkiej i jeden z puli podregionalnej. Nie trzeba oddawać głosu na projekt z podregionu, w którym się mieszka. Można oddać głos na projekt z dowolnego podregionu;
  • po wybraniu projektów głosujący zostanie poproszony o wpisanie imienia, nazwiska, miejsca zamieszkania (wyłącznie nazwy miejscowości i nazwy powiatu) oraz numeru telefonu komórkowego;
  • numer telefonu posłuży także do weryfikacji poprawności oddania głosu. Na ten numer głosujący utrzyma kod weryfikacyjny, który powinien wprowadzić do systemu;
  • głos w imieniu osoby małoletniej oddaje jej przedstawiciel ustawowy;
  • maksymalna liczba rejestracji głosujących z podaniem tego samego numeru telefonu komórkowego wynosi 3;
  • osobom nie posiadającym telefonu komórkowego Urząd zapewnia możliwość oddania głosu w punktach informacyjnych w siedzibie Urzędu i w delegaturach, z zachowaniem ograniczeń wynikających ze stanu epidemii. Osoby, które zechcą skorzystać z tej możliwości, prosimy o wcześniejsze telefoniczne umówienie się;
  • W razie jakichkolwiek pytań lub wątpliwości więcej infiormacji na stronie: https://bom.mazovia.pl/
27-10-2020
Nawet 250 tys. zł na założenie biznesu na wsi
Od 29 października do 30 listopada 2020 r. rolnicy mogą ubiegać się w Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa o „Premię na rozpoczęcie działalności pozarolniczej” w ramach PROW 2014-2020. O dofinansowanie może ubiegać się rolnik, małżonek rolnika lub domownik, który m.in. podlega ubezpieczeniu w KRUS w pełnym zakresie nieprzerwanie co najmniej od 12 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. O premię mogą starać się osoby, które chciałyby rozpocząć prowadzenie działalności pozarolniczej po raz pierwszy, jak również osoby, które przez 24 miesiące poprzedzające złożenie wniosku miały zawieszoną lub zakończoną działalność gospodarczą oraz te, które swój biznes na wsi już prowadzą i chcą go rozszerzyć o nowy rodzaj działalności.
26-10-2020
Gmina Przysucha zakończyła realizację projektów w ramach „MIAS MAZOWSZE 2020”
W październiku br. Gmina i Miasto Przysucha zakończyła realizację projektów współfinansowanych ze środków budżetu Województwa Mazowieckiego w ramach „Mazowieckiego Instrumentu Aktywizacji Sołectw MAZOWSZE 2020”
W całej Polsce od 24.10.2020r. obowiązują zasady Strefy Czerwonej

Inwentaryzacja indywidualnych źródeł ciepła na terenie Gminy i Miasta Przysucha
Komunikat
Informujemy, że w Przysusze przy Stadionie Miejskim zlokalizowany jest Punkt Diagnostyki Mobilnej umożliwiający pełen dostęp do usług diagnostycznych w kierunku COVID-19. Punkt dostępny będzie dla pacjentów:
* 7 dni w tygodniu,
* 6 godzin dziennie
i umożliwi wykonanie dwóch rodzajów testów:
* na przeciwciała IgM i IgG Anty-SARS-CoV-2,
* genetyczne, wykrywające cząstkę koronawirusa w organizmie.
Badania będą realizowane bezpłatnie dla osób wskazanych przez Narodowy Fundusz Zdrowia, Stacje Sanitarno-Epidemiologiczne oraz lekarza pierwszego kontaktu lub na koszt własny pacjenta. Działania te są możliwe dzięki zawartemu Porozumieniu o współpracy pomiędzy Gminą i Miastem Przysucha a Centrum Medycznym Corten Medic.
Realizacja badań rozpoczyna się 17 października 2020r. i będzie się odbywała w godz. 8:00-14:00.
Informacje o badaniach oraz zapisy na wykonanie testów pod numerem tel. 226 020 997

17-10-2020
Nowe zasady bezpieczeństwa w Strefie Żółtej
16-10-2020
Zderzenie Pokoleń – Nowy projekt LGD w zakresie aktywizacji seniorów i osób młodszych.
Zderzenia Pokoleń. Seniorzy na rzecz aktywizacji kulturowej i integracji międzypokoleniowej do inicjatywa naszego Stowarzyszenia którą realizujemy od miesiąca września w 4 miejscowościach. Projekt ten skierowany jest do osób w wieku 55+ oraz do dzieci i młodzieży w wieku do 18 roku życia. Jest to inicjatywa ukierunkowana na znalezienie odpowiedzi, sposobu, zaoferowania ciekawych i aktywizujących inicjatyw na rzecz seniorów i osób młodszych zamieszkujących obszary wiejskie, mająca na celu podjęcie aktywności i zwiększenie samodzielności osób starszych, przeciwdziałanie wykluczenia społecznego, zwiększenie różnorodności i poprawę jakości oferty edukacyjnej dla osób starszych, ich integracji z osobami młodszymi, poprzez zaoferowanie zróżnicowanej formy aktywności społecznej.
16-10-2020
 1 2 3 4 5 6 »  Last ›