Wtorek, 23 kwietnia 2019 r. Imieniny: Ilony, Jerzego, Wojciecha
Ekstremalna Droga Krzyżowa po raz szósty wiodła do Skrzyńska
Opublikowany: 2019-04-18
Ekstremalna Droga Krzyżowa po raz szósty wiodła do Skrzyńska Około tysiąca uczestników, pięć tras o różnym poziomie trudności oraz co najmniej 42 kilometry do pokonania… nocą, z dala od głównych szlaków komunikacyjnych. Ekstremalna Droga Krzyżowa odbyła się w tym roku w naszym regionie już po raz szósty – i po raz szósty wiodła z Radomia do Skrzyńska. Jej współorganizatorem ponownie był ksiądz Tadeusz Rojek, wikariusz parafii pw. św. Wojciecha w Skrzyńsku.
18-04-2019
Nie wypalaj traw !
Opublikowany: 2019-04-18
Nie wypalaj traw ! Komunikat Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa dotyczący zakazu wypalania łąk, pastwisk, rowów, pasów przydrożnych  i nieużytków. Przedstawienie zapisów ustawy o ochronie przyrody oraz konsekwencji związanych z jej nieprzestrzeganiem.
18-04-2019
Spotkanie z sołtysami
Opublikowany: 2019-04-17
Spotkanie z sołtysami Były gratulacje, podziękowania i życzenia, także te świąteczne – z racji zbliżającej się Wielkanocy. Nowo wybrani sołtysi – na zaproszenie burmistrza Tomasza Matlakiewicza – gościli w Urzędzie Gminy i Miasta Przysucha. W spotkaniu wziął też udział Mirosław Pierzchała, przewodniczący Rady Gminy i Miasta Przysucha. Było ono okazją nie tylko do przekazania sołtysom nominacji, ale i do wymienia pierwszych uwag i spostrzeżeń, zadania pytań, czy podzielenia się wątpliwościami. Spora ich część dotyczyła uchwalonego niedawno funduszu sołeckiego, który zacznie działać w przyszłym roku.
17-04-2019
Urząd Gminy i Miasta Przysucha partnerem Wyższej Szkoły Handlowej w Radomiu.
Opublikowany: 2019-04-15
Urząd Gminy i Miasta Przysucha partnerem Wyższej Szkoły Handlowej w Radomiu. Tomasz Matlakiewicz, burmistrz Gminy i Miasta Przysucha i doc. dr Elżbieta Kielska, rektor Wyższej Szkoły Handlowej w Radomiu podpisali umowę o współpracy. Zakłada ona „partnerstwo na rzecz wspólnych działań w zakresie promocji nauki oraz kształcenia studentów zgodnie z potrzebami rynku pracy”. Co to oznacza? To z jednej strony ukłon w stronę studentów uczelni, którzy będą mogli odbywać praktyki i staże w naszym urzędzie. Z drugiej strony zawarte porozumienie umożliwi współtworzenie planów i programów nauczania czy też pozwoli na kształtowanie umiejętności, wiedzy i postaw absolwentów.
15-04-2019
Włączamy się w ogólnopolską akcję „Nie ma lipy!”
Opublikowany: 2019-04-08
Włączamy się w ogólnopolską akcję „Nie ma lipy!” Urząd Gminy i Miasta Przysucha oraz Stowarzyszenie Pszczelarzy Ziemi Przysuskiej wspierają ogólnopolską akcję odbywającą się pod hasłem „Nie ma lipy!”. Jej organizatorzy zachęcają do sadzenia tych właśnie drzew, które w sposób szczególny służą pszczołom i przyczyniają się do produkcji miodu lipowego. Szczegóły na plakacie.

08-04-2019
Stawiamy na rozwój

03-04-2019
Bajkowe przedszkole
02-04-2019
Program Budowy Przydomowych Oczyszczalni Ścieków na terenie Gminy i Miasta Przysucha na lata 2018-2023

29-03-2019
Rada Gminy i Miasta Przysucha uchwaliła fundusz sołecki
Opublikowany: 2019-03-29
Rada Gminy i Miasta Przysucha uchwaliła fundusz sołecki Fundusz sołecki to nowość w przypadku naszego samorządu, choć w polskim prawie funkcjonuje od 2009 roku. Przysuscy radni podjęli decyzję o wprowadzeniu takiego rozwiązania podczas ostatniej, marcowej sesji. Zrobili to na wniosek burmistrza Tomasza Matlakiewicza. Uchwałę przyjęli jednogłośnie. Oznacza to, że w przyszłorocznym budżecie Gminy i Miasta Przysucha wyodrębnione będą pieniądze dla poszczególnych sołectw przeznaczone na konkretne, wybrane przez mieszkańców inwestycje. Kwota przypadająca na daną wieś zależeć będzie od ilości jej mieszkańców oraz bieżących dochodów gminy. Każde sołectwo pozna ją do 31 lipca tego roku.
29-03-2019
Obowiązkowa ewidencja zbiorników bezodpływowych (szamb) oraz przydomowych oczyszczalni ścieków
Do 30 kwietnia 2019 r. właściciele nieruchomości na terenie Gminy i Miasta Przysucha posiadający zbiornik bezodpływowy (szambo) lub przydomową oczyszczalnię ścieków muszą wypełnić druk zgłoszenia i dostarczyć go do Wydziału Mienia Komunalnego Urzędu Gminy i  Miasta.
28-03-2019
 1 2 3 4 5 6 »  Last ›