środa, 12 maja 2021 r. Imieniny: Dominika, Imeldy, Pankracego
Wnioski na restrukturyzację do końca maja
Rolnik, który zdecyduje się na rozwój swojego małego gospodarstwa, może uzyskać na ten cel 60 tys. zł bezzwrotnej premii. Do 29 maja Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa prowadzi nabór wniosków.
10-05-2021
Konkurs na opowiadanie lub bajkę na temat bezpieczeństwa ruchu drogowego
Konkurs dla uczniów w wieku od 10 do 15 lat na opowiadanie lub bajkę dotyczącą bezpieczeństwa ruchu drogowego. Przedsięwzięcie organizuje Główny Inspektorat Transportu Drogowego we współpracy z Ministerstwem Edukacji i Nauki. Celem konkursu jest popularyzowanie wiedzy z zakresu bezpieczeństwa ruchu drogowego. Termin nadsyłania prac mija 4 czerwca.
24. piknik naukowy Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik
Zachęcamy do udziału w kolejnej edycji pikniku naukowego Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik. W tym roku wydarzenie odbędzie w formule on-line i potrwa od 8 do 15 maja. Hasło przewodnie tegorocznej edycji pikniku to „Klimat i my”. W programie wydarzenia znalazły się filmy, warsztaty, spotkania, ciekawe eksperymenty i pokazy naukowe.
08-05-2021
Przysuchę odwiedził Wicemarszałek Województwa Mazowieckiego
Wczoraj mieliśmy zaszczyt i przyjemność gościć na terenie naszej gminy i miasta, jak również w Urzędzie Pana Rafała Rajkowskiego Wicemarszałka Województwa Mazowieckiego. Pan Marszałek miał możliwość zapoznania się z inwestycjami, na które gmina ubiega się o dofinansowanie z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego. Wspólnie z Burmistrzem Gminy i Miasta Przysucha Panem Tomaszem Matlakiewiczem odwiedzili Publiczną Szkołę Podstawową w Skrzyńsku, gdzie samorząd oczekuje na dofinansowanie zadania „Poprawa efektywności energetycznej budynku PSP w Skrzyńsku gmina Przysucha”.
07-05-2021
Rusza nabór wniosków do Nagrody Twórczej za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury
Nagroda Twórcza przyznawana jest młodym artystom, którzy dzięki swojej aktywności posiadają znaczące osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury w szczególności w obszarze: twórczości literackiej, teatralnej, muzycznej, plastycznej, fotograficznej i filmowej, inicjowania nowatorskich form życia społeczno-kulturalnego oraz ochrony dziedzictwa kultury. Nabór wniosków rozpocznie się 4 maja 2021 r. i będzie trwać do 31 maja 2021 r. Planowane jest, aby wysokość Nagrody Twórczej wynosiła 9 tys. zł i była wręczana maksymalnie 3 osobom.
07-05-2021
W Przysusze powstaną nowe miejsca parkingowe
W dniu 6 maja został rozstrzygnięty przetarg na budowę miejsc parkingowych przy ulicy 11 Listopada w Przysusze (przy Starostwie). W ramach inwestycji powstanie: 29 miejsc parkingowych o wymiarach 2,5 x 5,0 m, droga manewrowa o szerokości 3,5 m.
07-05-2021
Umowa na opracowanie dokumentacji dotyczącej modernizacji oczyszczalni ścieków w Przysusze podpisana!
W dniu 6 maja 2021r. Burmistrz Gminy i Miasta Przysucha Tomasz Matlakiewicz podpisał umowę na opracowanie dokumentacji dotyczącej modernizacji oczyszczalni ścieków w Przysusze. Wykonawcą dokumentacji jest Przedsiębiorstwo Wielobranżowe PROENCO Spółka z o.o..
07-05-2021
Przetarg na budowę świetlicy wiejskiej w Jakubowie rozstrzygnięty
W dniu 5 maja br. został rozstrzygnięty przetarg na budowę świetlicy wiejskiej w Jakubowie. Wyłoniony Wykonawca zadania, to firma Z.U.B TERMO-BUD. W ramach inwestycji zostanie wybudowany budynek świetlicy wiejskiej w Jakubowie wraz z niezbędnymi instalacjami dla prawidłowego funkcjonowania obiektu. Budynek świetlicy, to jednokondygnacyjny obiekt, o powierzchni zabudowy 145 m2 . W ramach zadania zostanie wykonany także montaż instalacji fotowoltaicznej na dachu budynku - 30 modułów o mocy 330 Wp oraz oświetlenia typu LED. Termin realizacji inwestycji, to 7 miesięcy od dnia przekazania placu budowy.
06-05-2021
 « 1 2 3 4 5 6 7 »  Last ›