Wtorek, 21 stycznia 2020 r. Imieniny: Agnieszki, Jarosława, Nory
Floriany 2020 – IV edycja ogólnopolskiego konkursu dla jednostek OSP
Ruszyła IV edycja Ogólnopolskiego Konkursu na Najlepsze Inicjatywy dla Społeczności Lokalnych z Udziałem OSP i Samorządów FLORIANY. To sztandarowe przedsięwzięcie Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP promujące społeczną działalność strażaków ochotników nazywane strażackimi Oscarami.
07-01-2020
Turniej Ligi Mazowieckiej piłki ręcznej chłopców młodszych z PSP nr 1 w Przysusze
Serdecznie zapraszamy na turniej w ramach Ligi Mazowieckiej piłki ręcznej chłopców młodszych ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Przysusze. Turniej odbędzie się 11.01.2020 r. (sobota), godzina 9:30 w hali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 2 w Przysusze, ul. Warszawska 45.

Orszak Trzech Króli po raz pierwszy przeszedł ulicami Przysuchy
Rok 2020 rozpoczął się dla mieszkańców Przysuchy w wyjątkowo uroczysty sposób.  6 stycznia 2020r. w Parafii p.w. Miłosierdzia Bożego w Przysusze odbyła się ceremonialna msza św. w związku z przypadającym tego dnia Świętem Objawienia Pańskiego, zwanego również Świętem Trzech Króli. Oprawę muzyczną zapewniła Orkiestra Dęta Vox Cordium. Ulicami miasta po raz pierwszy przeszedł Orszak, na czele jadący konno Trzej Królowie, następnie delegacja z barwnie powiewającymi na wietrze chorągwiami, radośnie idące dzieci w anielskich strojach i barwnych przebraniach, przedstawiciele samorządu powiatowego: Marian Niemirski Starosta Powiatu Przysuskiego, Marek Kilianek Wicestarosta Powiatu, Ewa Białecka Skarbnik Powiatu, a zarazem Radna Sejmiku Województwa Mazowieckiego; przedstawiciele samorządu gminnego: Tomasz Matlakiewicz Burmistrz Gminy i Miasta Przysucha, Mirosław Pierzchała Przewodniczący Rady wraz z Radnymi, Sekretarz Wojciech Masłowski, Marcin Sokół Komendant Powiatowy Straży Pożarnej w Przysusze, Adam Czyżewski Komendant Powiatowy Policji w Przysusze, dyrektorzy placówek oświatowych i jednostek organizacyjnych, przedstawiciele służb i instytucji oraz bardzo licznie przybyli mieszkańcy.
Nowy wóz strażacki w Smogorzowie
Koniec minionego roku okazał się bardzo pomyślny dla strażaków OSP w Smogorzowie, którzy otrzymali nowy, średni samochód ratowniczo-gaśniczy z napędem 4x4 marki VOLVO. Zakup specjalnego samochodu pożarniczego odbył się dzięki pozyskanej  przez Gminę i Miasto Przysucha dotacji z WFOŚiGW, środkom z MSWiA oraz wsparciu Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej.
03-01-2020
Powitaliśmy Nowy 2020 Rok!!!
Mieszkańcy Przysuchy i okolic spędzili noc sylwestrową pod gwiazdami przy ul. Warszawskiej. W parku miejskim o godz. 22:00 zespół Roland rozpoczął imprezę sylwestrową  fantastycznym koncertem, w trakcie którego zagrali największe przeboje polskiej muzyki tanecznej, nie zabrakło również utworów autorskich. Wszyscy doskonale się bawili, aż nadeszła północ i wówczas….rozpoczęło się odliczanie i powitanie Nowego 2020 Roku.
02-01-2020
Ostrzeżenie ASF
Ważne informacje dotyczące postepowania w przypadku znalezienia padłego dzika.
02-01-2020
Budżet Gminy i Miasta Przysucha na 2020 rok został uchwalony
Podczas grudniowej, ostatniej w tym roku kalendarzowym sesji, Radni Gminy i Miasta Przysucha jednogłośnie podjęli Uchwałę Budżetową na rok 2020. Projekt budżetu został pozytywnie zaopiniowany przez komisje stałe Rady Gminy i Miasta Przysucha oraz Regionalną Izbę Obrachunkową. To historyczny budżet, racjonalny oraz proinwestycyjny, z kilkumilionową różnicą w porównaniu z rokiem ubiegłym, w którym łączną kwotę dochodów ustalono na poziomie 50 505 774,00zł.
31-12-2019
Orszak Trzech Króli w Przysusze
30-12-2019
Betlejemskie Światło Pokoju
Nadchodzące Święta Bożego Narodzenia, to wyjątkowy czas, czas radości i wzajemnej życzliwości, któremu towarzyszą tradycyjne spotkania opłatkowe, wspólne kolędowanie oraz składanie świąteczno-noworocznych życzeń. Jednym z nich było spotkanie z członkami Klubu Senior + w Przysusze. Następnie z podopiecznymi Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej,  w którym uczestniczyli:  Pani Marzanna Seta Dyrektor wraz z pracownikami, Burmistrz Gminy i Miasta Przysucha Tomasz Matlakiewicz, Przewodniczący Rady Mirosław Pierzchała, Radna Joanna Tokarska, Sekretarz Wojciech Masłowski.
23-12-2019
Mali kolędnicy zawitali do Urzędu Gminy i Miasta w Przysusze
Wiele radości i świątecznego entuzjazmu do Urzędu Gminy i Miasta w Przysusze wniosła wizyta podopiecznych z Samorządowego Klubu Dziecięcego „Maluszek” oraz przedszkolaków z Samorządowego Przedszkola Nr 3 w Przysusze. Maluszki zaśpiewały świąteczne piosenki i przygotowały barwne kartki z życzeniami. Burmistrz Tomasz Matlakiewicz podziękował dzielnym kolędnikom za tą wyjątkową niespodziankę oraz złożył świąteczne życzenia, życząc mnóstwa wspaniałych prezentów i nagrodził wszystkich słodkościami, a następnie wykonane zostały pamiątkowe zdjęcia przy choince.

18-12-2019
 « 1 2 3 4 5 6 7 »  Last ›