Piątek, 13 grudnia 2019 r. Imieniny: Dalidy, Juliusza, Łucji
Informacja w sprawie dokumentów niezbędnych do aplikowania w ramach Programu "Czyste Powietrze"
29-11-2019
Informacja dotycząca rozkładu jazdy pociągów z Przysuchy
Uprzejmie informujemy, że Minister właściwy do spraw transportu jako ustawowy organizator kolejowych połączeń międzywojewódzkich, wyraził zgodę na zatrzymanie przejeżdżających przez stację Przysucha pociągów jadących trasą objazdową w związku z zamknięciem linii nr 8 na odcinku Radom – Warka. Informujemy, że od dnia 15 grudnia br. (pierwszej korekty zastępczego rozkładu jazdy pociągów)

29-11-2019
Konkurs na najaktywniejsze organizacje pozarządowe, najaktywniejszych liderów i najciekawsze inicjatywy.
Stowarzyszenie „Razem dla Radomki” zachęca do udziału w konkursie „Aktywne NGO” mającym na celu wybór najaktywniejszych organizacji pozarządowych, najciekawszych inicjatyw lokalnych i/lub działań wolontariackich oraz lokalnych liderów społeczności lokalnych. Konkurs skierowany jest do osób i podmiotów działających na terenie powiatu radomskiego i powiatu przysuskiego. Ma na celu promocję idei społeczeństwa obywatelskiego, promocję postaw aktywizujących społeczeństwa lokalnego, postawy wolontariackie, które przejawia się przez działania organizacji pozarządowych lub grup nieformalnych i lokalnych liderów.

Akademia Menadżerów NGO - cykl bezpłatnych spotkań warsztatowych
Stowarzyszenie „Razem dla Radomki” wspólnie z Domem Kultury w Przysusze oraz Urzędem Gminy i Miasta Przysucha serdecznie zapraszają wszystkie zainteresowane osoby, przedstawicieli organizacji pozarządowych, grup nieformalnych, instytucji kultury, pracowników samorządowych na cykl bezpłatnych spotkań warsztatowych w ramach Akademii Menadżerów NGO, które zorganizowane zostaną w Sali Szkoleniowej Domu Kultury w Przysusze, ul. Radomska 9.

28-11-2019
W Przysusze odbyły się obchody Dni Honorowego Krwiodawstwa połączone z obchodami 100-lecia istnienia Polskiego Czerwonego Krzyża
26 listopada 2019r.w Domu Kultury w Przysusze odbyły się obchody Dni Honorowego Krwiodawstwa połączone z obchodami 100-lecia istnienia PCK. W uroczystości uczestniczyli przedstawiciele struktur PCK min. Jerzy Czubak Prezes Honorowego Mazowieckiego Oddziału Okręgowego PCK, Mirosław Szymański, członek Kapituły „Kryształowego Serca”, Prezes Klubu HDK „Nadzieja” w Radomiu, Dominik Purgal Dyrektor Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Radomiu wraz z Panią Katarzyną Stanios odpowiedzialną w Centrum za promocję, współpracę ze środowiskiem i pozyskiwanie dawców krwi, Stanisław Kośla Prezes OR PCK w Białobrzegach oraz samorządowcy: Marek Kilianek Wicestarosta Powiatu Przysuskiego, Tomasz Matlakiewicz Burmistrz Gminy i Miasta Przysucha, Marian Wesołowski Wójt Gminy Rusinów, Marek Zieliński Zastępca Przewodniczącego Rady Gminy i Miasta Przysucha, nadkom. Zbigniew Siczek Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Przysusze, st. asp. Aneta Wilk, mł. bryg. Marcin Sokół Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej, Zofia Szymańska Dyrektor Zespołu Szkół Nr 1  im. Jana Pawła II w Przysusze oraz Wicedyrektor Elżbieta Karkoszka, Dorota Cieślikowska Dyrektor PSP w Skrzyńsku, przedstawiciele lokalnych firm oraz wielu zaproszonych gości, członkowie PCK, honorowi krwiodawcy, wolontariusze i młodzież.
28-11-2019
Informacja Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad

W dniu 26.11.2019r. wpłynęło do Urzędu Gminy i Miasta Przysucha pismo z Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Warszawie informujące, iż w związku z budową drogi ekspresowej S12,  ustaleniem Komisji Oceny Przedsięwzięć Inwestycyjnych przyjęto WARIANT 2 (pomarańczowy). Wariant ten będzie rekomendowany przez GDDKiA we wniosku o wydanie Decyzji o Środowiskowych Uwarunkowaniach. GDDKiA informuje, że złożenie wniosku o wydanie Decyzji o Środowiskowych Uwarunkowaniach planowane jest do końca 2019r.

W załączeniu Plan orientacyjny Wariantu 2 (pomarańczowego).

27-11-2019
Mikołajkowy Halowy Turniej Piłki Nożnej
Rewitalizacja Placu Kardynała Wyszyńskiego w Przysusze
W Przysusze prowadzone są prace w związku z rewitalizacją Placu Kardynała Wyszyńskiego. Została już wykonana część elektryczna - modernizacja oświetlenia i instalacji zasilających w obrębie Placu, a obecnie rozpoczęły się prace budowlane obejmujące min. przebudowę istniejących ciągów pieszych, wykonanie gazonów oraz elementów małej architektury, co umożliwi w okresie wiosennym przeprowadzenie prac dotyczących strefy zieleni i szaty roślinnej.
25-11-2019
Na terenie Gminy i Miasta Przysucha mamy urządzenia do pomiaru jakości powietrza
W połowie listopada 2019r. na terenie Gminy i Miasta Przysucha zostały zamontowane urządzenia służące do pomiarów i odczytów parametrów jakości powietrza w następujących lokalizacjach: Urząd Gminy i Miasta Przysucha, Dom Kultury w Przysusze oraz Plac Św. Marka w Skrzyńsku.
21-11-2019
 « 1 2 3 4 5 6 7 »  Last ›