Piątek, 07 sierpnia 2020 r. Imieniny: Donaty, Olechny, Kajetana
V Przysuski Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych
Już po raz kolejny przysuszanie uczcili walczących o wolną Polskę Żołnierzy Niezłomnych. Były to formacje partyzanckie tworzące podziemie niepodległościowe sprzeciwiające się okupacji od 1943 r. ziem polskich przez Armię Czerwoną i ZSRR. Byli oni wprost kontynuatorami Armii Krajowej, Narodowych Sił Zbrojnych, Batalionów Chłopskich i wielu innych organizacji konspiracyjnych, które od 1939 r. walczyły z okupacją niemiecką a teraz również musiały stanąć do walki z okupacją sowiecką. Niestety w tym nierównym boju o wolność i niepodległość Polski przegrali, ale do końca walczyli mężnie i z podniesionym czołem.
05-03-2020
Posiadasz przydomowy kompostownik?
Nie wystawiasz bioodpadów?
(resztek warzyw i owoców, skorupek jaj, fusów od kawy i herbaty, skoszonej trawy itp.)

Wypełnij ponownie deklarację o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi i płać mniej !!!

Zgodnie z uchwałą Rady Gminy i Miasta Przysucha właściciele nieruchomości zabudowanych  budynkami mieszkalnymi jednorodzinnymi, kompostujący bioodpady stanowiące odpady komunalne w kompostowniku przydomowym, mogą uzyskać bonifikatę w opłacie za odbiór odpadów komunalnych w wysokości 1 zł miesięcznie od osoby. Warunkiem jest złożenie deklaracji z oświadczeniem o kompostowaniu bioodpadów. Druki deklaracji dostępne są w załącznikach poniżej oraz w  wydziale Mienia Komunalnego Urzędu Gminy i Miasta Przysucha pokój 4b (wejście od ulicy Grodzkiej).

02-03-2020
Umowa na realizację przez Gminę i Miasto Przysucha inwestycji w ramach gospodarki wodno-ściekowej już podpisana!
28 lutego 2020r. w Radomiu odbyło się uroczyste podpisanie Umowy przez Wicemarszałka Rafała Rajkowskiego z beneficjentami, którzy otrzymają wsparcie na inwestycje wodno-kanalizacyjne. W spotkaniu uczestniczył również Leszek Przybytniak Radny Sejmiku Województwa Mazowieckiego, Radosław Rybicki Dyrektor Departamentu Rolnictwa i Rozwoju Obszarów Wiejskich Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego w Warszawie oraz przedstawiciele gmin: Stara Błotnica, Szydłowiec, Promna, Chotcza, Radzanów oraz Przysucha.

28-02-2020
XII edycja konkursu dla placówek przedszkolnych „Podaj rękę Światu – Działaj dla klimatu!”
Samorząd Województwa Mazowieckiego zaprasza do udziału w konkursie o tematyce ekologicznej przeznaczonym dla placówek przedszkolnych z terenu województwa mazowieckiego – XII edycja pn.: „Podaj rękę Światu – Działaj dla klimatu!”.
Konkursy ekologiczne dla przedszkoli z terenu województwa mazowieckiego organizowane są przez Samorząd Województwa Mazowieckiego od 2009 r. Tematyka XII edycji konkursu nawiązuje do problemów związanych ze zmianą klimatu, oraz globalnym ociepleniem co ma wpływ na zdrowie i życie mieszkańców Mazowsza
27-02-2020
Aplikacja mobilna Alarm112
Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji uruchomiło aplikację mobilną Alarm112 do wysyłania zgłoszeń alarmowych do Centrum Powiadamiana Ratunkowego. Aplikacja mobilna Alarm112 umożliwia w sytuacji zagrożenia życia, zdrowia, mienia, środowiska, bezpieczeństwa i porządku publicznego przekazanie zgłoszenia alarmowego do Centrum Powiadamiania Ratunkowego, przez osoby, które nie mogą wykonać połączenia głosowego, w szczególności osoby głuche i niedosłyszące.
26-02-2020
80. rocznica przesiedleń ludności polskiej z okolic Poznania na teren gminy Przysucha

25-02-2020
IX Przysuskie Spotkania Chórów „Z wizytą u Kolberga”
22 lutego 2020 r. w Domu Kultury w Przysusze odbyły się IX Przysuskie Spotkania Chórów „Z wizytą u Kolberga”. Niezwykle piękne wydarzenie, w którym udział wzięły następujące chóry: Chór Coralmente z Częstochowy, Chór Miasta Szydłowca Gaudium Canti, Chór Cantabile z Radomska, Chór Nauczycielski Canto z Przysuchy.
Wystąpiła również Kapela Andrzeja Malika ze Skrzyńska. Patronat honorowy nad uroczystością objęli: Burmistrz Gminy i Miasta Przysucha Tomasz Matlakiewicz oraz Starosta Powiatu Przysuskiego Marian Niemirski.
24-02-2020
Gmina i Miasto Przysucha realizatorem Programu „Umiem pływać”
Gmina i Miasto Przysucha dzięki pozyskanemu dofinansowaniu z Funduszu Zajęć Sportowych dla Uczniów na podstawie rozstrzygniętego konkursu Ministerstwa Sportu, już na początku marca rozpocznie  realizację zajęć sportowych dla uczniów w ramach Programu powszechnej nauki pływania „Umiem pływać”. W okresie marzec-czerwiec br. na pływalni w Przysusze, będą prowadzone 2 razy w tygodniu, nieodpłatne zajęcia z nauki pływania dla uczniów klas 1 - 3 PSP z terenu Gminy i Miasta Przysucha.

21-02-2020
HARMONOGRAM WYWOZU ODPADÓW W ROKU 2020
17-02-2020
Główny Urząd Statystyczny o projektach UE w gminach
Serwis Samorządowy PAP 12 lutego br. opublikował unijny ranking gmin z całej Polski, na podstawie danych GUS o wartości zrealizowanych projektów od początku obecnej perspektywy unijnej 2014-2020. Chodzi o fundusze ze środków UE, dostępne w ramach krajowych programów operacyjnych, takich jak Infrastruktura i Środowisko, a także programów regionalnych, po które mogą sięgać beneficjenci na obszarze danego województwa.
14-02-2020
‹ First  « 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 »  Last ›