Czwartek, 04 marca 2021 r. Imieniny: Adrianny, Kazimierza, Wacława
Pomoc na start dla grup producentów
Za dwa tygodnie, 19 października, ruszy w Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa nabór wniosków o  wsparcie na „Tworzenie grup producentów i organizacji producentów”. Pomoc, jaką mogą otrzymać rolnicy decydujący się na wspólne działanie, wynosi nawet 100 tys. euro rocznie.Program, finansowany z PROW na lata 2014-2020, kierowany jest do nowych grup producentów rolnych uznanych od 14 grudnia 2019 r. Grupy te muszą składać się z osób fizycznych, prowadzących działalność jako mikro, małe lub średnie przedsiębiorstwo.
05-10-2020
Konkurs grantowy: Z Fundacją PZU po lekcjach
Fundacja PZU ogłosiła konkurs „Z Fundacją PZU po lekcjach”. W ramach Konkursu przyznawane są dotacje na realizację nowatorskich, długofalowych projektów, które poprzez współpracę podmiotu ubiegającego się o dotację wraz ze szkołami, nauczycielami, innymi organizacjami społecznymi i środowiska lokalnego rozwijają w uczniach kreatywność, zdolności i pasje, poprawiają standardy nauczania oraz ułatwiają praktyczne zastosowanie nabytej w szkole wiedzy.
02-10-2020
30-09-2020
Halo! Jestem rolnikiem i chciałbym się spisać
Spis przez telefon to rozwiązanie stworzone z myślą o rolnikach, którzy nie posiadają komputera i dostępu do Internetu. Jest to metoda w pełni bezpieczna i wygodna – można się spisać w domu, bez konieczności kontaktu z osobami z zewnątrz. O możliwości spisania się przez telefon będą przypominać rachmistrze dzwoniąc od 16 września do rolników i proponując wypełnienie obowiązku spisowego w ten właśnie sposób.
11-09-2020
Rolniku, Twoje dane są bezpieczne!
Powszechny Spis Rolny 2020, tak jak wszystkie prowadzone przez statystykę publiczną badania, jest realizowany z zachowaniem wysokich standardów bezpieczeństwa i w oparciu o nowoczesne techniki teleinformatyczne.
25-09-2020
„Pod biało-czerwoną”
Trwa patriotyczna akcja „Pod biało-czerwoną”, której celem jest budowanie wspólnoty oraz wzmacnianie idei zaangażowania społeczeństwa. Projekt realizowany jest pod honorowym patronatem Prezesa Rady Ministrów. Przedsięwzięcie zakłada sfinansowanie przez Rząd Rzeczypospolitej Polskiej zakupu masztów i flag dla gmin, których mieszkańcy dołączą do akcji. Aby wziąć udział w inicjatywie, należy oddać głos poparcia online za pomocą serwisu https://bialoczerwona.www.gov.pl/.
29-09-2020
Druga edycja konkursu „Aktywne NGO”
Stowarzyszenie „Razem dla Radomki” zaprasza do udziału w drugiej edycji konkursu „Aktywne NGO” mającym na celu wybór najaktywniejszych organizacji pozarządowych, najciekawszych inicjatyw lokalnych i/lub działań wolontariackich oraz lokalnych liderów społeczności lokalnych. Konkurs realizowany jest w ramach projektu pn. "Liga Aktywnych Organizacji Pozarządowych", zadania dofinansowanego w ramach Planu Operacyjnego na lata 2020-2021 Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich 2014-2020 dla Województwa Mazowieckiego na 2020 rok.
Odbiór azbestu na terenie Gminy i Miasta Przysucha zakończony
Na terenie Gminy i Miasta Przysucha w połowie września został zakończony odbiór wyrobów zawierających azbest z gospodarstw domowych. Zadanie pn. „Usuwanie i unieszkodliwianie wyrobów zawierających azbest z terenu Gminy i Miasta Przysucha” zostało dofinansowane w 100% w formie dotacji z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska w Warszawie w kwocie 20 212,50 zł. Zrealizowane zadanie miało na celu ochronę środowiska poprzez usunięcie i unieszkodliwienie 73,5 Mg odpadów niebezpiecznych.
29-09-2020
„Przedszkolaki z Samorządowego Przedszkola nr 1 w Przysusze dbają o przyrodę i środowisko”
Tematyka przyrodnicza i ekologiczna jest jednym z priorytetów w pracy Samorządowego Przedszkola nr 1 w Przysusze, w myśl hasła: "Przedszkolak mały i duży, żyjąc zdrowo, przyrodzie służy”. Już od samego początku roku szkolnego, nasze przedszkolaki aktywnie włączyły się w akcje na rzecz środowiska przyrodniczego. Wszystkie grupy wiekowe, 18 września wspólnie z Nadleśnictwem – Przysucha, uczestniczyły w ogólnopolskiej akcji „Sadzimy las, dołącz do nas!”, zainicjowanej przez Prezydenta RP oraz Pierwszą Damę. Każde dziecko w tym dniu, zabrało do domu sadzonkę dębu i wspólnie z rodzicami według otrzymanej instrukcji, posadziło drzewko w wybranym miejscu. Przedszkole otrzymało również sadzonki sosen, które posadziły dzieci z grupy IV, w przedszkolnym ogródku. Teraz przedszkolaki codziennie je podlewają i sprawdzają, czy drzewka choć trochę urosły!
25-09-2020
DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA
,,Każdy przedszkolak dobrze wie,
że kiedy wrzesień zbliża się
od najmłodszego aż po starszaka,
wszyscy świętują Dzień Przedszkolaka”'

21 września obchodzony był w Samorządowym Przedszkolu nr 1 w Przysusze Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Z tej okazji Pani Dyrektor, nauczycielki poszczególnych grup złożyły swoim wychowankom serdeczne życzenia i przygotowały dla nich różne atrakcje i niespodzianki. Były to zabawy integracyjne przy muzyce, gry i konkursy sportowe, malowanie dłoni, wykonywanie uśmiechniętych buziek, tańce z balonami oraz makijaże twarzy. Podczas tego święta nie mogło zabraknąć śpiewania,, Hymnu przedszkolaka”, ulubionych piosenek dziecięcych i smakołyków. Wszyscy bawili się znakomicie zarówno w swoich salach jak i na świeżym powietrzu. Przedszkolakom w tym dniu towarzyszył dobry humor, radosny uśmiech i zadowolenie. Niech te pozytywne emocje i wrażenia pozostaną z dziećmi w edukacji przedszkolnej i cieszą z bycia przedszkolakiem.
24-09-2020
‹ First  « 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 »  Last ›