Piątek, 13 grudnia 2019 r. Imieniny: Dalidy, Juliusza, Łucji
Dzień Seniora w Przysusze
Tegoroczne obchody Ogólnopolskiego Dnia Seniora odbyły się w Domu Kultury w Przysusze w formie cyklu spotkań, zapoczątkowanego wykładem 6 listopada  - „Stanisław Moniuszko-życie i twórczość”, który zainaugurował kolejny rok akademicki przysuskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku.
21-11-2019
Szkolenie Chemizacyjne w zakresie stosowania środków ochrony roślin
20-11-2019
Inwidualne konsultacje dla mieszkańców Miasta i Gminy Przysucha w ramach Mobilnego Punktu Informacyjnego
Konsultant Lokalnego Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich w Radomiu przy Mazowieckiej Jednostce Wdrażania Programów Unijnych, w ramach Mobilnego Punktu Informacyjnego, będzie udzielał informacji na temat możliwości pozyskiwania funduszy europejskich dla mieszkańców Miasta i Gminy Przysucha.
Konsultację prowadzone będą w dniu 04.12.2019r. W godzinach 9:30-13:30 na terenie Urzędu Miasta i Gminy Przysucha.
20-11-2019
Remont ul. Wiejskiej w Przysusze już zakończony
W połowie listopada br. została zakończona realizacja zadania pn. „Przebudowa drogi gminnej w ul. Wiejskiej w Przysusze”. Wartość zadania wynikająca z Umowy, to 519 313,87 zł, a zakres przeprowadzonych robót budowlanych obejmował wykonanie nowej nawierzchni jezdni z betonu asfaltowego, przebudowę i dobudowę chodnika oraz zjazdów z kostki betonowej.
19-11-2019
Realizacja "Programu Czyste Powietrze" na terenie Gminy i Miasta Przysucha

18-11-2019
W Gminie Przysucha przewodniczący organów wykonawczych jednostek pomocniczych-sołtysi otrzymają diety
Rada Gminy i Miasta Przysucha podczas marcowej sesji, na wniosek Burmistrza Tomasza Matlakiewicza uchwaliła powstanie funduszu sołeckiego, który jest nowością w przypadku naszego samorządu. Przypomnijmy, że w ramach funduszu w budżecie gminy wyodrębnione zostaną środki dla poszczególnych sołectw z przeznaczeniem na inwestycje wskazane przez mieszkańców, to oni zdecydują o konkretnych potrzebach w 2020r.
18-11-2019
Dzień Seniora
14-11-2019
Informacja o otrzymanym dofinansowaniu w ramach zadania "Budowa przydomowych oczyszczalni ścieków"
13-11-2019
Obchody 101 Rocznicy Odzyskania Przez Polskę Niepodległości na terenie Gminy i Miasta Przysucha
11 listopada 2019r. odbyły się uroczystości obchodów 101 Rocznicy Odzyskania Przez Polskę Niepodległości na terenie Gminy i Miasta Przysucha. W Parafii pw. św. Wojciecha – Sanktuarium Matki Boskiej Staroskrzyńskiej oraz w Parafii pw. św. Jana Nepomucena w Przysusze odprawione zostały nabożeństwa w intencji Ojczyzny, w których uczestniczyli min. przedstawiciele samorządu powiatowego - Starosta Powiatu Przysuskiego Marian Niemirski, Wicestarosta Powiatu Przysuskiego Marek Kilianek, Przewodniczący Rady Powiatu Krzysztof Wochniak wraz z Radnymi,  Radna Sejmiku Województwa Mazowieckiego Ewa Białecka, przedstawiciele samorządu gminnego - Burmistrz Gminy i Miasta Przysucha Tomasz Matlakiewicz, Przewodniczący Rady Mirosław Pierzchała wraz z Radnymi, Sekretarz Wojciech Masłowski, Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Przysusze mł. bryg. Marcin Sokół, Nadleśniczy Nadleśnictwa Przysucha Czesław Korycki wraz z Zastępcą Markiem Nowickim i pracownikami Nadleśnictwa Przysucha, Dyrektorzy Szkół, Rycerze Zakonu Matki Bożej Staroskrzyńskiej, licznie przybyłe poczty sztandarowe oraz mieszkańcy. W trakcie nabożeństwa przedstawiciele samorządu powiatowego i gminnego oraz delegacje szkół i lokalnych środowisk złożyły wieńce pod Krzyżem oraz Pomnikiem Orła Białego w Skrzyńsku oraz na cmentarzu w Przysusze.
12-11-2019
W Gminie i Mieście Przysucha ruszają wielomilionowe inwestycje drogowe
6 listopada 2019r. w Warszawie została podpisana Umowa pomiędzy Wojewodą Mazowieckim reprezentowanym przez I Wicewojewodę Mazowieckiego Pana Sylwestra Dąbrowskiego a Gminą i Miastem Przysucha reprezentowaną przez Burmistrza Gminy i Miasta Przysucha Pana Tomasza Matlakiewicza o dofinansowanie zadania pn. „Poprawa stanu bezpieczeństwa ruchu drogowego, zapewnienie spójności i podniesienie standardów technicznych dróg poprzez remont sieci dróg gminnych na terenie Gminy i Miasta Przysucha”.
12-11-2019
 « 1 2 3 4 5 6 7 8 »  Last ›