polski angielski niemiecki
Wtorek, 21 stycznia 2020 r. Imieniny: Agnieszki, Jarosława, Nory
I Gala Organizacji Pozarządowych i Wolontariatu w Przysusze
W Domu Kultury w Przysusze 12 grudnia odbyła się uroczysta I Gala Organizacji Pozarządowych i Wolontariatu. To pierwsza tego rodzaju inicjatywa na terenie Południowego Mazowsza, mająca na celu ukazanie rozwoju potencjału organizacji pozarządowych, grup nieformalnych i lokalnych liderów z terenu powiatu radomskiego i przysuskiego. Celem była również prezentacja działań podejmowanych na rzecz konkretnych społeczności i osób. Wydarzenie zostało zorganizowane przez LGD „Razem dla Radomki” przy współpracy z Burmistrzem Gminy i Miasta Przysucha Tomaszem Matlakiewiczem oraz Domem Kultury w Przysusze.

 
16-12-2019
W Przysusze odbył się Jarmark Bożonarodzeniowy
15 grudnia br. na Placu Kolberga w Przysusze odbył się Jarmark Bożonarodzeniowy. Organizatorami wydarzenia byli: Burmistrz Gminy i Miasta Przysucha Tomasz Matlakiewicz oraz Dom Kultury. Licznie przybyli mieszkańcy z Przysuchy i okolic  wysłuchali świątecznych piosenek w wykonaniu przedszkolaków z Samorządowego Przedszkola Nr 3 w Przysusze i spędzili to wyjątkowe, niedzielne popołudnie na wspólnym kolędowaniu z Chórem Canto oraz młodzieżą szkolną. Tomasz Matlakiewicz Burmistrz Gminy i Miasta Przysucha złożył wszystkim życzenia świąteczno-noworoczne oraz podziękował za wkład pracy i poświęcenie osobom, które przyczyniły się do zorganizowania i wyjątkowego charakteru tego wydarzenia.
16-12-2019
Kampania społeczna "Czyszczone kominy to mniejszy smog"
Celem kampanii społecznej "Czyszczone kominy to mniejszy smog" jest eleminacja niebezpieczeństw związanych ze smogiem, zaczadzeniami i pożarami, których główną przyczyną są źle eksplotowane lub zaniedbane przewody kominowe i urządzenia grzewcze na paliwo stałe, ciekłe gazowe.

Więcej informacji na stronie:
https://kominiarskicech.pl/
oraz https://kominiarskicech.pl/images/Komunikat_Prezesa_MCK.pdf


16-12-2019
Spotkanie z Mikołajem
6 grudnia dzieci i młodzież z terenu Gminy i Miasta Przysucha na zaproszenie Burmistrza Tomasza Matlakiewicza licznie przybyli do przysuskiego Domu Kultury na bajkę oraz spotkanie z Mikołajem. Popularny tytuł „Królowa Śniegu 3”, bajkowy świat magii, zimowe krajobrazy oraz Mikołaj częstujący łakociami sprawiły, że w tym niezwykłym dniu widownia była wypełniona rozbawionymi dziećmi. Natomiast godziny popołudniowe zostały zarezerwowane na seans rodzinny.
11-12-2019
Uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 1 w Przysusze zwycięzcami XX Wilanowskiego Ogólnopolskiego Turnieju Piłki Ręcznej
Uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 1 w Przysusze wygrali XX Wilanowski Ogólnopolski Turniej Piłki Ręcznej, rocznika 2008 i mł. Rywalizowało 12 zespołów podzielonych na dwie grupy.

10-12-2019
I edycja konkursu dla odwiedzających muzea w woj. mazowieckim „Najciekawsza wystawa 2019”
Konkurs polega na opisaniu wystawy z dowolnego muzeum w województwie mazowieckim, która w 2019 roku zrobiła na Państwu największe wrażenie. Zapraszamy do udziału w projekcie.
04-12-2019
IX edycja konkursu Nagrody im. Jana Rodowicza "Anody"
Muzeum Powstania Warszawskiego w 2011 roku ustanowiło nagrodę dla „powstańców czasu pokoju” – osób odznaczających się zaangażowaniem i inicjatywą społeczną, bezinteresownie pracujących dla innych. Laureaci i nominowani do nagrody udowadniają, że wśród nas żyją ci, których można nazwać bohaterami XXI wieku.
W konkursie uczestniczyć mogą osoby reprezentujące różne pasje, talenty, dziedziny i zawody, wyróżniające się zaangażowaniem w działalność na rzecz innych oraz osiągnięciami w aktywności społecznej. Ludzie stanowiący przykład dla młodego pokolenia, pokazujący, że każdy, niezależnie od wieku, miejsca zamieszkania i środków, jest w stanie zrobić coś dla innych.


04-12-2019
Spotkanie informacyjne FIO 2020 w Radomiu
Fundacja RAS organizuje w Radomiu, spotkanie informacyjne dotyczące konkursu FIO 2020
Przedstawiciel Biura FIO Narodowego Instytutu Wolności - Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego przedstawi założenia regulaminu i odpowie na pytania organizacji dotyczące możliwości uzyskania dofinansowania.
Zgłoszenia należy dokonać: mailem na adres fras@fras.org.pl lub sms nr 509604113 z podaniem nazwiska i imienia uczestnika, nazwy organizacji, mail.
 
 Data: 4 grudnia 2019 r., godz. 11
 
miejsce: Mazowieckie Centrum Sztuki Współczesnej przy ul. Kopernika 1 w Radomiu

02-12-2019
Informacja w sprawie dokumentów niezbędnych do aplikowania w ramach Programu "Czyste Powietrze"
29-11-2019
Informacja dotycząca rozkładu jazdy pociągów z Przysuchy
Uprzejmie informujemy, że Minister właściwy do spraw transportu jako ustawowy organizator kolejowych połączeń międzywojewódzkich, wyraził zgodę na zatrzymanie przejeżdżających przez stację Przysucha pociągów jadących trasą objazdową w związku z zamknięciem linii nr 8 na odcinku Radom – Warka. Informujemy, że od dnia 15 grudnia br. (pierwszej korekty zastępczego rozkładu jazdy pociągów)


29-11-2019
 « 1 2 3 4 5 6 7 8 »  Last ›
Szukaj w artykułach
Styczeń 2020
Pn Wt Śr Cz Pt So N
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31