polski angielski niemiecki
Niedziela, 05 kwietnia 2020 r. Imieniny: Ireny, Kleofasa, Wincentego
Ogłoszenie Burmistrza Gminy i Miasta Przysucha
Burmistrz Gminy i Miasta Przysucha ogłasza otwarty konkurs ofert na realizację zadania publicznego w zakresie upowszechniania kultury fizycznej i sportu w Mieście i Gminie Przysucha 2020 roku.
06-03-2020
XXII Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej
W dniu 3 marca br. w Urzędzie Gminy i Miasta Przysucha odbyły się eliminacje gminne XXII edycji Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pod hasłem „Młodzież Zapobiega Pożarom”, którego organizatorem był Zarząd Powiatowy Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP oraz Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej. W przeprowadzonych eliminacjach na poziomie gminy zostały zaangażowane gminne jednostki OSP celem propagowania bezpiecznych zachowań dotyczących ochrony przeciwpożarowej.
05-03-2020
XVIII Ogólnokrajowy Konkurs Bezpieczne Gospodarstwo Rolne
Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego zaprasza właścicieli gospodarstw rolnych do udziału w XVIII Ogólnokrajowym Konkursie Bezpieczne Gospodarstwo Rolne. Konkurs Bezpieczne Gospodarstwo Rolne to jedno z wielu działań prewencyjnych Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego, których celem jest poprawa bezpieczeństwa i higieny pracy w gospodarstwach rolnych.

05-03-2020
V Przysuski Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych
Już po raz kolejny przysuszanie uczcili walczących o wolną Polskę Żołnierzy Niezłomnych. Były to formacje partyzanckie tworzące podziemie niepodległościowe sprzeciwiające się okupacji od 1943 r. ziem polskich przez Armię Czerwoną i ZSRR. Byli oni wprost kontynuatorami Armii Krajowej, Narodowych Sił Zbrojnych, Batalionów Chłopskich i wielu innych organizacji konspiracyjnych, które od 1939 r. walczyły z okupacją niemiecką a teraz również musiały stanąć do walki z okupacją sowiecką. Niestety w tym nierównym boju o wolność i niepodległość Polski przegrali, ale do końca walczyli mężnie i z podniesionym czołem.
05-03-2020
Komunikat
Posiadasz przydomowy kompostownik?
Nie wystawiasz bioodpadów?
(resztek warzyw i owoców, skorupek jaj, fusów od kawy i herbaty, skoszonej trawy itp.)

Wypełnij ponownie deklarację o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi i płać mniej !!!

Zgodnie z uchwałą Rady Gminy i Miasta Przysucha właściciele nieruchomości zabudowanych  budynkami mieszkalnymi jednorodzinnymi, kompostujący bioodpady stanowiące odpady komunalne w kompostowniku przydomowym, mogą uzyskać bonifikatę w opłacie za odbiór odpadów komunalnych w wysokości 1 zł miesięcznie od osoby. Warunkiem jest złożenie deklaracji z oświadczeniem o kompostowaniu bioodpadów. Druki deklaracji dostępne są w załącznikach poniżej oraz w  wydziale Mienia Komunalnego Urzędu Gminy i Miasta Przysucha pokój 4b (wejście od ulicy Grodzkiej).

 
02-03-2020
Umowa na realizację przez Gminę i Miasto Przysucha inwestycji w ramach gospodarki wodno-ściekowej już podpisana!
28 lutego 2020r. w Radomiu odbyło się uroczyste podpisanie Umowy przez Wicemarszałka Rafała Rajkowskiego z beneficjentami, którzy otrzymają wsparcie na inwestycje wodno-kanalizacyjne. W spotkaniu uczestniczył również Leszek Przybytniak Radny Sejmiku Województwa Mazowieckiego, Radosław Rybicki Dyrektor Departamentu Rolnictwa i Rozwoju Obszarów Wiejskich Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego w Warszawie oraz przedstawiciele gmin: Stara Błotnica, Szydłowiec, Promna, Chotcza, Radzanów oraz Przysucha.


28-02-2020
XII edycja konkursu dla placówek przedszkolnych „Podaj rękę Światu – Działaj dla klimatu!”
Samorząd Województwa Mazowieckiego zaprasza do udziału w konkursie o tematyce ekologicznej przeznaczonym dla placówek przedszkolnych z terenu województwa mazowieckiego – XII edycja pn.: „Podaj rękę Światu – Działaj dla klimatu!”.
Konkursy ekologiczne dla przedszkoli z terenu województwa mazowieckiego organizowane są przez Samorząd Województwa Mazowieckiego od 2009 r. Tematyka XII edycji konkursu nawiązuje do problemów związanych ze zmianą klimatu, oraz globalnym ociepleniem co ma wpływ na zdrowie i życie mieszkańców Mazowsza
27-02-2020
Aplikacja mobilna Alarm112
Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji uruchomiło aplikację mobilną Alarm112 do wysyłania zgłoszeń alarmowych do Centrum Powiadamiana Ratunkowego. Aplikacja mobilna Alarm112 umożliwia w sytuacji zagrożenia życia, zdrowia, mienia, środowiska, bezpieczeństwa i porządku publicznego przekazanie zgłoszenia alarmowego do Centrum Powiadamiania Ratunkowego, przez osoby, które nie mogą wykonać połączenia głosowego, w szczególności osoby głuche i niedosłyszące.
26-02-2020
80. rocznica przesiedleń ludności polskiej z okolic Poznania na teren gminy Przysucha
 
25-02-2020
IX Przysuskie Spotkania Chórów „Z wizytą u Kolberga”
22 lutego 2020 r. w Domu Kultury w Przysusze odbyły się IX Przysuskie Spotkania Chórów „Z wizytą u Kolberga”. Niezwykle piękne wydarzenie, w którym udział wzięły następujące chóry: Chór Coralmente z Częstochowy, Chór Miasta Szydłowca Gaudium Canti, Chór Cantabile z Radomska, Chór Nauczycielski Canto z Przysuchy.
Wystąpiła również Kapela Andrzeja Malika ze Skrzyńska. Patronat honorowy nad uroczystością objęli: Burmistrz Gminy i Miasta Przysucha Tomasz Matlakiewicz oraz Starosta Powiatu Przysuskiego Marian Niemirski.
24-02-2020
 « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 »  Last ›
Szukaj w artykułach
Kwiecień 2020
Pn Wt Śr Cz Pt So N
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30