polski angielski niemiecki
środa, 27 stycznia 2021 r. Imieniny: Anieli, Juliana, Przemysława
Pieniądze na rozwój usług rolniczych - możesz złożyć wniosek
30 listopada ruszył nabór wniosków o przyznanie pomocy na „Rozwój przedsiębiorczości – rozwój usług rolniczych z PROW na lata 2014-2020.  Dokumenty można składać w ARiMR do 13 stycznia 2021 r. Jest to propozycja skierowana jest do tych przedsiębiorców, którzy świadczą już usługi na rzecz rolników i chcą rozwijać swoją działalność  – informuje Halina Szymańska, prezes Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. – Na ten cel mogą otrzymać dofinansowanie w wysokości nawet pół miliona złotych. Pieniądze można przeznaczyć na zakup m.in. ciągników, kombajnów zbożowych, siewników, przyczep rolniczych. Zachęcamy do korzystania z tych środków.
10-12-2020
Pomoc dla producentów trzody chlewnej którym zagraża utrata płynności finansowej w związku z COVID-19
Pomoc dla producenta świń, będącego mikroprzedsiębiorstwem, małym albo średnim przedsiębiorstwem w rozumieniu załącznika I do rozporządzenia nr 702/2014, któremu zagraża utrata płynności finansowej w związku z ograniczeniami na rynku rolnym spowodowanymi epidemią COVID-19. W terminie do dnia 20.12.2020 r. producenci świń, którzy w okresie od 1 marca do 15 lipca 2020 r. utrzymywali w gospodarstwie średnią dzienną liczbę świń wynoszącą co najmniej 21 sztuk, mogą składać wnioski o przyznanie pomocy finansowej.
10-12-2020
Dziękujemy za Dar Serca - Dar Krwi
09-12-2020
Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa im. dr Konrada Vietha w Radomiu - Twoja krew, moje życie
Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa im. dr Konrada Vietha w Radomiu, w związku z bardzo poważnymi niedoborami krwi zwraca się z gorąca prośbą o jej oddawanie. Trudna sytuacja epidemiologiczna, duży wzrost zachorowań na COVID-19, spowodowały znaczny spadek krwiodawców w ostatnim czasie. Dlatego też apel, szczególnie do młodych osób -  osób, które być może jeszcze nie oddawały krwi “POMÓŻCIE-oddajcie krew”, ponieważ zdrowie i życie wielu pacjentów szpitali jest poważnie zagrożone. Jednostka służby krwi jest otwarta na współpracę, dojazd jest możliwy wszędzie tam gdzie będą czekali dawcy (najlepiej grupa 20-30os.), zapraszamy do Centrum w Radomiu, Terenowego Oddziału w Grójcu oraz na akcje wyjazdowe http://www.rckik.radom.pl/dla-dawcow/informacje/akcje-wyjazdowe/
07-12-2020
Nabór wniosków na dofinansowanie w 2021 r. realizacji zadań w ramach Programu Szkolny Klub Sportowy

Minister Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu ogłasza nabór wniosków na dofinansowanie w 2021 r. realizacji zadań w ramach Programu Szkolny Klub Sportowy. Wnioski o dofinansowanie należy nadsyłać pocztą do dnia 28 grudnia 2020 r. Wniosek wraz z załącznikami musi być sporządzony na załączonych formularzach. Przed wypełnieniem wniosku należy zapoznać się z ogłoszeniem Programu „Szkolny Klub Sportowy” na 2021r.

07-12-2020
Konkurs Kolęd, Pastorałek i piosenek o tematyce Bożego Narodzenia

 
Więcej informacji pod adresem: http://www.pedekprzysucha.pl/Aktualnosc/284
07-12-2020
Konkurs „Polska Wieś Smakuje”
Narodowy Instytut Kultury i Dziedzictwa Wsi ogłasza konkurs na najlepsze praktyki tradycyjnej kultury kulinarnej na obszarach wiejskich. Wykonajcie i prześlijcie zdjęcie i opis Waszej potrawy, która króluje w Waszych regionach. Szukamy dań lokalnych, tradycyjnych, pełnych smaku, a przede wszystkim pysznych i zdrowych! Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody pieniężne.
07-12-2020
Mikołaj na Mikołaja!
W Przysusze pojawił się Mikołaj. To mikołajkowy prezent dla naszych Mieszkańców, a szczególnie tych najmłodszych. Liczymy, że w przedświątecznym czasie przyniesie odrobinę radości i wywoła wiele uśmiechu na twarzach dzieci.
Ze względu na to, że w tym roku w Przysusze nie odbędzie się tradycyjny Jarmark Bożonarodzeniowy, więc w zamian Mikołaj dla wszystkich! Ulice miasta również zyskały świąteczny blask, pojawiły się iluminacje świetlne. Do Świąt Bożego Narodzenia pozostało jeszcze trochę czasu, więc już wkrótce na Placu Kolberga pojawi się choinka i szopka bożonarodzeniowa. Święta tuż, tuż….
07-12-2020
Zakończona została rozbudowa sieci wodno-kanalizacyjnej na terenie Gminy Przysucha
W ramach prowadzonych przez samorząd działań z zakresu gospodarki wodno-ściekowej w listopadzie br. została zakończona budowa sieci wodociągowej na odcinku Przysucha-Smogorzów. Zakres przedmiotowego zadania inwestycyjnego obejmował wybudowanie sieci wodociągowej o długości 809 m, stanowiącej połączenie z istniejącym systemem zaopatrzenia w wodę mieszkańców z terenu Gminy Przysucha. Sieć została uzupełniona wyposażeniem ujęcia wody w Skrzyńsku o zestaw hydroforowy i szafy sterownicze (główną i pomocniczą). Na wymienionym odcinku sieci zostało zamontowanych pięć hydrantów przeciwpożarowych. Zakończona została również realizacja kolejnej inwestycji, polegającej na dobudowie sieci wodno-kanalizacyjnej w Przysusze na ul. Grodzkiej, ul. Leśnej i ul. Żytniej.
03-12-2020
Ulica Księdza Pajka w Przysusze już po przebudowie
Zakończona została przebudowa ul. Ks. Pajka w Przysusze. To dwuletnia inwestycja oczekiwana przez mieszkańców i parafię, niełatwa organizacyjnie i kilkuetapowa. Jej realizacja poprzedzona została uregulowaniem stanu prawnego działek zajętych pod drogę oraz opracowaniem dokumentacji projektowej.


Wykonane prace obejmowały:
  • budowę drogi gminnej z kostki betonowej,
  • budowę parkingu z 24 miejscami postojowymi, w tym jedno dla osób niepełnosprawnych, wraz z drogą manewrową,
  • rozbudowę sieci oświetlenia drogowego z zastosowaniem technologii typu LED.
Całkowita wartość inwestycji, to prawie 350 tys.zł.

Zadanie wpisało się w zakończoną pod koniec listopada kolejną inwestycję zrealizowaną przez samorząd na Osiedlu Południe, obejmującą wymianę oświetlenia ulicznego na energooszczędne. Będzie jaśniej i oszczędniej.


02-12-2020
 « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 »  Last ›
Szukaj w artykułach
Styczeń 2021
Pn Wt Śr Cz Pt So N
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31