środa, 12 maja 2021 r. Imieniny: Dominika, Imeldy, Pankracego
Akcja Pomysłobranie vol.2: WIDZĘ PATRIOTYZM
W drugiej odsłonie Pomysłobrania szukamy inspiracji do ciekawych i nieszablonowych działań edukacyjnych dotyczących patriotyzmu, którego nośnikiem jest SZTUKA. Dołącz do entuzjastów Barw Wspólnych i podziel się swoją wizją patriotyzmu. Polskie dziedzictwo, nasze emocje i postawy wobec kraju są dla nas ważne. W ramach projektu Pomysłobranie chcemy zachęcać Polaków – szczególnie tych młodych – do inicjowania dialogu i dyskutowania na te tematy, do aktywnego poszukiwania efektywnych metod i sposobów patriotycznego wychowania i rozmawiania o współczesnym patriotyzmie.
13-04-2021
Wyjątkowe święto Kół Gospodyń Wiejskich
Poznaj smak, zapach i wyjątkowy charakter naszego kraju. Zasmakuj tradycyjnej kuchni polskiej i dotknij prawdziwej lokalnej kultury. Weź udział w wyjątkowym święcie – Festiwalu Kół Gospodyń Wiejskich. Poznaj Polskę od kuchni. Festiwal Kół Gospodyń Wiejskich „Polska Od Kuchni” to ogólnopolskie, wyjątkowe wydarzenie, przygotowane by podkreślić jak ważne jest, by idąc z duchem czasu pielęgnować lokalną kulturę i tradycję. Festiwal ma na celu integrację, aktywizację i wsparcie lokalnych społeczności, promocję polskich produktów i dziedzictwa kulinarnego oraz wymianę międzypokoleniowej wiedzy, umiejętności i przekazanie tradycji młodszym pokoleniom.
09-04-2021
„Doskonała Nauka” – trwa nabór wniosków
Celem programu „Doskonała Nauka” jest wsparcie podmiotów systemu szkolnictwa wyższego i nauki oraz innych jednostek organizacyjnych działających na rzecz upowszechniania nauki. Jednostki te powinny realizować projekty związane z prezentacją osiągnięć naukowych, w tym najnowszych wyników badań naukowych lub prac rozwojowych, takie jak organizowanie konferencji naukowych oraz wydawanie monografii naukowych. Nabór wniosków w ramach programu potrwa do 30 kwietnia 2021 r.

08-04-2021
Przedłużenie dotychczasowych zasad bezpieczeństwa do 18 kwietnia.
07-04-2021
I ETAP konkursu 14. Wydarzenie Historyczne Roku 2020.
„Wydarzenie Historyczne Roku” to plebiscyt organizowany przez Muzeum Historii Polski we współpracy z portalem historia.org.pl. Celem konkursu jest uhonorowanie organizatorów, twórców oraz inicjatorów najciekawszych przedsięwzięć historycznych minionego roku promujących historię i kulturę Polski w kraju i za granicą. Plebiscyt składa się z dwóch etapów. W I etapie osoby prywatne i instytucje mają prawo do zgłoszenia maksymalnie trzech wydarzeń (po jednym z każdej kategorii) za pomocą formularza internetowego. Następnie jury, złożone z przedstawicieli organizatorów oraz ludzi nauki i kultury, wybiera po pięć projektów w każdej z kategorii „Wystawa”, „Wydarzenie” oraz „Edukacja”.
07-04-2021
„Najaktywniejsza Liderka Wiejska w województwie mazowieckim” edycja 2021!
Biuro Regionalne Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich w województwie mazowieckim ogłasza pod patronatem Marszałka Województwa Mazowieckiego konkurs „Najaktywniejsza Liderka Wiejska w województwie mazowieckim” edycja 2021! Konkurs jest adresowany do liderek społeczności wiejskiej (działaczek kół gospodyń wiejskich, organizacji pozarządowych, lokalnych grup działania etc.). Warunkiem koniecznym do udziału w Konkursie jest fakt zamieszkania i działalności na terenie województwa mazowieckiego.
07-04-2021
Jak wziąć udział w Narodowym Spisie Powszechnym 2021?
Spis jest naprawdę łatwy! Wystarczy wejść na stronę internetową Narodowego Spisu Powszechnego 2021 (NSP 2021) oraz skorzystać z wygodnej i bezpiecznej aplikacji spisowej. Zrób to jak najszybciej!
01-04-2021
Konkurs fotograficzny “Wielkanoc w domu z CRL”
Przez wzgląd na warunki epidemiczne panujące w Polsce i na całym świecie, kolejne święta przyjdzie nam spędzić w domu w gronie najbliższych. Centrum Rozwoju Lokalnego, chcąc uatrakcyjnić ten czas, serdecznie zaprasza do wzięcia udziału w konkursie fotograficznym “Wielkanoc w domu z CRL”. Dla uczestników przewidziano aż 3 kategorie, do których można zgłaszać wykonane zdjęcia.
Więcej informacji pod adresem:
01-04-2021
Premie dla młodych rolników i restrukturyzacja małych gospodarstw - wystartowały nabory
31 marca ARiMR rozpoczyna przyjmowanie wniosków w ramach dwóch poddziałań finansowanych z budżetu PROW 2014-2020. O bezzwrotną premię mogą ubiegać się młodzi rolnicy, a także osoby zainteresowane restrukturyzowaniem małych gospodarstw. Wnioski można składać przez najbliższe dwa miesiące, czyli do 29 maja 2021 roku.
 « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 »  Last ›