polski angielski niemiecki
środa, 27 stycznia 2021 r. Imieniny: Anieli, Juliana, Przemysława
21-11-2020
Modernizacja oświetlenia ulicznego w Przysusze
Ulice w Przysusze zyskały nowe oświetlenie. Będzie jaśniej i bezpieczniej. Trwa wymiana oświetlenia ulicznego na Osiedlu Południe, tam pojawiły się już pierwsze lampy typu LED. Nowoczesne latarnie osiedlowe w ramach realizowanego zadania, zostaną zamontowane również na ul. Grodzkiej, ul. Chopina i ul. Przemysłowej w Przysusze. Dzięki modernizacji oświetlenia ulicznego poprawi się nie tylko widoczność, ale przede wszystkim bezpieczeństwo mieszkańców oraz estetyka miasta. Wymiana oświetlenia na technologię LED, to także wydajność i oszczędność. Realizacja zadania potrwa do końca listopada i obejmie wymianę 73 latarni osiedlowych na terenie miasta.
20-11-2020
Kolejna akcja krwiodawstwa
20-11-2020
Konkurs Plastyczny
18-11-2020
Trwa nabór do Programów Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu na 2021 rok

Minister Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu ogłosił nabór do Programów Ministra w obszarze kultury i dziedzictwa narodowego na 2021 rok. Wnioski można składać do 30 listopada. O dofinansowanie mogą się ubiegać jednostki samorządu terytorialnego, instytucje kultury, instytucje filmowe, szkoły i uczelnie wyższe, organizacje pozarządowe oraz podmioty gospodarcze. Większość ułatwień dla wnioskodawców i beneficjentów związanych z realizacją zadań w okresie pandemii zostało utrzymane także w ramach ogłoszonego naboru.

18-11-2020
Drodzy Mieszkańcy

Tylko do końca listopada potrwa Powszechny Spis Rolny. To dla naszej gminy bardzo ważne badanie – dzięki danym zebranym w spisie będziemy wiedzieć, ilu mamy rolników, jakie są ich potrzeby i jak możemy im pomagać. Dlatego bardzo liczę na to, że każdy użytkownik gospodarstwa rolnego mieszkający w naszej gminie podejdzie do tego obowiązku poważnie i spisze swoje gospodarstwo rolne.

Dlaczego tak gorąco o to apeluję? Jeśli w spisie nie weźmie udziału każda osoba do tego zobowiązana, dane nie będą dostatecznie miarodajne, a my w gminie będziemy mieli bardzo trudne zadanie, żeby wspierać naszych rolników. Nie da się przecież prowadzić skutecznych działań skierowanych do rolników, jeśli nie mamy o nich dostatecznej wiedzy. Dodatkowo, im więcej rolników z naszej gminy spisze się przez Internet, tym większa szansa na wygranie atrakcyjnych nagród (sportowych i edukacyjnych) przeznaczonych dla naszych szkół i przedszkoli, do wykorzystania na zajęciach przez nasze dzieci czy wnuki.

Wśród mieszkańców naszej gminy są zapewne osoby, które zastanawiają się, czy podlegają obowiązkowi spisowemu. Prowadzą na przykład działalność rolniczą na małą skalę lub mają grunt rolny, którego nie użytkują.
W takich przypadkach należy kontaktować się z infolinią spisową dostępną pod numerem 22 279 99 99 i wyjaśnić tę sprawę.

W razie jakichkolwiek pytań związanych z Powszechnym Spisem Rolnym zachęcam też serdecznie do kontaktu z Infolinią spisową.

Na koniec podkreślę to wyraźnie: dla naszej gminy liczy się każdy wypełniony formularz!

                                                                                                                      Gminny Komisarz Spisowy
17-11-2020
Zbiórka krwi w Gminie Rusinów
17-11-2020
14-11-2020
Gminne obchody 102 Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości
Na terenie Gminy i Miasta Przysucha w dniu wczorajszym miały miejsce obchody 102 Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości. W tym roku miały charakter symboliczny, ze względu na sytuację epidemiczną. Uroczystości patriotyczne odbyły się w Sanktuarium Matki Bożej Staroskrzyńskiej w Skrzyńsku oraz w Parafii pw. św. Jana Nepomucena w Przysusze. W intencji Ojczyzny odprawione zostały msze święte, a następnie złożone zostały kwiaty i zapalone znicze. W Skrzyńsku wiązankę kwiatów pod Pomnikiem Orła Białego złożył Burmistrz Gminy i Miasta Przysucha Tomasz Matlakiewicz wraz z Radnymi oraz Wicestarosta Marek Kilianek, a także Panie Dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej w Skrzyńsku. W Przysusze podczas uroczystości Gminę i Miasto Przysucha reprezentował Przewodniczący Rady Gminy i Miasta Przysucha Mirosław Pierzchała, który wraz z Radnymi oraz Sekretarzem Wojciechem Masłowskim złożyli wieniec na cmentarzu parafialnym przy grobach poległych żołnierzy. Na koniec uroczystości nastąpiło wspólne odśpiewanie hymnu państwowego. Oddaliśmy hołd Tym, którym zawdzięczamy niepodległość. Pamiętajmy o tej ważnej dla Polski i Polaków dacie.

12-11-2020
Koncert z okazji Narodowego Święta Niepodległości


11-11-2020
 « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 »  Last ›
Szukaj w artykułach
Styczeń 2021
Pn Wt Śr Cz Pt So N
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31