Czwartek, 04 marca 2021 r. Imieniny: Adrianny, Kazimierza, Wacława
Placówki handlowe będą mogły działać w najwyższym reżimie sanitarnym.
27-11-2020
Zakończono modernizację przy Samorządowym Przedszkolu Nr 1 w Przysusze
Przy Samorządowym Przedszkolu Nr 1 w Przysusze zakończony został ostatni etap prac modernizacyjnych. Warto przypomnieć, że w październiku br. wykonano jeden z etapów prowadzonych działań remontowych w zakresie kompleksowego odnowienia terenu przy placówce. Obecnie dobiegły końca roboty budowlane obejmujące remont chodnika i nawierzchni terenu, utwardzenie placu, wymianę części ogrodzenia wraz z montażem dwóch furtek. Przywrócone zostało wejście na teren placówki z parkingu przy szpitalu, spełniając tym samym oczekiwania Rodziców. Po dokonanym demontażu i wymianie starych płyt betonowych, Przedszkole zyskało nowy chodnik wykonany z kostki brukowej betonowej oraz wyremontowane dojazdy. Łączna wartość przeprowadzonych w tym roku przez samorząd działań inwestycyjnych przy placówce oświatowej zlokalizowanej przy ul. Partyzantów wyniosła ponad 200 tys. złotych.
26-11-2020
Edukacja ekologiczna. Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej ogłosił konkurs.

Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej ogłosił I w 2020 r. konkurs wniosków o dofinansowanie w ramach programu priorytetowego Edukacja ekologiczna. Cel główny: Podnoszenie poziomu świadomości ekologicznej i kształtowanie postaw ekologicznych społeczeństwa poprzez promowanie zasad zrównoważonego rozwoju.

Nabór wniosków w programie Dom Kultury+ Inicjatywy lokalne 2021

Narodowe Centrum Kultury ogłasza nabór wniosków o dofinansowanie w ramach programu Dom Kultury+ Inicjatywy lokalne 2021. Program skierowany jest do domów kultury, które gotowe są prowadzić nowatorskie działania animacyjne projektowane w oparciu o przeprowadzoną wcześniej diagnozę i poddane ewaluacji, a ukierunkowane na bezpośrednią i bliską współpracę z przedstawicielami społeczności lokalnej.

23-11-2020
Kto najlepszym włodarzem w Powiecie Przysuskim? Plebiscyt już rozstrzygnięty!
Zakończyło się głosowanie czytelników w akcji „Mała Ojczyzna - duża sprawa” na najlepszego włodarza w Powiecie Przysuskim. Czytelnicy „Echa Dnia” mieli okazję ocenić Burmistrza i Wójtów po drugim roku pracy w kadencji 2018-2023. Głosami czytelników zwyciężył Tomasz Matlakiewicz Burmistrz Gminy i Miasta Przysucha.
Więcej informacji pod linkiem:
23-11-2020
Laureaci Plebiscytu „Mała Ojczyzna-duża sprawa” wśród Radnych Gminy i Miasta Przysucha
W ramach tegorocznej akcji „Mała Ojczyzna-duża sprawa” zorganizowanej przez Redakcję Echo Dnia, zakończona została ocena samorządowców po drugim roku pracy w kadencji 2018-2023. W Plebiscycie na najskuteczniejszych Radnych Gminy i Miasta Przysucha spośród 15 Radnych, głosami czytelników wybrani zostali: Pani Renata Motyl, Pan Jan Chylak, Pani Maria Madej - Sompolska. Laureatką głosowania została Pani Renata Motyl, która pełni funkcję Sołtysa w miejscowości Beźnik, a jako Radna jest Zastępcą Przewodniczącego Komisji Rewizyjnej oraz członkiem Komisji Skarg, Wniosków i Petycji. Drugie miejsce zajął Pan Jan Chylak, który jest zatrudniony w PSP Nr 2 w Przysusze, a jako Radny zasiada w Komisji Gospodarczej Rady Gminy i Miasta Przysucha, pełni funkcję Zastępcy Przewodniczącego. Trzecie miejsce należy do Pani Marii Madej-Sompolskiej, animatorki kultury oraz bibliotekarki w Ruskim Brodzie. Jako Radna, jest członkiem Komisji Gospodarczej.
21-11-2020
Modernizacja oświetlenia ulicznego w Przysusze
Ulice w Przysusze zyskały nowe oświetlenie. Będzie jaśniej i bezpieczniej. Trwa wymiana oświetlenia ulicznego na Osiedlu Południe, tam pojawiły się już pierwsze lampy typu LED. Nowoczesne latarnie osiedlowe w ramach realizowanego zadania, zostaną zamontowane również na ul. Grodzkiej, ul. Chopina i ul. Przemysłowej w Przysusze. Dzięki modernizacji oświetlenia ulicznego poprawi się nie tylko widoczność, ale przede wszystkim bezpieczeństwo mieszkańców oraz estetyka miasta. Wymiana oświetlenia na technologię LED, to także wydajność i oszczędność. Realizacja zadania potrwa do końca listopada i obejmie wymianę 73 latarni osiedlowych na terenie miasta.
20-11-2020
Kolejna akcja krwiodawstwa