polski angielski niemiecki
Wtorek, 15 czerwca 2021 r. Imieniny: Jolanty, Lotara, Wita
KOMUNIKAT
KOMUNIKAT

  Przełączenie i koncentracja numeru alarmowego
Mazowiecki Urząd Wojewódzki w Warszawie planuje w maju i czerwcu
zmianę obsługi połączeń kierowanych na numer alarmowy 998.
Połączenia kierowane na numer alarmowy 998, będą obsługiwane przez Centra Powiadamiania Ratunkowego z terenu Województwa Mazowieckiego.


13-04-2021
Wypalanie traw grozi utratą dopłat
Wiosną rośnie zagrożenie pożarowe związane z wypalaniem traw. Warto przypomnieć, że proceder ten jest niezgodny z prawem i grożą za niego surowe sankcje karne oraz cofnięcie dopłat wypłacanych przez ARiMR. Jak groźny jest pożar łąk, można było przekonać się wiosną ubiegłego roku, kiedy płonęły tereny Biebrzańskiego Parku Narodowego, a akcja gaśnicza trwała kilkanaście dni. Mimo że od wielu lat ARiMR, Straż Pożarna i inne instytucje przestrzegają przed wypalaniem traw, co roku znajdują się osoby, które lekceważąc te apele, za nic mają stwarzanie bezpośredniego zagrożenia dla zdrowia i życia ludzi oraz zwierząt i niszczenie środowiska naturalnego.

13-04-2021
XVIII edycja konkursu "Smak ekologicznej żywności"
Zapraszamy mazowieckie szkoły podstawowe do udziału w XVIII edycji konkursu „Smak ekologicznej żywności”. W tym roku formuła konkursu polegać będzie na sprawdzeniu wiedzy z zakresu rolnictwa ekologicznego i żywności ekologicznej. Serdecznie zachęcamy do zapoznania się z regulaminem konkursu.
13-04-2021
Akcja Pomysłobranie vol.2: WIDZĘ PATRIOTYZM
W drugiej odsłonie Pomysłobrania szukamy inspiracji do ciekawych i nieszablonowych działań edukacyjnych dotyczących patriotyzmu, którego nośnikiem jest SZTUKA. Dołącz do entuzjastów Barw Wspólnych i podziel się swoją wizją patriotyzmu. Polskie dziedzictwo, nasze emocje i postawy wobec kraju są dla nas ważne. W ramach projektu Pomysłobranie chcemy zachęcać Polaków – szczególnie tych młodych – do inicjowania dialogu i dyskutowania na te tematy, do aktywnego poszukiwania efektywnych metod i sposobów patriotycznego wychowania i rozmawiania o współczesnym patriotyzmie.  
13-04-2021
Wyjątkowe święto Kół Gospodyń Wiejskich
Poznaj smak, zapach i wyjątkowy charakter naszego kraju. Zasmakuj tradycyjnej kuchni polskiej i dotknij prawdziwej lokalnej kultury. Weź udział w wyjątkowym święcie – Festiwalu Kół Gospodyń Wiejskich. Poznaj Polskę od kuchni. Festiwal Kół Gospodyń Wiejskich „Polska Od Kuchni” to ogólnopolskie, wyjątkowe wydarzenie, przygotowane by podkreślić jak ważne jest, by idąc z duchem czasu pielęgnować lokalną kulturę i tradycję. Festiwal ma na celu integrację, aktywizację i wsparcie lokalnych społeczności, promocję polskich produktów i dziedzictwa kulinarnego oraz wymianę międzypokoleniowej wiedzy, umiejętności i przekazanie tradycji młodszym pokoleniom.
09-04-2021
„Doskonała Nauka” – trwa nabór wniosków
Celem programu „Doskonała Nauka” jest wsparcie podmiotów systemu szkolnictwa wyższego i nauki oraz innych jednostek organizacyjnych działających na rzecz upowszechniania nauki. Jednostki te powinny realizować projekty związane z prezentacją osiągnięć naukowych, w tym najnowszych wyników badań naukowych lub prac rozwojowych, takie jak organizowanie konferencji naukowych oraz wydawanie monografii naukowych. Nabór wniosków w ramach programu potrwa do 30 kwietnia 2021 r.

08-04-2021
Przedłużenie dotychczasowych zasad bezpieczeństwa do 18 kwietnia.
07-04-2021
I ETAP konkursu 14. Wydarzenie Historyczne Roku 2020.
„Wydarzenie Historyczne Roku” to plebiscyt organizowany przez Muzeum Historii Polski we współpracy z portalem historia.org.pl. Celem konkursu jest uhonorowanie organizatorów, twórców oraz inicjatorów najciekawszych przedsięwzięć historycznych minionego roku promujących historię i kulturę Polski w kraju i za granicą. Plebiscyt składa się z dwóch etapów. W I etapie osoby prywatne i instytucje mają prawo do zgłoszenia maksymalnie trzech wydarzeń (po jednym z każdej kategorii) za pomocą formularza internetowego. Następnie jury, złożone z przedstawicieli organizatorów oraz ludzi nauki i kultury, wybiera po pięć projektów w każdej z kategorii „Wystawa”, „Wydarzenie” oraz „Edukacja”.
07-04-2021
„Najaktywniejsza Liderka Wiejska w województwie mazowieckim” edycja 2021!
Biuro Regionalne Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich w województwie mazowieckim ogłasza pod patronatem Marszałka Województwa Mazowieckiego konkurs „Najaktywniejsza Liderka Wiejska w województwie mazowieckim” edycja 2021! Konkurs jest adresowany do liderek społeczności wiejskiej (działaczek kół gospodyń wiejskich, organizacji pozarządowych, lokalnych grup działania etc.). Warunkiem koniecznym do udziału w Konkursie jest fakt zamieszkania i działalności na terenie województwa mazowieckiego.
07-04-2021
Jak wziąć udział w Narodowym Spisie Powszechnym 2021?
Spis jest naprawdę łatwy! Wystarczy wejść na stronę internetową Narodowego Spisu Powszechnego 2021 (NSP 2021) oraz skorzystać z wygodnej i bezpiecznej aplikacji spisowej. Zrób to jak najszybciej!
01-04-2021
‹ First  « 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 »  Last ›
Szukaj w artykułach
Czerwiec 2021
Pn Wt Śr Cz Pt So N
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30