Sobota, 26 września 2020 r. Imieniny: Cypriana, Justyny, Łucji
4 maja – wkraczamy w drugi etap znoszenia ograniczeń związanych z COVID-19

Szczegółowe informacje pod adresem:

04-05-2020
Konkurs "Efektywny Młody Przedsiębiorca" organizowany przez LGD „Razem dla Radomki”
LGD „Razem dla Radomki” zaprasza do udziału w konkursie który ma na celu wyróżnienie aktywnie działających młodych przedsiębiorców z obszaru gmin tworzących LGD „Razem dla Radomki” tj. gmin Jedlińsk, Przytyk, Przysucha, Wieniawa, Wolanów oraz Zakrzew. O tytuł Młodego Przedsiębiorcy mogą ubiegać się osoby w wieku do 35 roku życia prowadzące działalność w okresie minimum 1 roku i z sukcesem wdrażające usługi, produkty swojej działalności.

04-05-2020
Święto Konstytucji 3 Maja

W tym roku obchodzimy 229. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja - pierwszej w Europie i drugiej na świecie, nazywanej przez jej twórców „ostatnią wolą i testamentem gasnącej Ojczyzny”. Ustawy zasadniczej, regulującej organizację władz państwowych oraz prawa i obowiązki obywateli, dzieło Sejmu Wielkiego, które z aktu prawnego stało się symbolem historyczno-narodowym. 30 lat temu, 6 kwietnia 1990 r., Sejm przywrócił Święto Narodowe Trzeciego Maja, które znajduje się w kalendarzu oficjalnych rocznic i wraz z przypadającym 2 maja Dniem Flagi, jest uroczyście obchodzone w całym kraju.

03-05-2020
Polska w Unii Europejskiej
16 lat temu, 1 maja 2004r. Polska dołączyła do grona państw Unii Europejskiej, na mocy Traktatu Akcesyjnego podpisanego 16 kwietnia 2003 r. w Atenach. Dzisiaj obchodzimy rocznicę tego wydarzenia, wywieszane są polskie i unijne flagi, w wielu miejscach rozbrzmiewa "Oda do radości", oficjalny hymn UE. Hymn będący wyrazem europejskich ideałów wolności, pokoju i solidarności.

01-05-2020
Trwa realizacja inwestycji drogowych na terenie Gminy i Miasta Przysucha
Na terenie Gminy i Miasta Przysucha prowadzone są prace w zakresie poprawy infrastruktury drogowej. Spośród 11 odcinków dróg gminnych, na remont których samorząd pozyskał środki z Funduszu Dróg Samorządowych, obecnie 6 znajduje się w przebudowie. Prace trwają na drodze gminnej Zbożenna-Skrzyńsko "Gościniec”, Janików-Beźnik-Dębiny oraz w Przysusze na ul. Świętokrzyskiej. Natomiast na ul. Starowiejskiej w Janikowie, ul. Staszica w Przysusze oraz ul. Polnej w Smogorzowie roboty drogowe dobiegają końca. Już wkrótce rozpocznie się remont kolejnego odcinka, ul. Skarbowej w Przysusze. Przebudowa obejmie łącznie prawie 12 km dróg gminnych.
28-04-2020
Odnowiony Plac Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Przysusze
Plac Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Przysusze przeszedł rewitalizację. Po wykonaniu robót budowlanych wraz z przebudową istniejących ciągów pieszych, modernizacją oświetlenia, nadszedł czas na ostatni etap inwestycji. W końcowej fazie są prace z zakresu zagospodarowania strefy zieleni. Trwa wykonanie nasadzeń szaty roślinnej oraz montaż infrastruktury parkowej. Wykonana została również konserwacja ogrodzenia wokół figury Matki Bożej. Realizowana inwestycja odgrywa istotną rolę w rozwoju gospodarki przestrzennej miasta oraz lokalnej infrastruktury. Zakończenie realizacji zadania zaplanowano na początek maja br.
28-04-2020
Nowe inwestycje na terenie Gminy i Miasta Przysucha w dobie koronawirusa
Gmina i Miasto Przysucha rozpoczyna realizację kolejnych inwestycji drogowych. Na początku kwietnia br. Tomasz Matlakiewicz Burmistrz Gminy i Miasta Przysucha podpisał Umowy dotyczące przebudowy trzech dróg gminnych: ul. Leśnej i ul. Czermińskiego w Przysusze (budowa ciągu komunikacyjnego od ul. Skowyry wzdłuż Orlika wraz z miejscami parkingowymi oraz oświetleniem) oraz  ul. Leśnej w Skrzyńsku. Rzeczowa realizacja inwestycji rozpocznie się już na początku maja 2020r.  Natomiast do końca lipca br. planowane jest zakończenie prac.
22-04-2020
Gmina i Miasto Przysucha beneficjentem programu „Mazowieckie Strażnice OSP-2020”
Gmina i Miasto Przysucha otrzyma finansowe wsparcie z budżetu województwa mazowieckiego w ramach rozstrzygniętej, tegorocznej edycji programu „Mazowieckie Strażnice OSP-2020”. Na liście wytypowanych strażnic, do których trafi pomoc finansowa z Samorządu Mazowsza znajduje się Ochotnicza Straż Pożarna w Przysusze. Środki w wysokości 20 000,00 zł zostaną przeznaczone na realizację zadania pn. ”Remont garażu w budynku Ochotniczej Straży Pożarnej w Przysusze”.
21-04-2020
Dystrybucja maseczek ochronnych dla mieszkańców
Szanowni Państwo, zakończona została dystrybucja maseczek ochronnych dla mieszkańców.
     Akcja przeprowadzona była w dniach 15 -18 kwietnia 2020r. Łącznie rozdysponowano ok. 9000 sztuk.
     Serdecznie dziękuję żołnierzom Wojsk Obrony Terytorialnej, strażakom jednostek gminnych OSP, harcerzom oraz Sołtysom i współpracownikom Urzędu Gminy i Miasta w Przysusze za nieocenioną pomoc, życzliwość oraz udzielone wsparcie. Pragnę wyrazić głęboką wdzięczność za zaangażowanie, wysiłek i bezinteresowność, którymi wykazaliście się dostarczając maseczki ochronne mieszkańcom Gminy i Miasta Przysucha. Dziękuję.

Burmistrz Gminy i Miasta Przysucha

Tomasz Matlakiewicz

20-04-2020
20 kwietnia – nowe zasady bezpieczeństwa i stopniowe zdejmowanie obostrzeń
Od 20 kwietnia zmienią się niektóre zasady bezpieczeństwa. Zakupy w sklepie zrobi w jednym czasie więcej osób, do lasu i parku wejdziemy w celach rekreacyjnych, a młodzież powyżej 13. roku życia będzie mogła poruszać się bez opieki osoby dorosłej. Proces ten będzie podzielony na etapy – tak, aby zachować maksimum bezpieczeństwa obywateli.
20-04-2020
‹ First  « 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 »  Last ›