polski angielski niemiecki
Poniedziałek, 08 marca 2021 r. Imieniny: Beaty, Juliana, Wincentego
Muzeum im. Oskara Kolberga w Przysusze zaprasza na urodziny Oskara Kolberga „Przeczytaj Oskarowi Kolberga”
22 lutego 2021 przypada kolejna rocznica urodzin Oskara Kolberga, etnografa i kompozytora urodzonego w Przysusze. Jak zawsze pragniemy ten dzień wyjątkowo uczcić. Dotychczas w Muzeum im. Oskara Kolberga w Przysusze odbywały się tego dnia koncerty, wernisaże, spotkania z miłośnikami twórczości Kolberga i kultury ludowej. W tym roku, ze względu na panującą w Polsce sytuację epidemiczną, a przede wszystkim na trwający remont siedziby Muzeum, nie możemy Państwa zaprosić w nasze progi. Mimo to bardzo chcielibyśmy uświetnić 207. rocznicę urodzin Oskara Kolberga.
Dlatego wspólnie z Domem Kultury w Przysusze proponujemy inną formę spotkania. Zainspirowani ogólnopolską akcją zainicjowaną przez Polskie Towarzystwo Ludoznawcze jaką było Wielkie Czytanie Kolberga z okazji Ogólnopolskiego Dnia Etnografii, Etnologii i Antropologii Kulturowej, chcielibyśmy ją przenieść w nasze lokalne środowisko.
Zachęcamy Państwa do wybrania dowolnego fragmentu z Dzieł Wszystkich Oskara Kolberga lub Bajek ze zbiorów Oskara Kolberga (dostępne w bibliotekach), odczytania go przed kamerą i przesłanie filmu na muzealny adres internetowy.
Na scenie sali widowiskowej Domu Kultury czeka na Państwa zaaranżowane miejsce, gdzie można nagrać krótki filmik. Pojedynczo lub w grupach do 5 osób możecie Państwo korzystać z gościnności Domu Kultury w godzinach 9.00-14.00 od poniedziałku do piątku. Oczywiście to tylko propozycja miejsca, mogą Państwo skorzystać z innych punktów w Przysusze związanych z Oskarem Kolbergiem lub dokonać nagrań we własnych domach. Nadesłane filmiki zostaną 22 lutego zaprezentowane na naszej stronie muzealnej oraz Facebooku Muzeum Wsi Radomskiej.

Zachęcamy społeczności szkolne, przedszkolne, sportowe, harcerzy, kółka teatralne, biblioteki i wszystkich, którzy chcieliby wspólnie z nami uczcić pamięć o Oskarze Kolbergu.

INSTRUKCJA
  • Należy wybrać fragment z Dzieł Wszystkich Kolberga, np. związany z regionem, zwyczajami, obrzędami.
  • Odczytać go przed kamerą
  • Przesłać materiał na adres mailowy: dominika.lefek@muzeum–radom.pl najpóźniej do 19 lutego.
  • Przesłanie filmiku jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na jego publikację na stronie www.muzeum-radom.pl oraz serwisie społecznościowym Facebook.
15-02-2021
Galeria
Szukaj w artykułach
Marzec 2021
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31