Czwartek, 13 maja 2021 r. Imieniny: Agnieszki, Magdaleny, Serwacego
Gmina i Miasto Przysucha rozpoczyna realizację Programu powszechnej nauki pływania – „Umiem Pływać”
Już w marcu rozpoczyna się realizacja Programu powszechnej nauki pływania – „Umiem Pływać”, którego uczestnikami będą uczniowie szkół podstawowych z terenu Gminy i Miasta Przysucha. Samorząd na realizację zajęć sportowych w ramach programu, pozyskał dofinansowanie z Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu. Zajęcia z nauki pływania będą prowadzone nieodpłatnie na pływalni w Przysusze dla dwóch grup uczestników. Weźmie w nich udział 139 uczniów z klas I-III szkół podstawowych.
Realizacja projektu odbędzie się w dwóch terminach: w okresie od marca do czerwca dla grupy I i od września do grudnia dla grupy II. Na każdego ucznia przypada 20 godzin zajęć sportowych. Uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej w Skrzyńsku będą mieli zapewniony dowóz na zajęcia. Uczestnictwo w projekcie umożliwi dzieciom zdobycie podstawowych umiejętności pływania oraz wpłynie na poprawę kondycji i ogólną sprawność fizyczną uczniów. Dzieci podczas zajęć, będą się uczyły bezpiecznych zachowań w wodzie. Udział w programie ma także na celu zachęcenie dzieci do systematycznego uprawiania sportu oraz prowadzenia zdrowego i aktywnego stylu życia, co jest szczególnie ważne w czasie panującej epidemii. Wato przypomnieć, że Gmina i Miasto Przysucha w minionym roku była realizatorem pilotażowego projektu w ramach Programu powszechnej nauki pływania – „Umiem Pływać”, w którym uczestniczyło 30 uczniów z PSP Nr 1 w Przysusze.
08-03-2021