polski angielski niemiecki
Czwartek, 13 maja 2021 r. Imieniny: Agnieszki, Magdaleny, Serwacego
Akcja Pomysłobranie vol.2: WIDZĘ PATRIOTYZM
W drugiej odsłonie Pomysłobrania szukamy inspiracji do ciekawych i nieszablonowych działań edukacyjnych dotyczących patriotyzmu, którego nośnikiem jest SZTUKA. Dołącz do entuzjastów Barw Wspólnych i podziel się swoją wizją patriotyzmu. Polskie dziedzictwo, nasze emocje i postawy wobec kraju są dla nas ważne. W ramach projektu Pomysłobranie chcemy zachęcać Polaków – szczególnie tych młodych – do inicjowania dialogu i dyskutowania na te tematy, do aktywnego poszukiwania efektywnych metod i sposobów patriotycznego wychowania i rozmawiania o współczesnym patriotyzmie.  
Chcemy wspólnie pochylić się nad tym:
  • jak wykorzystywać walory dziedzictwa artystycznego Polski do rozmowy o patriotyzmie?     jak wzmacniać i pielęgnować wśród dzieci i młodzieży postawy patriotyczne poprzez sztukę wizualną w sposób nowoczesny, przystępny i motywujący?
  • jak integrować społeczności wokół patriotyzmu, pojmowanego nie tylko jako pożądana postawa czy powinność, ale sposób na życie?
  • jak zachęcać do świadomego i zaangażowanego uczestnictwa w kulturze i dbałości o wspólne dziedzictwo?
Do udziału w akcji zapraszamy edukatorów, animatorów, nauczycieli, liderów grup, freelancerów oraz osoby działające społecznie, zainteresowane rozwojem w dziedzinie edukacji patriotycznej, w tym szczególnie studentów uczelni artystycznych, harcerzy i młodzież ze szkół ponadpodstawowych o profilu plastycznym
Najciekawsze i najbardziej innowacyjne scenariusze zostaną zaprezentowane w publikacji Barwy Wspólne vol. 2, stanowiącej kontynuację zbioru propozycji na zajęcia edukacyjne, a na laureatów czekają atrakcyjne nagrody finansowe i rzeczowe. 
Autorzy najwyżej ocenionych przez jury scenariuszy zostaną zaproszeni do udziału w weekendowym zlocie, połączonym z warsztatami, który odbędzie się w październiku 2021 r. 

Więcej informacji pod adresem:
https://www.nck.pl/projekty-kulturalne/projekty/barwy-wspolne/aktualnosci/pomyslobranie-2021
13-04-2021
Galeria
Szukaj w artykułach
Maj 2021
Pn Wt Śr Cz Pt So N
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31