polski angielski niemiecki
Wtorek, 15 czerwca 2021 r. Imieniny: Jolanty, Lotara, Wita
24. piknik naukowy Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik
Zachęcamy do udziału w kolejnej edycji pikniku naukowego Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik. W tym roku wydarzenie odbędzie w formule on-line i potrwa od 8 do 15 maja. Hasło przewodnie tegorocznej edycji pikniku to „Klimat i my”. W programie wydarzenia znalazły się filmy, warsztaty, spotkania, ciekawe eksperymenty i pokazy naukowe.
Piknik naukowy PR i CNK

Organizatorzy pikniku naukowego Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik przygotowali wiele atrakcji, w tym eksperymenty, warsztaty oraz pokazy. Podczas pikniku będzie można zwiedzić wirtualne namioty podzielone na poszczególne strefy tematyczne, w tym strefę przyszłości, zdrowia, kulturowych eksperymentów, rodzinną, „zrób to sam”, cywilizacji, gości zagranicznych i organizatorów.

Bogata oferta programowa pikniku może zainteresować zarówno młodszych, jak i starszych odbiorców.

„Klimat to my”

24. piknik naukowy Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik odbywa się pod hasłem „Klimat to my”. Z tej okazji uczestnicy wydarzenia będą mogli zapoznać się z faktami naukowymi dotyczącymi klimatu i poznają zjawiska odpowiadające za jego zmiany. Organizatorzy wyjaśnią także, jak nauka i technika mogą nam pomóc dostosować się do nowych warunków życia i powstrzymać dalsze ocieplenie klimatu.

O pikniku

Celem pikniku naukowego jest upowszechnianie wiedzy z różnych dyscyplin naukowych. Podczas wydarzenia prezentowane są eksperymenty i doświadczenia oraz przybliżane najnowsze dokonania współczesnych uczonych. Piknik prezentuje naukę jako pasjonującą dziedzinę ludzkiego życia i inspiruje do podjęcia samodzielnej aktywności naukowej.

Więcej informacji można znaleźć na stronie:
https://pikniknaukowy.pl/Opikniku
10-05-2021
Galeria
Szukaj w artykułach
Czerwiec 2021
Pn Wt Śr Cz Pt So N
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30