polski angielski niemiecki
Piątek, 18 października 2019 r. Imieniny: Hanny, Klementyny, Łukasza
PROTOKÓŁ „XV Mazowieckiego Przeglądu Folkloru – 55. Dni Kolbergowskich” z dnia 08.06.2014r.

Jury w składzie:
1.    Adolf Krzemiński – Urząd Marszałkowski  Delegatura w Radomiu-Przewodniczący
2.    Anna Borucka-Szotkowska – Polskie Radio Radowe Centrum Kultury Ludowej w Warszawie
3.    Prof. Zbigniew Przerembski – Instytut Sztuki PAN w Warszawie oraz Uniwersytet Wrocławski


Po przesłuchaniu wszystkich zespołów śpiewaczych, kapel ludowych, solistów instrumentalistów oraz solistów śpiewaków postanowiło przyznać następujące nagrody i wyróżnienia:

1.    W kategorii zespołów śpiewaczych
Wystąpiło 31 zespołów śpiewaczych
-  I nagroda dla  3 zespołów w wysokości 400 zł każda dla
    - Zespół Obrzędowy „Ostałki” z Ostałówka, gm. Chlewiska
    - „Zakukała Kukułecka” z Gałek Rusinowskich, gm. Rusinów
    - „Gołcunecki” z Gałek Rusinowskich, gm. Rusinów

- II nagroda dla 3 zespołów w wysokości 300 zł każda dla
    -  „Kazanowiacy znad Iłżanki” z Kazanowa
    - „Przystalanki” z Przystałowic Małych, gm. Rusinów
    - „Mirowianki” z Mirowa

- III nagroda dla 2 zespołów w wysokości 200 zł każda dla
    - Zespół Śpiewaczy z Mierziączki, gm. Przyłęk
    - „Zdziechowianki” ze Zdziechowa, gm. Szydłowiec

-  wyróżnienie dla  11  zespołów w wysokości 150 zł każde dla
    - „Pawłowianki” z Pawłowa, gm. Chlewiska
    - „Strykowice” ze Strykowic Górnych, gm. Zwoleń
    - „Gąsawianki” z Gąsaw Rządowych, gm. Jastrząb
    - Zespół Śpiewaczy KGW „Rudki”, gm. Przyłęk
     - „Korzenie” z Łaguszowa, gm. Przyłęk
    - „Łaguszowianki” z Łaguszowa, gm. Przyłęk
    - Zespół Śpiewaczy z Korzyc, gm. Szydłowiec
    - „Sobótka” – panowie z Czarnolasu, gm. Policzna
    - „Tymienianki” z Tymienicy, gm. Chotcza
    - „Niezapominajki” ze Zbijowa Dużego, gm. Mirów
    - „Kumosie” z Sadek, gm. Szydłowiec


2.    W kategorii kapel ludowych
Wystąpiło 14  kapel ludowych
- I nagroda dla 2 kapel w wysokości 400 zł każda dla   
    - Kapeli Jana Wochniaka z Wieniawy
    - Rodzinnej Kapeli Foktów z Ostrołęki, gm. Radom

- II nagroda  dla 3  kapel w wysokości 300 zł każda dla
    - Kapeli Jana Kmity z Przystałowic Małych, gm. Rusinów
    - Kapeli „Braci Tarnowskich” z Janiszewa, gm. Zakrzew
    - Kapeli Piotra Gacy i Pańczaków z Rdzowa, gm. Potworów

 - III nagroda dla 1  kapeli w wysokości 250
    - Kapeli Krzysztofa Rokicińskiego z Siekluki, gm. St.Błotnica
- wyróżnienie dla 3  kapel w wysokości 150 zł każde dla
     - Kapeli Zygmunta Kwaśniewskiego z Ostrownicy gm. Kazanów
     - Kapeli Józefa Wyrwińskiego z Korzyc, gm. Szydłowiec
    - Kapeli Henryka Zawadzkiego z  Zawady

- nagroda specjalna dla 4 kapel w których grają mistrzowie i uczniowie w wysokości 250 zł każda
    - Kapeli Tadeusza Jedynaka z Przystałowic Małych, gm. Rusinów
    - Wiesławy Gromadzkiej z Kamienia, gm. Wieniawa
    - Kapeli „Lipce” z Wygnanowa, gm. Przyłęk
    - Kapeli Tomasza Stachury z Woli Grabowskiej, gm. Potworów

   
3.    W kategorii soliści śpiewacy
Wystąpiło 21 solistów śpiewaków
- I nagroda dla 1 solisty w wysokości 150
    - Haliny Granisz z Wielgiego, gm. Ciepielów
- II  nagroda dla 2 solistów w wysokości 100 zł każda dla
    - Krystyny Ciesielsksiej z Brogowej, gm. Rusinów
    - Marianny Kowalskiej z Przystałowic Małych, gm. Rusinów

- III nagroda  - nie przyznano
- wyróżnienie dla 4 solistów w wysokości 50 zł każde dla
    - Joanny Tęczy ze Zwolenia
    - Stanisławy Stobienieckiej ze Strzyżowa, gm. Drzewica /Odrzywół/
    - Adama Stockiego z Sadkowic gm. Solec nad Wisłą
    - Marianny Fidos z Ruszkowic, gm. Borkowice


4.    W kategorii soliści instrumentaliści
Wystąpiło 10 solistów instrumentalistów  
- I nagroda dla 2 instrumentalistów w wysokości 200 zł każda dla
    - Wacława Imiołka z Jedlanki, gm. Jedlińsk
    - Mateusza Strzeleckiego z Radomia

- II nagroda dla 2 instrumentalistów w wysokości 150 zł każda dla
    - Stefana Dziubińskiego z Radomia
    - Zdzisława Kwapińskiego ze Zwolenia

- III nagroda  w wysokości 100 zł wysokości
    - Tadeusza Sałbuta ze Zwolenia
- wyróżnienie dla 2 instrumentalistów w wysokości 50 zł każda dla   
    - Stanisława Podsiadły ze Zwolenia
    - Andrzeja Malika ze Skrzyńska, gm. Przysucha


Ponadto jury wytypowało na ogólnopolski Festiwal Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu nad Wisłą następujące zespoły, kapele i solistów:
 - solista śpiewak  Halina Granisz z Wielgiego gm. Ciepielów
 - solista instrumentalista Mateusz Strzelecki z Radomia
 - solista instrumentalista  Wacław Imiołek z Jedlanki, gm. Jedlińsk
 - Kapela Jana Wochniaka z Wieniawy 
 - Rodzinna Kapela Foktów Ostrołęki, gm. Radom
 - Zespół Śpiewaczy „Ostałki” z Ostałówka, gm. Chlewiska
 - Zespół Śpiewaczy „Zakukała Kukułecka” z Gałek Rusinowskich


Organizatorzy „XIV Mazowieckiego Przeglądu Folkloru – 54. Dni Kolbergowskich”:
•    Urząd Gminy i Miasta w Przysusze
•    Towarzystwo Kulturalne im. Oskara Kolberga w Przysusze
•    Dom Kultury w Przysusze
•    LGD „Razem dla Radomki”
•    Muzeum im. Oskara Kolberga w Przysusze

Partnerem 55. Dni Kolbergowskich był  BGŻ
Dni Kolbergowskie dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
Soki dla uczestników przeglądu ufundował „Hortex” Holding S.A. Odział    w Przysusze

Patronat medialny przeglądu:
•    Radio Kielce S.A.
•    Informator Przysuchy
•    Tygodnik Radomski


Podpisy jury:
1.    /-/ Adolf Krzemiński
2.    /-/ Anna Borucka-Szotkowska
3.    /-/ Zbigniew Przerembski


10-06-2014
Szukaj w artykułach
Październik 2019
Pn Wt Śr Cz Pt So N
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31