polski angielski niemiecki
Wtorek, 26 maja 2020 r. Imieniny: Eweliny, Jana, Pawła
"Lato z Radiem" i EuroLato zawitały do Przysuchy
W sobotę 19 lipca Plac Kolberga w Przysusze zamienił się w studio radiowe. Przed budynkiem Urzędu Gminy i Miasta stanął wóz transmisyjny Polskiego Radia, kolorowy namiot audycji Jedynki „Lato z Radiem” i potężny, dmuchany baner informujący o przebiegu tegorocznej trasy „Lata z Radiem”.
Już od godziny 9. słuchacze „Lata z Radiem” w całej Polsce, a dzięki bezpośredniej transmisji w Internecie, w wielu zakątkach świata, stali się gośćmi Przysuchy - miasta Oskara Kolberga, soków Hortexu, płytek Klinkiera i wieloletnich tradycji rozwoju spółdzielczości. Do tych właśnie rozpoznawalnych marek Przysuchy nawiązał Tadeusz Tomasik Burmistrz Gminy i Miasta w rozmowie na radiowej antenie.
Ekipę audycji „Lato z Radiem”, która odwiedziła Przysuchę na zaproszenie Burmistrza Gminy i Miasta, powitała Przysuska Orkiestra Dęta pod dyrekcją Marka Kowalskiego, koncertując na Placu Kolberga. W rozmowach antenowych uczestniczyli: twórcy ludowi Barbara i Zdzisław Bałtowscy, dyrektor Muzeum Wsi Radomskiej Ilona Jaroszek, publicysta Edward Pawlik, kustosz Muzeum im. Oskara Kolberga Agnieszka Zarychta Wójcicka, prezes Stowarzyszenia „Razem dla Radomki” Cezary Nowek, Jacek Dziekan rzecznik prasowy ZUS, Chór "Canto", Kapela Andrzeja Malika, Jerzy Kwaśniewski prezes Towarzystwa Kulturalnego i Mirosław Pilipczuk dyrektor Domu Kultury.
Od godz. 16. na estradzie Lata z Radiem wystąpili: Kombi Łosowski, Wilki i De Mono oraz Maciej Pol z jego magicznym widowiskiem. W sobotę 19 lipca Przysucha rozbrzmiewała muzyką i gwarem rozbawionej publiczności. W atmosferze wakacyjnego odpoczynku, przysuszanie i licznie przybyli mieszkańcy Opoczna, Końskich, Grójca, Warszawy, Radomia oraz wielu innych miast i okolicznych miejscowości bawili się przy znanych i lubianych przebojach. Ten niezapomniany koncert, zorganizowany z wielkim rozmachem zapewnił Przysusze gość specjalny: audycja Jedynki „Lato z Radiem”. Całość poprowadził Bogdan Sawicki, a gospodarzami studia plenerowego byli Karolina Rożej i Roman Czejarek.
W strefie Lata z Radiem stanęły pełne atrakcji stanowiska Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce. Dla odwiedzających przygotowano wiele atrakcji, wśród nich quizy i konkursy z nagrodami. Dużym zainteresowanie cieszyło się stanowisko druku 3D i strefa relaksu, gdzie na zmęczonych czekały wygodne leżaki z logo Komisji Europejskiej.
Na specjalnie zorganizowanym stoisku, pracownicy radomskiego Oddziału ZUS udzielali informacji o ubezpieczeniach społecznych oraz promowali Platformę Usług Elektronicznych (pue.zus.pl). Osoby chętne mogły na miejscu dokonać rejestracji konta w pierwszym polskim e-urzędzie.
Wizytę popularnej audycji „Lato z Radiem” Przysucha wspominać będzie długo. Relacja z wizyty „Lata z Radiem” w Przysusze w najbliższym wydaniu Informatora Przysuchy.
21-07-2014
Szukaj w artykułach
Maj 2020
Pn Wt Śr Cz Pt So N
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31