Piątek, 18 października 2019 r. Imieniny: Hanny, Klementyny, Łukasza
Złote Gody nagrodzone Medalem Prezydenta RP
16 par małżeńskich, mieszkańców gminy i miasta Przysucha zostało w tym roku odznaczonych przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej medalami Za Długoletnie Pożycie Małżeńskie. Uroczystość wręczenia medali odbyła się 26 listopada. Spotkanie zorganizowane było w budynku Publicznego Gimnazjum im. św. Stanisława Kostki w Przysusze. Uczestniczyli w nim: Tadeusz Tomasik Burmistrz Gminy i Miasta Przysucha, zastępca Burmistrza Adam Pałgan, przewodniczący Rady Gminy i Miasta Mirosław Pierzchała, Sekretarz GiM Stanisław Wiaderek, dyrektor PG Leszek Wamil, pracownicy USC w Przysusze oraz ks. proboszcz Stanisław Traczyński.

- W imieniu Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej odznaczam Was medalem Za Długoletnie Pożycie Małżeńskie – te słowa wypowiadane przez Burmistrza wręczającego Jubilatom państwowe odznaczenie podkreślały powagę chwili. Burmistrz Tadeusz Tomasik, w imieniu władz samorządowych Gminy i Miasta Przysucha, złożył parom małżeńskim najserdeczniejsze gratulacje i życzenia zdrowia oraz wielu lat spędzonych wspólnie, w otoczeniu ludzi serdecznych i kochających.
Następnie Jubilaci spotkali się przy wspólnym stole. Gorący posiłek przygotowała szkoła, był też symboliczny toast, mnóstwo życzeń i gratulacji, kosze kwiatów, upominki, okolicznościowy tort i pamiątkowe fotografie, wykonane podczas spotkania i wręczone Jubilatom.
Relacja z uroczystości w nr 84 Informatora Przysuchy.
23-11-2015
Październik 2019