polski angielski niemiecki
Poniedziałek, 16 lipca 2018 r. Imieniny: Eustachego, Mariki, Mirelli
Medal Prezydenta RP za 50 lat pożycia małżeńskiego
Siedem par małżeńskich, mieszkańców gminy i miasta Przysucha zostało odznaczonych przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej medalami Za Długoletnie Pożycie Małżeńskie. Uroczystość wręczenia medali odbyła się w czwartek 20 października.
Tradycyjnie uroczystość Złotych Godów odbyła się w gościnnym Publicznym Gimnazjum w Przysusze. Były kwiaty, słodkie upominki i moc życzeń i gratulacji dla Jubilatów. Złożył je parom małżeńskim w imieniu samorządowych władz Gminy i Miasta Przysucha Burmistrz Tadeusz Tomasik, który też dokonał aktu wręczenia medali Za Długoletnie Pożycie Małżeńskie. Modlitwę w intencji zdrowia i wielu lat wspólnego życia par obchodzących jubileusz Złotych Godów, odprawił ks. kanonik Stanisław Traczyński. U uroczystości uczestniczyli także: Zastępca Burmistrza Adam Pałgan, przewodniczący Rady Gminy i Miasta Mirosław Pierzchała, Sekretarz GiM Stanisław Wiaderek, dyrektor PG Leszek Wamil, pracownicy USC i Domu Kultury w Przysusze.
Dostojnie brzmiały słowa wypowiadane przez Burmistrza Przysuchy: - W imieniu Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej odznaczam Was medalem Za Długoletnie Pożycie Małżeńskie. Z nutką sentymentalizmu natomiast brzmiały wspomnienia Jubilatów o okolicznościach, które przed ponad pięćdziesięciu laty zdecydowały o wyborze partnera na całe życie. Były to na przykład sympatie od czasu wspólnych szkolnych kolonii czy wspólnej szkolnej ławy, były też zauroczenia we wspólnym miejscu pracy czy też zrządzone losem, kiedy to na drodze życia nagle pojawiła się Ona czy On. Dziś są dumni ze swoich dzieci, wnuków i mimo problemów, jakich przecież nie szczędziło życie, trwają razem. W imieniu Jubilatów za organizację spotkania i pamięć o parach małżeńskich obchodzących Złote Gody, podziękowała Krystyna Bielawska.
Podobnie jak podczas ubiegłorocznego jubileuszu Złotych Godów, gospodarz uroczystości – przysuskie gimnazjum, przygotował miłą oprawę muzyczną. Na akordeonach melodie hiszpańskie i meksykańskie zagrali: nauczyciel Karol Sionek i jego uczeń Kuba Sokołowski. Natomiast kilkuosobowy chórek gimnazjalistek zaśpiewał Jubilatom piosenki Anny Jantar, w tym znamienną w treści „Najtrudniejszy pierwszy krok”.
Spotkanie zakończył wspólny posiłek z symbolicznym tortem i tradycyjnym „100 lat!”. Jubilaci otrzymali też pamiątkowe fotografie, wykonane podczas spotkania.
Galeria zdjęć z wręczenia medali na www.pedekprzysucha.pl
24-10-2016
Galeria
Szukaj w artykułach
Lipiec 2018
Pn Wt Śr Cz Pt So N
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31