środa, 20 czerwca 2018 r. Imieniny: Bogny, Rafaeli, Rafała
Bożonarodzeniowy Jarmark – w Przysusze zapachniało świętami
Bożonarodzeniowy Jarmark – zorganizowany w tym roku po raz pierwszy w Przysusze – okazał się inicjatywą, która bardzo pozytywnie została oceniona przez mieszkańców. W niedzielę 17 grudnia na Placu Kolberga, obok świątecznej choinki i „Ławeczki Oskara Kolberga” stanęła imponującej wielkości szopka oraz stoiska z bożonarodzeniowymi ozdobami i wigilijnymi potrawami. Z daleka słychać już było dźwięki kolęd, a opadające tego ranka okazałe płatki śniegu dodawały uroku i wprowadzały w świąteczną atmosferę. Przysuszanie odwiedzali jarmark całymi rodzinami. Czekał na nich poczęstunek: wigilijna zupa grzybowa i czerwony barszcz, pierogi z kapustą i grzybami oraz świąteczne, słodkie ciasta. Na dzieci czekał Mikołaj z podarunkami. Szczególnym, wzruszającym akcentem były kolędy zaśpiewane przez Nauczycielski Chór Canto i szkolny chór uczniów PSP 1 i 2.
Organizatorem jarmarku były samorządowe władze gminy i miasta. – Serdecznie dziękuję w imieniu Burmistrza Przysuchy i Rady Gminy i Miasta wszystkim osobom, firmom i lokalnym stowarzyszeniom za pomoc w organizacji jarmarku. Przysuszanom życzę spokojnych, rodzinnych Świąt Bożego Narodzenia – mówi Adam Pałgan Zastępca Burmistrza Przysuchy – koordynator organizacji jarmarku.
                                                                   Jarmark Bożonarodzeniowy - Galeria

19-12-2017