polski angielski niemiecki
Czwartek, 13 maja 2021 r. Imieniny: Agnieszki, Magdaleny, Serwacego
Przysucha wyróżniona w ogólnopolskim rankingu
Tytuł „Samorządowy Menedżer Regionu 2012” w VIII edycji rankingu Filary Polskiej Gospodarki otrzymał Tadeusz Tomasik Burmistrz Gminy i Miasta Przysucha. To zaszczytne wyróżnienie odebrał z rąk organizatora rankingu podczas uroczystej gali, odbytej we wtorek 23 kwietnia w Klubie Palladium, w Warszawie.
„Filary Polskiej Gospodarki” to ranking przygotowany przez redakcję dziennika „Puls Biznesu” i czołową agencję badawczą Millward Brown SMG/KRC.  Jego celem jest wyłonienie firm i samorządów, których działalność ma szczególnie pozytywny wpływ na rozwój regionu. Swoja opinię na temat firm, które spełniają wymienione warunki przedstawią samorządy. Natomiast samorządowcy spośród gmin w danym województwie wybierają jednego – w ich ocenie - lidera w regionie. Ocenie podlegają takie obszary jak: budowa kanalizacji sanitarnej, budowa kanalizacji opadowej, dróg, chodników, budowa i modernizacja obiektów edukacyjnych i infrastruktury dziecięcej. Brane są pod uwagę również budowa i modernizacja obiektów sportowo – rekreacyjnych, informatyzacja gminy, potrzeby w zakresie budowy lub rozwój systemu zagospodarowania odpadów czy też budownictwa komunalnego, a także poziom korzystania z funduszy unijnych.
Na 324 gminy z województwa mazowieckiego – Burmistrz Przysuchy znalazł się w gronie 10 wyróżnionych zajmując bardzo wysokie ósme miejsce.
- To szczególne wyróżnienie dla naszej Gminy – powiedział Tadeusz Tomasik Burmistrz Przysuchy po otrzymaniu wyróżnienia. – Szczególnie dlatego, że to inne samorządy nas wskazały jako ten samorząd, który jest zaangażowany w działania na rzecz rozwoju gminy i regionu. Ranking przebiegał pod patronatem Ministerstwa Skarbu Państwa, co niewątpliwie świadczy o jego randze. Wiem, że samorządowcy z innych gmin i miast docenili nasze działania, w wyniku których powstała Przysuska Strefa Aktywności Gospodarczej, a także to, że inwestujemy w szeroko pojętą infrastrukturę. Udział w gali finalizującej ten ranking był bardzo budujący – dodał Burmistrz Tomasik.
 - Chcemy nagradzać dynamiczność, ale także więzi ze społecznościami lokalnymi. W tym właśnie widzimy siłę polskiej gospodarki, w bezbłędnym połączeniu przedsiębiorczości z samorządnością – mówili na gali organizatorzy rankingu, gratulując wyróżnionym.
26-04-2013
Galeria
Szukaj w artykułach
Maj 2021
Pn Wt Śr Cz Pt So N
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31