polski angielski niemiecki
Poniedziałek, 15 lipca 2019 r. Imieniny: Henryka, Igi, Włodzimierza
Podziękowanie za bogatą twórczość o Przysusze

Edward Pawlik – literat, publicysta i poeta został wyróżniony przez samorządowe władze Gminy i Miasta Przysucha za publikacje książkowe, publicystykę i poezję o Przysusze, jej historii, mieszkańcach i najważniejszych wydarzeniach. Bogata twórczość Pana Edwarda stawia go w gronie ludzi szczególnie zasłużonych w promowaniu miasta.

Przypomnijmy, że choć pan Edward Pawlik urodził się w Warszawie, a mając wykształcenie budowlane pracował w różnych częściach kraju i poza nim, to jest bardzo silnie - rodzinnie związany z Przysuchą. Ma wykształcenie budowlane i dziennikarskie. To właśnie Przysusze poświęcił w ostatnich latach swoją literacką uwagę. Wydał „Wspomnienia dawnej Przysuchy", „Ze Skrzyńska przez Europę do ojczyzny. Wojenne i powojenne losy Jana Szymaniaka", książki o przysuskiej nekropolii, o historii chóru parafialnego i szereg tekstów publicystycznych, publikowanych na łamach „Informatora Przysuchy” pod wspólnym tytułem: Okiem z Wichrowego Wzgórza. W ubiegłym miesiącu ukazała się kolejna książka p. Edwarda Pawlika „Przysucha 2016. Okiem z Wichrowego Wzgórza”.

Za zaangażowanie w życie społeczne i gospodarcze miasta Burmistrz Przysuchy wystosował do p. Edwarda Pawlika list z wyrazami podziękowania i uznania. List oraz symboliczny bukiet kwiatów wręczyli autorowi podczas sesji Rady Gminy i Miasta: Burmistrz Przysuchy Tadeusz Tomasik, Zastępca Burmistrza Adam Pałgan i Przewodniczący Rady Gminy i Miasta Mirosław Pierzchała. Radni powstając, wyrazili autorowi szacunek.

- Dziękuję w imieniu własnym, samorządowych władz miasta i gminy oraz wszystkich przysuszan za Pana zaangażowanie w życie społeczne miasta, za wyjątkową twórczość wzbogacającą wiedzę o Przysusze dawnej i współczesnej – powiedział do Edwarda Pawlika Zastępca Burmistrza Przysuchy Adam Pałgan.

 – Piszę o Przysusze, bo ...nikt dotąd tego nie robił. Piszę o Przysusze, bo jest mi bliska, bo uważam, że to miasto zasługuje na to, aby wspomnienia z jego życia społecznego, gospodarczego pozostały na trwale zapisane – powiedział Edward Pawlik dziękując Burmistrzowi i radnym za słowa uznania.

24-08-2018
Galeria
Szukaj w artykułach
Lipiec 2019
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31