polski angielski niemiecki
Piątek, 03 lipca 2020 r. Imieniny: Anatola, Jacka, Mirosławy
Inwestor podjął decyzję
W czwartek 27 września br. Burmistrz Gminy i Miasta Przysucha – Tadeusz Tomasik wraz z zastępcą Adamem Pałganem spotkali się z przedstawicielami dużej, zagranicznej firmy z Singapuru – już dziś wiadomo – zdecydowanego inwestora na nieruchomości przemysłowej zlokalizowanej w Skrzyńsku, przy ul. Przemysłowej 25. W spotkaniu uczestniczyli także przedstawiciele biura projektowego, współpracującego z inwestorem.
W kwietniu br. informowaliśmy, że nieruchomością przemysłową w Skrzyńsku jest zainteresowany poważny inwestor, który wówczas spotkał się z Burmistrzem Przysuchy i jego Zastępcą.
Po kolejnym, trzecim już spotkaniu Burmistrza z przedstawicielami zagranicznej firmy, odbytego 27 września br. wiadomo już, że decyzje zapadły. W Skrzyńsku na bazie nieruchomości przemysłowej powstanie fabryka wyrobów tytoniowych.
- Inwestor, z którego przedstawicielami rozmawialiśmy, poinformował nas, że w najbliższych dniach podejmie kroki ku sfinalizowaniu transakcji, by jeszcze w tym roku rozpocząć prace przygotowawcze do zastosowania bardzo nowoczesnej technologii swojej produkcji – mówi Adam Pałgan z-ca Burmistrza Przysuchy. – To dla naszej gminy i miasta bardzo dobra wiadomość, tym bardziej, że na przełomie roku 2018/2019, zgodnie z zapowiedzią inwestora, ma odbywać się rekrutacja pracowników. Szansę na zatrudnienie w pierwszej fazie zakładu ma około 50 – 70 osób, głównie z terenu gminy Przysucha. Z satysfakcją przekazuję tę wiadomość mieszkańcom – dodaje Burmistrz.
Z uzyskanych informacji wynika, że pełną parą zakład w Skrzyńsku ruszy w połowie 2019 roku. W przygotowanie niezbędnej dokumentacji oraz zezwoleń i audytów zaangażowani są między innymi pracownicy Wydziałów Inwestycji i Zagospodarowania Przestrzennego oraz Ochrony Środowiska Urzędu Gminy i Miasta. Inwestor zapewnia, że planowana do użycia w Skrzyńsku technologia produkcji papierosów jest bardzo nowoczesna i nie zagraża środowisku naturalnemu.
Dodajmy, że Urząd Gminy i Miasta udostępnił inwestorowi Miejscowy Plan Zagospodarowania Przestrzennego, potwierdzający przeznaczenie wymienionej nieruchomości na cel produkcyjny. Nieruchomość do tej pory należąca do firmy Monier Brass, zlokalizowana w Skrzyńsku ma powierzchnię terenu ponad 8 ha, w tym użytkowej budynków produkcyjno - biurowych ponad 14 tys. m2.

28-09-2018
Galeria
Szukaj w artykułach
Lipiec 2020
Pn Wt Śr Cz Pt So N
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31