środa, 12 grudnia 2018 r. Imieniny: Ady, Aleksandra, Dagmary
Fabryka w Skrzyńsku ruszy
Dziś – 16 listopada, z inicjatywy Tadeusza Tomasika ustępującego Burmistrza Gminy i Miasta Przysucha, odbyło się spotkanie z przedstawicielami zagranicznej firmy z Singapuru oraz spółki Paris Tobacco International Manufacturing. W spotkaniu uczestniczyli także nowo wybrany Burmistrz Przysuchy Tomasz Matlakiewicz i dotychczasowy Zastępca Burmistrza Adam Pałgan.

Firma z Singapuru swoje zainteresowanie nieruchomością w Skrzyńsku, należącą do firmy Monier Brass, sfinalizowała. Nieruchomość kupiła i jeszcze w tym roku rozpoczyna przygotowanie zakładu do produkcji papierosów.
Przedstawiciele inwestora podziękowali Burmistrzowi Tomasikowi za pomoc i merytoryczne wsparcie Urzędu Gminy i Miasta w trakcie przygotowywania niezbędnych dokumentów dla uruchomienia inwestycji. O kontynuacji tej współpracy zapewnił przedstawicieli singapurskiej firmy Tomasz Matlakiewicz nowo wybrany Burmistrz Gminy i Miasta. Jednocześnie poprosił o informację dotyczącą zatrudnienia w fabryce oraz określenia czy planowana produkcja może być uciążliwa dla środowiska.
Przedstawiciele firmy z Singapuru zapewnili, że produkcja, która ruszy w zakładzie, w Skrzyńsku nie jest uciążliwa. Firma jeszcze w tym roku planuje pierwszy nabór około 30 pracowników, natomiast docelowo zatrudnienie w fabryce ma znaleźć około 100 osób. Główny nabór pracowników, także we współpracy z Powiatowym Urzędem Pracy w Przysusze, odbywać się będzie w II połowie 2019 roku. Ponadto pracę znajdą też osoby z małych firm świadczących usługi, np. sprzątające, ochroniarskie czy transportowe. Fabryka pracować będzie w systemie trzyzmianowym.
Zarówno ustępujący Burmistrz Przysuchy jak i Burmistrz elekt wyrazili satysfakcję z uruchomienia w Skrzyńsku fabryki, która wielu mieszkańcom gminy zapewni zatrudnienie.

16-11-2018
Grudzień 2018