polski angielski niemiecki
środa, 26 lutego 2020 r. Imieniny: Bogumiła, Eweliny, Mirosława
Poczuć nadchodzące święta... Bożonarodzeniowy Jarmark
W niedzielę 16 grudnia na Placu Kolberga w Przysusze odbył się Jarmark Bożonarodzeniowy. Podobnie jak rok temu, obok świątecznej choinki i „Ławeczki Oskara Kolberga” stanęły: piękna, okazała szopka i liczne kolorowe stoiska. Brzmiały kolędy, spadł biały, puszysty śnieg. W Przysusze  zapanował świąteczny nastrój.
Przysusznie odwiedzali jarmark całymi rodzinami. Dużym zainteresowaniem cieszyły się stoiska z bożonarodzeniowymi stroikami i ozdobami na choinkę. Swoje prace zaprezentowali uczniowie Publicznych Szkół Podstawowych nr 1 i 2 oraz Zespołu Szkół nr 2 im. L. Skowyry w Przysusze, podopieczni Stowarzyszenia „Razem” z siedzibą w Ruskim Brodzie i członkinie Koła Gospodyń Wiejskich „Zakręcone Babki” z Janikowa. Wigilijnymi potrawami częstowały panie ze Stowarzyszenia „Razem dla Skrzyńska”, „Zakręcone Babki” oraz młodzież „Skowyrówki”. Pyszne ciasta serwowały przysuskie cukiernie, a miodami częstowali pszczelarze ze Stowarzyszenia Pszczelarzy Ziemi Przysuskiej. Do uczestnictwa w jarmarku włączyli się też członkowie Klubu „Aktywni 50+” oraz warsztatów Terapii Zajęciowej w Borkowicach i Lipinach. Jedną z atrakcji była loteria fantowa. Wystawę wyrobów sztuki ludowej zaprezentowali na swoim stoisku przysuscy rzeźbiarze Zdzisław i Barbara Bałtowscy. Prezentację prac dzieci z wiejskich świetlic przygotował Dom Kultury. Na jarmarku można było zaopatrzyć się w świąteczne drzewko oraz tradycyjnego karpia. Nie zabrakło też Mikołaja z workiem pełnym podarunków dla dzieci.
Oprawę muzyczną jarmarku zapewnił przysuski Dom Kultury. Bożonarodzeniową atmosferę wzbogacały dźwięki pięknych kolęd, zaśpiewanych przez Nauczycielski Chór Canto, młodzież przysuskich podstawówek oraz estrady Domu Kultury.
Wśród odwiedzających Bożonarodzeniowy Jarmark byli: Burmistrz Przysuchy Tomasz Matlakiewicz, oraz radni Rady GiM z przewodniczącym Mirosławem Pierzchałą.
Organizatorem jarmarku były samorządowe władze gminy i miasta.
 – Serdecznie dziękuję w imieniu własnym oraz Rady Gminy i Miasta wszystkim osobom, firmom, stowarzyszeniom, pracownikom gminnych instytucji za zaangażowanie w organizację jarmarku. Dziękuję mieszkańcom za tak liczny udział w wydarzeniu, które staje się w Przysusze tradycją. Wszystkim życzę pięknych Świąt Bożego Narodzenia – powiedział Burmistrz Przysuchy Tomasz Matlakiewicz.

Fotorelacja z jarmarku do obejrzenia na stronie Domu Kultury : Kliknij aby zobaczyć

17-12-2018
Galeria
Szukaj w artykułach
Luty 2020
Pn Wt Śr Cz Pt So N
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29