Piątek, 18 października 2019 r. Imieniny: Hanny, Klementyny, Łukasza
Orszak Trzech Króli w Ruskim Brodzie
W niedzielę 6 stycznia, mieszkańcy Ruskiego Brodu oraz licznie przybyli goście, wraz z Panem Tomaszem Matlakiewiczem Burmistrzem Miasta i Gminy Przysucha, wzięli udział w Orszaku Trzech Króli. Idąc pod hasłem "Odnowi oblicze ziemi", barwny korowód: św. rodzina, królowie, rycerze, aniołki, diabły...wyruszyli spod krzyża przy leśniczówce Promień w kierunku kościoła parafialnego.
Mimo niesprzyjającej pogody aktorzy, zarówno ci najmłodsi jak i dorośli, z wielkim entuzjazmem i zapałem odgrywali kolejne sceny jasełkowe, przeplatane pięknymi kolędami oraz orszakowym zawołaniem:  Niech stajenka nas zachwyca - Tam jest Dar i Tajemnica. Następnie odbyła się msza św. w trakcie której Trzej Królowie oddali pokłon Dzieciątku i złożyli  Mu dary: złoto, kadzidło i mirrę. Uroczystość uświetnił koncert kolęd w wykonaniu miejscowych artystów. Po mszy św. na wszystkich czekała słodka niespodzianka w postaci pysznego tortu.
        Inicjatorem i wielkim orędownikiem Orszaku Trzech Króli jest ksiądz Andrzej Kania, który przy współpracy z miejscową świetlica już po raz drugi przygotował to piękne i radosne święto, pokazując, że nawet w nielicznej społeczności można dokonać rzeczy wielkich.
                                                     Maria Madej - Sompolska

11-01-2019