polski angielski niemiecki
środa, 26 lutego 2020 r. Imieniny: Bogumiła, Eweliny, Mirosława
Urząd Gminy i Miasta Przysucha partnerem Wyższej Szkoły Handlowej w Radomiu.
Tomasz Matlakiewicz, burmistrz Gminy i Miasta Przysucha i doc. dr Elżbieta Kielska, rektor Wyższej Szkoły Handlowej w Radomiu podpisali umowę o współpracy. Zakłada ona „partnerstwo na rzecz wspólnych działań w zakresie promocji nauki oraz kształcenia studentów zgodnie z potrzebami rynku pracy”. Co to oznacza? To z jednej strony ukłon w stronę studentów uczelni, którzy będą mogli odbywać praktyki i staże w naszym urzędzie. Z drugiej strony zawarte porozumienie umożliwi współtworzenie planów i programów nauczania czy też pozwoli na kształtowanie umiejętności, wiedzy i postaw absolwentów.
- Nawiązanie współpracy z Wyższą Szkołą Handlową to między innymi efekt naszych obserwacji dotyczących rynku pracy, mówi burmistrz Tomasz Matlakiewicz. - Trafiają nań często osoby, które bardzo dobrze opanowały teorię, ale nie dysponują wystarczającym przygotowaniem praktycznym, niezbędnym na określonym stanowisku pracy. Mamy nadzieję, że działania, które podejmiemy wraz z Wyższą Szkołą Handlową umożliwią studentom nie tylko przekuwanie teorii w praktykę, ale i takie kształtowanie programów nauczania, by odpowiadały dzisiejszym realiom, a przede wszystkim potrzebom zmieniającego się rynku pracy. Dodatkowo wyszliśmy naprzeciw tym młodym osobom, które pochodzą z terenu naszej gminy, a studiują w Wyższej Szkole Handlowej – stanowią oni, jak potwierdzają władze radomskiej uczelni, całkiem spora grupę.  
Umowa, podpisana na czas nieokreślony, zakłada też przygotowywanie innych przedsięwzięć. W planach jest choćby współorganizowanie konferencji, wykłady pracowników naukowych uczelni w Przysusze czy też promocje książek albo wieczory autorskie.


15-04-2019
Galeria
Szukaj w artykułach
Luty 2020
Pn Wt Śr Cz Pt So N
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29