polski angielski niemiecki
Niedziela, 21 lipca 2019 r. Imieniny: Danieli, Wawrzyńca, Wiktora
Spotkanie z sołtysami
Były gratulacje, podziękowania i życzenia, także te świąteczne – z racji zbliżającej się Wielkanocy. Nowo wybrani sołtysi – na zaproszenie burmistrza Tomasza Matlakiewicza – gościli w Urzędzie Gminy i Miasta Przysucha. W spotkaniu wziął też udział Mirosław Pierzchała, przewodniczący Rady Gminy i Miasta Przysucha. Było ono okazją nie tylko do przekazania sołtysom nominacji, ale i do wymienia pierwszych uwag i spostrzeżeń, zadania pytań, czy podzielenia się wątpliwościami. Spora ich część dotyczyła uchwalonego niedawno funduszu sołeckiego, który zacznie działać w przyszłym roku.
Nowo wybrani sołtysi i rady sołeckie rozpoczynają właśnie pięcioletnią pracę na rzecz swoich „małych ojczyzn”. Zebrania wiejskie, podczas których odbywały się wybory, rozpoczęły się 16 marca między innymi w Beźniku i Długiej Brzezinie, a zakończyły 31 marca w Skrzyńsku. Tylko w Zawadzie – ze względu na zbyt małą ilość uczestników spotkania – nie wyłoniono nowych (kolejne podejście pod koniec kwietnia).
W kilkunastu sołectwach władze się nie zmieniły. I tak w Beźniku sołtysem została ponownie Renata Motyl, w Kolonii Dębiny wybrano Stanisława Głowskiego, w Długiej Brzezinie – Tomasza Chmurę, w Gaju – Danutę Kucharczyk, w Głębokiej Drodze – Huberta Wojtaszewskiego, w Glińcu – Sylwestra Kilianka, w Hucisku zaś – Sławomira Adamczyka. Nie zmieniły się także władze w Janikowie – tu sołtysem na kolejną kadencję został Wojciech Wylon, w Jakubowie ponownie wybrano Agatę Grudziecką, w Kozłowcu – Jana Chylaka, w Pomykowie – Jolantę Ziomek, w Ruskim Brodzie – Krzysztofa Bartosa, w Wistce – Piotra Włodarczyka, w Krajowie – Tomasza Białka, w Woli Więcierzowej – Barbarę Setę, w Zbożennie Mariana Kozieła, a w Skrzyńsku – Czesława Kołodziejczyka. Nowych przedstawicieli mają natomiast Janów – tu sołtysem wybrano Wiesławę Zych, Kolonia Szczerbacka – to sołectwo będzie reprezentował Michał Woźniak, Kuźnica – sołtysem została Dorota Urban, Lipno – w tej miejscowości wybrano Andrzeja Kowalskiego i Smogorzów – wybory wygrała tu Justyna Świdros.
Paniom i Panom Sołtysom życzymy przede wszystkim wytrwałości i współpracy ze strony mieszkańców poszczególnych miejscowości oraz tego, by stali się „dobrymi ambasadorami urzędu w terenie”. Życzymy też, by zawsze umieli „zapalić iskrę” dobrych inicjatyw, które służą całej lokalnej społeczności.

17-04-2019
Galeria
Szukaj w artykułach
Lipiec 2019
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31