polski angielski niemiecki
Wtorek, 26 maja 2020 r. Imieniny: Eweliny, Jana, Pawła
Festyn z okazji Dnia Dziecka
To był ich dzień. W sobotę, 1 czerwca park miejski w Przysusze zapełnił się najmłodszymi mieszkańcami gminy i miasta, na których – z okazji Dnia Dziecka – czekało mnóstwo darmowych atrakcji. Były dmuchane zjeżdżalnie i karuzela, fotobudka, słodycze i popcorn, a animatorzy dwoili się i troili, by nadążyć choćby z malowaniem różnorodnych wzorów na buziach dzieci czy robieniem ogromnych baniek mydlanych. Najmłodsi mogli też zajrzeć do wnętrza strażackiego samochodu, poznać harcerskie zabawy, a wreszcie – spróbować swoich sił w wykonywaniu tak zwanego sztucznego oddychania na fantomie. Specjalnie dla nich przygotowano też przedstawienie pod tytułem „Zaczarowany świat bajek”, koncert orkiestry dętej Vox Cordium oraz konkursy z nagrodami.
Ale festyn rozpoczął się tak naprawdę na placu Kolberga. Tu dwoje wychowanków Samorządowego Przedszkola nr 1 w Przysusze odebrało od burmistrza Tomasza Matlakiewicza symboliczny klucz do bram miasta. Tym samym na ten jeden dzień w roku najmłodsi przejęli władzę w mieście.
I trzeba przyznać, że wyszło im to znakomicie. Dzieci – tuż przejściu barwnego korowodu z placu Kolberga do miejskiego parku – panowały przede wszystkim na scenie muszli koncertowej. Licznie zgromadzona publiczność mogła zobaczyć barwne i urokliwe tańce, wysłuchać niezapomnianych przebojów, wreszcie – zobaczyć ciekawe przedstawienia. Zaprezentowali je podopieczni Samorządowych Przedszkoli nr 1 i 3 w Przysusze, Przedszkola Św. Rodziny w Przysusze, a także uczniowie Publicznych Szkół Podstawowych nr 1 i 2 w Przysusze, Publicznej Szkoły Podstawowej w Skrzyńsku oraz uczestnicy kół zainteresowań z przysuskiego Domu Kultury.
Radość, spontaniczność, wyobraźnia i dobra zabawa – to one królowały 1 czerwca w przysuskim parku miejskim. To był dzień pełen dobrych wrażeń. Ale jego przygotowanie nie udałoby się bez pomocy wielu osób. Dziękujemy zatem wszystkim, bez których festyn nie doszedłby do skutku. Dziękujemy zwłaszcza wszystkim młodym artystom, którzy prezentowali się na scenie, a także dyrektorom szkół, nauczycielom i instruktorom, którzy przygotowali dzieci i młodzież do występów. Organizatorzy dziękują też współpracownikom z Urzędu Gminy i Miasta, pracownikom Domu Kultury, Przysuskiej Służby Komunalnej oraz Przysuskiej Administracji Oświaty. Dziękujemy też sponsorowi – przysuskiemu oddziałowi Santander Consumer Bank. Dziękujemy orkiestrze VOX Cordium, Komendzie Powiatowej Policji w Przysusze, harcerzom z Hufca ZHP imienia Oskara Kolberga w Przysusze, strażakom z Ochotniczej Straży Pożarnej w Przysusze oraz Szkolnemu Kołu Polskiego Czerwonego Krzyża z Zespołu Szkół nr 1 w Przysusze. Słowa podziękowania za wsparcie imprezy należą się też ZPOW Hortex Oddział w Skrzyńsku, pani Małgorzacie Bednarskiej, dyrektor Zespołu Szkół nr 2 w Przysusze, pani Annie Cieślikowskiej oraz Marcinowi Sobkiewiczowi. 

Fotoreportaż z imprezy dostępny <TUTAJ>.
04-06-2019
Galeria
Szukaj w artykułach
Maj 2020
Pn Wt Śr Cz Pt So N
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31