polski angielski niemiecki
środa, 12 maja 2021 r. Imieniny: Dominika, Imeldy, Pankracego
Beach Ball nierozerwalnie z Gminą i Miastem Przysucha
Po rocznej przerwie najlepszy krajowy turniej siatkówki plażowej – Beach Ball wraca nad zalew Topornia do Przysuchy. Duża w tym zasługa samego miasta, które jest największym partnerem wydarzenia. – Bez wsparcia Gminy i Miasta Przysucha trudno byłoby nam wrócić z turniejem – nie ukrywa Piotr Skiba, organizator zawodów.
Przysucha to niewielkie miasto pod Radomiem, które zamieszkuje trochę ponad 6000 osób. Mimo to już kilkakrotnie zjeżdżały do niej najlepsze krajowe pary siatkarzy plażowych. Za każdym razem turnieje Beach Ball zbierały znakomite opinie. W Polsce dały się poznać jako te, które największą wagę przykładają do poziomu zawodów i jak najlepszej atmosfery, zapewniając wszystko co najlepsze nie tylko kibicom, a przede wszystkim uczestnikom zmagań.
Gmina i Miasto Przysucha stały się rozpoznawalne i bardzo dobrze kojarzone w środowisku siatkarskim. Do tej pory zawodnicy, oprócz medali wywozili znad zalewu Topornia wiele miłych wspomnień. - Wszyscy widzieliśmy, że Piotrek bardzo się angażował i organizował zupełnie niekomercyjne turnieje, starał się i organizował je dla zawodników. Zaimponowała mi atmosfera tego turnieju oraz to, że przygotowywano atrakcje dla wszystkich, dla całych rodzin – zwraca uwagę Dominik Witczak, który po zakończeniu kariery włączył się do organizacji przysuskiego wydarzenia.
W tym roku miasto jest największym partnerem turnieju i w dużej mierze to dzięki jego wsparciu Beach Ball mógł wrócić do kalendarza imprez Polskiego Związku Piłki Siatkowej. – Nie ukrywam, że bardzo ucieszył nas fakt, że nowym burmistrzem Przysuchy został Pan Tomasz Matlakiewicz. Już przed tym, jak został powołany na to stanowisko, zapewniał, że turniej Beach Ball jest niezwykle ważnym wydarzeniem dla naszego miasta i zasługuje na wsparcie. Swoich przedwyborczych obietnic dotrzymał, dlatego w tym roku w dniach 12-14 lipca znowu będziemy mogli spotkać się nad zalewem Topornia. Ogromne wsparcie miasta to nie tylko finanse, ale także techniczne aspekty organizacyjne, które bardzo ułatwi nam tworzenie tego wydarzenia – wyjaśnia Piotr Skiba, organizator Lewiatan Mazovia Beach Ball Przysucha 2019.
Już za kilkanaście dni na boiska w Przysusze wybiegną siatkarze,  a razem z nimi także siatkarki, które do tej niewielkiej miejscowości przyjadą po raz pierwszy. Na kibiców czekać będzie wiele atrakcji i niezapomnianych chwil. Co jest niezwykle istotne, tegoroczny turniej to dopiero część owocnej współpracy Gminy i Miasta Przysucha z turniejem Beach Ball, a przyszłość nie tylko maluje się w jasnych barwach, a niesie ze sobą perspektywę rozwoju wydarzenia.

05-07-2019
Galeria
Szukaj w artykułach
Maj 2021
Pn Wt Śr Cz Pt So N
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31