polski angielski niemiecki
Sobota, 04 lipca 2020 r. Imieniny: Aureli, Malwiny, Zygfryda
Koncert upamiętniający 80 rocznicę wybuchu II wojny światowej
1 września w Domu Kultury w Przysusze odbył się uroczysty koncert pn. „Ta ostatnia niedziela…” pod patronatem Burmistrza Gminy i Miasta Przysucha Tomasza Matlakiewicza, upamiętniający 80 rocznicę wybuchu II wojny światowej. Po oficjalnym powitaniu i rozpoczęciu muzyczno-słownego montażu przez Panią Katarzynę Bochyńską - Wojdył Dyrektor Domu Kultury, przed przysuską widownią wystąpiła grupa teatralna, której instruktorem jest Pani Danuta Skalska, a zarazem autorka wierszy wyrecytowanych przez: L. Mastalerz, K. Piecyk, J. Piecyka.
Słowo historyczne wygłosił Pan Jerzy Klimek, który przybliżył wszystkim wydarzenia tamtego tragicznego w historii okresu, jakie miały miejsce na terenie naszej gminy i naszego powiatu. Zespół wokalny w składzie: W. Orzechowska, A. Sionek i N. Wojdył zaśpiewał wzruszające utwory, takie jak  „Warszawskie dzieci” czy „ Warszawo ma”, a wokaliści: B. Wielgus, K. Bochyńska – Wojdył, P. Bucki i W. Rek w wykonanych utworach, przenieśli nas myślami do tamtych tragicznych lat, które haniebnie zapisały się na kartach historii.
Celem tego wydarzenia było propagowanie wartości patriotycznych i narodowych wśród społeczeństwa, przypomnienie tych okrutnych wydarzeń, które mają być dla kolejnych pokoleń nie tylko wspomnieniem wydarzeń historycznych, ale przestrogą i lekcją życia. Koncert zakończył się gromkimi brawami publiczności i słowami podziękowania Pana Tomasza Matlakiewicza Burmistrza Gminy i Miasta Przysucha – „Dziękuję Dyrektor Domu Kultury Katarzynie Bochyńskiej - Wojdył za zorganizowanie koncertu, a także za szczegółowy i cenny komentarz historyczny Jerzego Klimka oraz mieszkańcom za liczne przybycie i wspólne obchody tego dnia. Dziękuję”
04-09-2019
Galeria
Szukaj w artykułach
Lipiec 2020
Pn Wt Śr Cz Pt So N
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31