Niedziela, 15 września 2019 r. Imieniny: Albina, Lolity, Ronalda
Kolejne Umowy dotyczące pomocy finansowej udzielonej w formie dotacji, już podpisane
9 września br. Tomasz Matlakiewicz Burmistrz Gminy i Miasta Przysucha podpisał:
1) Umowę w sprawie przekazania w formie dotacji środków dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Przysusze na zakup nowego  sprzętu specjalistycznego,
2) Umowę w sprawie przekazania w formie dotacji środków dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Skrzyńsku na remont strażnicy OSP w Skrzyńsku.

W związku z przyznanym dofinansowaniem z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego w ramach Programu OSP-2019-Dofinansowanie do zakupu nowego sprzętu specjalistycznego, Ochotnicza Straż Pożarna w Przysusze otrzyma środki w wysokości 10 200,00zł. na zakup nowego sprzętu specjalistycznego (aparatu ochronnego dróg oddechowych – 2 szt.), a OSP w Skrzyńsku otrzyma dotację w kwocie 12 400,00 zł. z przeznaczeniem na remont strażnicy. Zadania zostaną zrealizowane do końca roku. Zakupiony sprzęt zdecydowanie poprawi sprawność operacyjną strażaków ochotników, będą mogli jeszcze sprawniej i skuteczniej działać i służyć mieszkańcom Gminy i Miasta Przysucha.

Zaopatrzenie OSP w nowy sprzęt, przyczyni się do poprawy efektywności podejmowanych działań ratowniczych, podczas udzielania pomocy poszkodowanym w sytuacjach ratujących życie. Natomiast remont przeprowadzony w budynku strażnicy OSP w Skrzyńsku, wpłynie na poprawę stanu technicznego, warunków socjalnych użytkowników oraz funkcjonalność użytkową obiektu. W pomieszczeniu socjalnym zastępy OSP oczekują na wezwanie do prowadzenia działań ratowniczo-gaśniczych, a w pomieszczeniu garażu magazynowego znajduje się sprzęt ochrony indywidualnej strażaków ratowników oraz wyposażenie sprzętu zapasowego. Obecny stan techniczny nie pozwala na użytkowanie pomieszczeń w pełnym zakresie, tak więc konieczność przeprowadzenia powyższego remontu, jest podyktowana złym stanem technicznym i użytkowym obiektu.
09-09-2019
Wrzesień 2019