polski angielski niemiecki
Sobota, 04 lipca 2020 r. Imieniny: Aureli, Malwiny, Zygfryda
Obchody I rocznicy odsłonięcia Pomnika Orła Białego - Uroczystości w Sanktuarium Maryjnym w Skrzyńsku
8 września br. odbyły się obchody pierwszej rocznicy odsłonięcia Pomnika Orła Białego, który w minionym roku wieńczył upamiętnienie 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę oraz miały miejsce uroczystości w Sanktuarium Matki Bożej Staroskrzyńskiej, Patronki Komendy Wojewódzkiej Policji w Radomiu.
W obchodach uczestniczyli: Aurelia Michałowska Mazowiecki Kurator Oświaty wraz z małżonkiem, Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Radomiu Sebastian Strzeżek, Komendant Powiatowy Policji w Przysusze Adam Czyżewski, I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Przysusze Artur Pawłowski, Starosta Powiatu Przysuskiego Marian Niemirski, Wicestarosta Powiatu Przysuskiego Marek Kilianek, Radna Sejmiku Województwa Mazowieckiego Ewa Białecka, Burmistrz Gminy i Miasta Przysucha Tomasz Matlakiewicz, Radni Powiatu Przysuskiego, Radni Gminy i Miasta Przysucha, reprezentacje i poczty sztandarowe Policji, Ochotniczej Straży Pożarnej oraz licznie zgromadzeni goście i mieszkańcy.
Oprawę muzyczną zapewniła Powiatowa Młodzieżowa Orkiestra Dęta Vox Cordium. Eucharystię odprawił Ks. Prałat Jerzy Siara, który wielokrotnie podkreślał znaczenie rodziny i rolę, jaką ma do spełnienia, pięknymi słowami zwrócił się do uczestników: „Rodzina, to pierwsza szkoła chrześcijańskiego wychowania, to domowe sanktuarium Kościoła…”. W trakcie mszy św. odbyło się poświęcenie symbolicznych ziaren przyniesionych przez rolników oraz padły słowa podziękowania dla Kustosza Sanktuarium Ks. Dziekana Andrzeja Szewczyka. Nabożeństwo zakończyło się procesją. Następnie po wysłuchaniu Hymnu, delegacje złożyły wieńce pod Pomnikiem Orła Białego.
11-09-2019
Galeria
Szukaj w artykułach
Lipiec 2020
Pn Wt Śr Cz Pt So N
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31