środa, 11 grudnia 2019 r. Imieniny: Biny, Damazego, Waldemara
Nowo powstałe Otwarte Strefy Aktywności na terenie Gminy i Miasta Przysucha
Na terenie Gminy i Miasta Przysucha mieszkańcy mogą już korzystać z Otwartych Stref Aktywności. Zadanie inwestycyjne pn.„ Budowa Otwartych Stref Aktywności wariant rozszerzony- 2 obiekty, wariant podstawowy - 3 obiekty” dofinansowane ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej Ministerstwa Sportu i Turystyki.
Projekty realizowane są w ramach Programu rozwoju małej infrastruktury sportowo-rekreacyjnej o charakterze wielopokoleniowym - Otwarte Strefy Aktywności (OSA) Edycja 2019, w swoim zakresie obejmowały budowę następujących obiektów:

1. Budowa Otwartej Strefy Aktywności w miejscowości Janów,
2. Budowa Otwartej Strefy Aktywności w miejscowości Wistka,
3. Budowa Otwartej Strefy Aktywności w miejscowości Jakubów,
4. Budowa Otwartej Strefy Aktywności przy ul. Warszawskiej w Przysusze,
5. Budowa Otwartej Strefy Aktywności przy ul. Grodzkiej w Przysusze.

Zakończona już została budowa stref w miejscowościach: Janów, Wistka oraz Jakubów, a obecnie kończone są prace przy ul. Grodzkiej oraz ul. Warszawskiej w Przysusze. Nowo powstałe obiekty w wariancie podstawowym zostały wyposażone w siłownie plenerowe oraz strefy relaksu o nawierzchni gruntowo-trawiastej, a wariant rozszerzony dodatkowo obejmuje place zabaw. Na potrzeby Otwartych Stref Aktywności zakupione zostały urządzenia treningowe typu: biegacz-aktywuje ruch bioder, przeznaczony do ćwiczeń wzmacniających mięśnie i stawy nóg; orbitrek- aktywuje i wzmacnia stawy bioder, barków, ramion; wyciskanie siedząc-wzmacnia mięśnie klatki piersiowej, ramion i barków; wioślarz-wzmacnia mięśnie nóg, ramion i górnej części pleców; twister i steper - wzmocnienie mięśni nóg, lędźwiowej części kręgosłupa; wahadło i odwodziciel-aktywuje stawy biodrowe, wzmacnia mięśnie brzucha i pleców. Strefa relaksu została wyposażona w stoliki do gry w szachy i warcaby, ławki, stojak na rowery. Obok siłowni najmłodsi mieszkańcy będą mogli korzystać z placu zabaw o nawierzchni z piasku, z zapewniającym bezpieczeństwo ogrodzeniem z paneli systemowych, gdzie do ich dyspozycji będą oddane min. urządzenia linarne typu „choinka”, służące do wspinania, „ścianka linowa łukowa” czy mostek łańcuchowy. Całkowita wartość zadania inwestycyjnego wynosi 429 139,00zł.
12-11-2019
Grudzień 2019