polski angielski niemiecki
Czwartek, 13 maja 2021 r. Imieniny: Agnieszki, Magdaleny, Serwacego
W Skrzyńsku oddano przebudowane centrum
Mszą świętą i festynem rodzinnym mieszkańcy i samorząd Gminy i Miasta Przysucha dokonali otwarcia przebudowanego centrum Skrzyńska. „Ukształtowanie centrum miejscowości Skrzyńsko poprzez przebudowę Placu św. Marka. Operacja realizowana w ramach działania Odnowa i rozwój wsi, Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013” – tak brzmiał tytuł projektu, który zrealizowany przez Gminę Przysucha zmienił centralną część Skrzyńska nie do poznania.

Na terenie najczęściej odwiedzanym przez mieszkańców oraz osoby przyjezdne, bo znajdującym się przed skrzyńskim sanktuarium, powstały wygodne parkingi otoczone zieleńcami. Jest też nowo wybudowana droga z oddzielnym dojazdem do kościoła. A wszystko oświetlone i uporządkowane. Uroczystość oficjalnego oddania odnowionego centrum do użytku mieszkańców odbyła się w niedzielę 16 września. Rozpoczęła się mszą świętą w Sanktuarium Matki Bożej Staroskrzyńskiej, celebrowaną przez ks. dziekana Andrzeja Szewczyka. Następnie, jak każe zwyczaj, odbyło się symboliczne przecięcie wstęgi. Pierwsze cięcie należało do ks. Szewczyka, drugie do wicemarszałka województwa mazowieckiego Leszka Ruszczyka, trzecie do przewodniczącego Rady Gminy i Miasta Przysucha Leszka Wamila, a ostatnie do Burmistrza Tadeusza Tomasika. W uroczystości, obok licznie przybyłych mieszkańców, udział wzięli radni obecnej i poprzedniej kadencji. To im dziękował Burmistrz Przysuchy za wspólne działanie na rzecz zrealizowania tej tak potrzebnej Skrzyńsku inwestycji. Burmistrzowi i radnym podziękowanie za piękne, uporządkowane centrum, złożyli mieszkańcy. Miłym gestem ze strony miejscowej cukierni państwa Grudniów, było ufundowanie przez nich olbrzymiego tortu, którym częstowano wszystkich. Dla pokrzepienia żołądków był też gorący bigos. Natomiast ku pokrzepieniu ducha i dla dobrej zabawy, na specjalnie ustawionej estradzie wystąpili: chór Canto, Big Band i Estrada z przysuskiego Domu Kultury oraz zespół folklorystyczny uczniów z PSP w Skrzyńsku.

Ta niedziela na pewno na długo pozostanie wszystkim w pamięci, podobnie jak apel ks. Andrzeja Szewczyka, by dobro wspólne, jakim jest odnowiony, centralny punkt Skrzyńska było poszanowane.

17-09-2012
Galeria
Szukaj w artykułach
Maj 2021
Pn Wt Śr Cz Pt So N
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31