polski angielski niemiecki
Wtorek, 24 listopada 2020 r. Imieniny: Emmy, Flory, Romana
Uroczystość Noworoczna Przedszkolaków z Samorządowego Przedszkola nr 1 w Przysusze


   Niech nam żyją wszystkie Babcie i Dziadkowie też…”

 „Jest dzień taki jeden, może dwa dni w roku,

Kiedy wzruszeń wiele – łza się kręci w oku.

To jest Święto Babci, no i Święto Dziadka,

Uroczystość wielka, to nie lada gradka…”

Takimi słowami dzieci z Samorządowego Przedszkola Nr 1 w Przysusze, powitały swoich najbliższych na Uroczystości Noworocznej, która odbyła się 24.01.2020r. w Domu Kultury w Przysusze. Jak co roku, widowisko  odbyło się w noworoczno – zimowej scenerii i miało  charakter  bardzo  uroczysty, ponieważ połączone było z obchodami Dnia Babci i Dziadka. Uroczystość rozpoczęła wspólnie zaśpiewana przez dzieci piosenka oraz życzenia złożone przez Panią Dyrektor przedszkola Wiesławę Gembczyńską.
W pierwszej części widowiska, przedszkolacy całą swoją uwagę skoncentrowali na swoich bliskich - recytowali wiersze, śpiewali piosenki i składali życzenia. W części drugiej dzieci z grupy I, II i III zaprezentowały swoje talenty artystyczne: wokalne, recytatorskie i taneczne. W części trzeciej przedszkolaki z grupy IV wystawiły Jasełka, odtwarzając w montażu słowno – muzycznym historię narodzin Jezusa.  Widowisko zakończył występ Kolędników dzieci z grupy  III i IV, urozmaicony piosenką i życzeniami. Występ przedszkolaków sprawił radość Rodzicom, Babciom i Dziadkom, którzy przybyli na tę uroczystość bardzo licznie. Uroczystość Noworoczną uatrakcyjniły swym występem wokalnym Alicja Kobyłka, Wiktoria Orzechowska i  Amelka Sionek, śpiewając piosenki „Radość najpiękniejszych lat”, „Radość o poranku”, Rodzice naszych przedszkolaków i absolwentów, którzy zaprezentowali swój aktorski talent wcielając się w rolę „Babuszek”, dostarczając zgromadzonej publiczności dawkę dobrego humoru oraz Wiktoria Wojdył, która na skrzypcach zagrała kolędę „Lulajże Jezuniu”. W całość widowiska wplecione były skecze i monologi w wykonaniu pracowników przedszkola. Dodatkową atrakcją widowiska był „Konkurs tańca towarzyskiego”, do którego zaproszeni zostali Dziadkowie.
Przygotowanie tak dużej uroczystości wymaga pracy wielu ludzi. Dyrektor i pracownicy przedszkola składają podziękowania wszystkim, którzy pomogli w organizacji i w przygotowaniu Uroczystości Noworocznej. Szczególne jednak dziękują wszystkim Babciom i Dziadkom, którzy co roku przyjmują zaproszenie i chcą przede wszystkim z wnukami spędzić miło swój czas.

Reportaż zdjęciowy pod adresem:

https://gminaprzysucha.pl/index.php/gallery/view/28

29-01-2020
Szukaj w artykułach
Listopad 2020
Pn Wt Śr Cz Pt So N
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30