Sobota, 04 lipca 2020 r. Imieniny: Aureli, Malwiny, Zygfryda
Koncert Kolęd i Pastorałek w przysuskim Domu Kultury

26 stycznia 2020r. w sali widowiskowej Domu Kultury w Przysusze, odbył się Koncert Kolęd i Pastorałek, w wykonaniu młodzieży uczącej się w szkołach na terenie Gminy i Miasta Przysucha oraz Chóru Nauczycielskiego Canto.

Koncert składał się z dwóch części, w pierwszej wystąpili:

-Weronika Jackowska uczennica Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Pawła II w Przysusze, uczestniczka zajęć wokalnych prowadzonych w Domu Kultury w Przysusze,
-Julia Kmita uczennica Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Pawła II w Przysusze, uczestniczka zajęć gry na saksofonie w Domu Kultury w Przysusze,
-Zuzanna Trochim – uczennica PSP w Skrzyńsku, laureatka Grand Prix w Szkolnym Konkursie Kolęd i Pastorałek, który odbył się w grudniu i styczniu w Skrzyńsku,
-Maria Stępień - uczennica Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Pawła II w Przysusze, uczestniczka zajęć wokalnych prowadzonych w Domu Kultury w Przysusze,
- Alicja Kobyłka i Amelia Sionek – uczennice PSP nr 1 w Przysusze,
- Antoni Wojdył – uczeń PSP nr 2 w Przysusze

oraz schola działająca przy Parafii Miłosierdzia Bożego w Przysusze. W Ich wykonaniu usłyszeć można było polskie kolędy i pastorałki, natomiast w drugiej części Chór Canto wykonał tradycyjne kolędy, a także piosenki świąteczne. Chórem dyrygował Karol Sionek, skrzypce – Urszula Rejmer, prowadzenie i przygotowanie koncertu: Katarzyna Bochyńska –Wojdył Dyrektor Domu Kultury w Przysusze. Jak zawsze można było liczyć na przysuską publiczność, która i tym razem nie zawiodła. Koncert Kolęd i Pastorałek, był podsumowaniem mijającego okresu świątecznego, a uczestniczący w nim licznie przybyli mieszkańcy, spędzili w miłej, rodzinnej atmosferze to niedzielne popołudnie.

30-01-2020
Lipiec 2020