Sobota, 04 kwietnia 2020 r. Imieniny: Benedykta, Izodory, Wacławy
Gmina i Miasto Przysucha zamierza pomóc lokalnym przedsiębiorcom oraz rolnikom
Burmistrz Gminy i Miasta Przysucha Tomasz Matlakiewicz oraz Przewodniczący Rady Mirosław Pierzchała w obliczu panującej epidemii wywołanej rozprzestrzeniającym się koronawirusem informują, że będą podjęte działania ze strony samorządu, mające na celu udzielenie pomocy i wsparcia lokalnym przedsiębiorcom oraz rolnikom w ramach kompetencji gminy.
W związku z problemami oraz licznymi utrudnieniami, z którymi w obecnej sytuacji borykają się przedsiębiorcy i rolnicy, na najbliższym posiedzeniu Rady Gminy i Miasta Przysucha, Burmistrz i Rada wspólnie wypracują program wsparcia dla firm działających na naszym terenie oraz dla osób, które zajmują się działalnością rolniczą. Zostaną zastosowane rozwiązania, mające ułatwić funkcjonowanie rolnikom i podmiotom gospodarczym w czasie kryzysu. W ramach programu oraz aktualnych możliwości, samorząd wprowadzi ulgi i ułatwienia, aby w jak największym stopniu pomóc rolnikom i lokalnym przedsiębiorcom chronić miejsca pracy na terenie Gminy i Miasta Przysucha. Oczywiście nasze propozycje mogą odnosić się wyłącznie do obszarów, które pozostają w kompetencjach samorządu lokalnego. Będzie to uzupełnienie rządowego projektu dotyczącego tarczy antykryzysowej. O wszystkich szczegółach oraz podjętych decyzjach w powyższej sprawie, będziemy Państwa na bieżąco informować za pośrednictwem strony internetowej Urzędu Gminy i Miasta Przysucha oraz prasy lokalnej.
26-03-2020
Kwiecień 2020