polski angielski niemiecki
Czwartek, 13 maja 2021 r. Imieniny: Agnieszki, Magdaleny, Serwacego
W Smogorzowie nowe centrum
Niedziela 23 września minęła w Smogorzowie pod znakiem wspólnych emocji sportowych. Inwestycja, tak potrzebna mieszkańcom, została zrealizowana i oddana oficjalnie do użytku. Centrum Smogorzowa zostało przebudowane, a w miejscu błotnistego placu powstał imponujący kompleks wypoczynkowo – rekreacyjny. Symboliczną wstęgę przecięli ks. wikarusz Krzysztof Wróbel, przewodniczący Rady Gminy i Miasta Leszek Wamil oraz Burmistrz Przysuchy Tadeusz Tomasik.

- Każda inwestycja odnosząca się w szczególny sposób do szkolnictwa i wychowania młodzieży przyczynia się do poprawy procesu kształcenia młodego pokolenia. Dlatego pamiętajmy o naszej wdzięczności wobec wszystkich, którzy przyczynili się do budowy tego obiektu. Dbajmy o ten obiekt – powiedział do zebranych ks. wikariusz Krzysztof Wróbel. Życzenia mieszkańcom dobrego korzystania z obiektu oraz podziękowanie wszystkim, którzy przyczynili się do jego powstania, przekazał Burmistrz Tadeusz Tomasik. Burmistrz oraz przedstawiciel wykonawcy obiektu przekazali użytkownikom boisk piłki do gry.

Wiele emocji przysporzył licznie przybyłym na uroczystość mieszkańcom Smogorzowa mecz piłki siatkowej pomiędzy samorządowcami a reprezentacją mieszkańców, inaugurujący oddanie do użytku boiska wielofunkcyjnego. Drużyna młodych zawodników ze Smogorzowa wygrała 2:0, choć trzeba przyznać, że starsi od nich wiekiem, ale i doświadczeniem siatkarskim samorządowcy, łatwo pola nie ustępowali. Mimo chłodu wszystkim dopisywały humory, a na rozgrzewkę był gorący bigos i kiełbaski z rożna. W uroczystości uczestniczyli radni Rady Gminy i Miasta Przysucha obecnej i poprzednich kadencji. Oprawę muzyczną zapewnił przysuski Dom Kultury.

Zagospodarowanie centrum wsi w Smogorzowie poprzez budowę infrastruktury rekreacyjno - sportowej oraz parkingu jest projektem zrealizowanym w ramach działania '' Odnowa i rozwój wsi " Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013.

24-09-2012
Galeria
Szukaj w artykułach
Maj 2021
Pn Wt Śr Cz Pt So N
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31