polski angielski niemiecki
Niedziela, 16 maja 2021 r. Imieniny: Andrzeja, Jędrzeja, Małgorzaty
Strefa uroczyście otwarta
Z udziałem wielu znamienitych gości, parlamentarzystów, przedstawicieli samorządów gminnego, powiatowego i wojewódzkiego, licznej rzeszy przyjaciół miasta Przysuchy oraz mieszkańców odbyło się 3 września uroczyste otwarcie Przysuskiej Strefy Aktywności Gospodarczej. Inwestycja współfinansowana jest przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013.

Całkowita wartość projektu wynosi prawie 11 mln zł, w tym kwota dofinansowania to ponad 9 mln zł.
- To niewątpliwie jedna z najpotrzebniejszych inwestycji nie tylko w przysuskiej gminie, ale na całym Mazowszu – podkreślały obecne na uroczystości otwarcia strefy: posłanka Marzena Wróbel i wiceprzewodnicząca sejmiku województwa mazowieckiego Bożenna Pacholczak. Gratulacje i serdeczne słowa podziękowania za zrealizowanie inwestycji, która jest profesjonalnym miejscem pracy dla wielu osób działających na rzecz rozwoju rodzimego handlu, zabierający głos kierowali do Burmistrza Gminy i Miasta Przysucha Tadeusza Tomasika. Obiekty wybudowane na terenie strefy zostały poświęcone przez księdza kanonika Stanisława Traczyńskiego. Wszyscy obecni mieli możliwość zwiedzenia terenu strefy i obejrzenia przygotowanych stanowisk pracy.
Przysuska Strefa Aktywności Gospodarczej jest inwestycją o największej wartości, zrealizowaną w Przysusze z udziałem środków unijnych. Objęła wybudowanie hal handlowych ze stoiskami na 30 boksów na pow. ok. 900 m² i 20 stoisk mięsnych oraz 2650 m² zadaszonej powierzchni. Obiekt wyposażony jest w pełne zaplecze sanitarne. Teren został odwodniony, skanalizowany, a na odkrytej powierzchni pokryty kostką. Wybudowane zostały drogi dojazdowe i parkingi oraz zainstalowane oświetlenie. Cały, kilku hektarowy obszar strefy jest ogrodzony. Pierwsza z hal targowych będzie typowo przemysłowa. W niej bowiem zdecydowana większość handlujących zamierza oferować taki asortyment jak odzież czy obuwie. Druga z hal będzie miała charakter mięsno – spożywczy. Pozostaje także zadaszony teren na tzw. handel koszykowy. Chęć prowadzenia na terenie strefy działalności gospodarczej wyraziło ponad 500 osób, w tym nie tylko mieszkańcy gminy przysuskiej, ale kupcy niemal z całego regionu.
Uroczyste otwarcie strefy uatrakcyjnił występ zespołów biesiadnych. Przy muzyce i piosence bawiono się do późnych godzin nocnych. Biesiadną zabawę kontynuowano także następnego dnia.

05-09-2011
Galeria
Szukaj w artykułach
Maj 2021
Pn Wt Śr Cz Pt So N
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31