polski angielski niemiecki
Czwartek, 13 maja 2021 r. Imieniny: Agnieszki, Magdaleny, Serwacego
PSP im. Hubalczyków w Ruskim Brodzie

PSP im. Hubalczyków w Ruskim Brodzie
ul. Główna
26-400 Przysucha
tel. +48486751824

 


   Publiczna Szkoła Podstawowa im. Hubalczyków w Ruskim Brodzie jest placówką z wieloletnią tradycją - ponad 50 - letnią!

Zajęcia odbywają się w budynku, wyposażonym i przystosowanym do zajęć zgodnie z obowiązującymi normami i prowadzone są przez w pełni wykwalifikowaną kadrę pedagogiczną. Budynek jest otoczony szkolnym laskiem  z wydzielonym boiskiem i miejscem do zabaw, więc uczniowie bezpiecznie mogą spędzać czas wolny  od zajęć na świeżym powietrzu.

Podstawowe zajęcia lekcyjne odbywają się w godzinach od 800 do 1400, natomiast świetlica szkolna czynna jest od godziny 700 - 800 oraz 1200 -  1440. Wszystkie zajęcia dodatkowe są organizowane w godzinach otwarcia szkoły, co jest dużym ułatwieniem dla rodziców. Dziecko może zostać na świetlicy, gdzie będzie miało profesjonalną opiekę i dobrze zorganizowany czas. Szkoła jest wyposażona w jadalnie oraz sama przygotowuje posiłki dla swoich podopiecznych.

     W tej szkole panuje przyjazna atmosfera, dzięki której każde z dzieci czuje się docenione i zauważone, w często organizowane uroczystości angażują się wszystkie dzieci . W klasach liczących maksymalnie do 10 osób, nauczyciel może poświęcić uwagę każdemu dziecku. Jest on dla dziecka opiekunem i przyjacielem (o czym świadczy fakt, że dzieci bardzo chętnie wracają do szkoły po dłuższych przerwach), jednakże jest wymagający, wyznacza granice i czuwa nad ich poszanowaniem. Zdaje sobie sprawę, że każde dziecko jest inne i potrzebuje indywidualnego podejścia. Szkoła organizuje wyjazdy o różnym charakterze. Są to wycieczki kulturalne, przyrodnicze i rekreacyjne, dzięki którym w ciekawy i interesujący sposób dzieci zgłębiają wiedze, zdobywają nowe doświadczenia i rozwijają swoje umiejętności.
     W czasie roku szkolnego staramy się współpracować także z rodzicami naszych dzieci, których opinie czy sugestie są dla nas bardzo istotne, bo przecież to właśnie rodzice znają swoje pociechy najlepiej. Rodzice ufają szkole – wiedzą, że ich pociechy zostają pod dobra opieką i są bezpieczne.

Przywiązujemy ogromna wagę do tradycji oraz bezpieczeństwa naszych podopiecznych.

We wrześniu 2010 roku obchodziliśmy 50 rocznicę wybudowania pierwszej części  budynku szkolnego oraz  jego otwarcia. Jednak historia  szkoły sięga dużo dalej. Na wspaniałym jubileuszu było mnóstwo wspaniałych gości, emerytowanych nauczycieli no i znakomitych absolwentów.